Petrovice neuspěly ani ve druhém derby

Petrovice /FOTO/ – Páté divizní kolo mělo na programu okresní derby mezi Petrovicemi a Havířovem. Domácí Lokomotiva neuspěla po Karviné B ani v tomto případě, když znovu nedala ani gól. Naopak indiáni z Havířova jsou celkově druzí.

8.9.2013 1

Derby mezi Petrovicemi (v bílém) a Havířovem přineslo jen jediný gól. Dali ho indiáni.Foto: Libor Pristáš

Lokomotiva chtěla po předchozích nezdarech hodně uspět, narážela však na zformované havířovské šiky. „Sice jsme častokrát stříleli, hlavně Škuta, ale pokaždé dost nepřesně," smutnil po utkání trenér Lokomotivy Miroslav Čopjak.

Mrzely jej především zbytečné ztráty ve středu hřiště, které Havířovu umožňovaly drolit domácí tlak a podnikat nebezpečné kontry. Havířov hrál jednoduše a koncentrovaně. Vytvořil si několik šancí.

Domácí se po zápase zlobili na rozhodčího, že hostům odpustil dvě penalty. „Podle našeho soudu se měla pískat ruka a zákrok na Ruisla," dodal sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer.

Na začátku druhé půle chytil petrovický gólman Hájek jasnou šanci havířovskému Klejnotovi, brzy ale kapituloval, když střídající Trmal nahrál Zupkovi a ten se nemýlil – 0:1. Pár minut nato rozebrali indiáni domácí obranu a Skoupý mohl jejich náskok navýšit. Hájek byl ale na místě a domácí rázem vycítili šanci. Přitlačili, ale v koncovce propadli. Nová posila z Hlučína Šupolík trefil v 85. minutě jen tyč.

„Tohle jsou ohromně cenné tři body. Petrovice mají silný tým a my museli podstoupit náročné a vyhecované utkání. Ale s každým takovým náš mladý tým roste," pochvaloval si hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič, jehož práce s mladými hráči začíná nést své ovoce.

Lokomotiva Petrovice - MFK Havířov 0:1 (0:0)

Branka: 56. Zupko. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 4:3. Diváci: 270.

Petrovice: Hájek – Kempný, Gill, Míšanec, Holý – Reichl, Dittrich (68. Bajzath), Škuta, Miko – Šuster (59. Šupolík), Ruisl. Trenér: Miroslav Čopjak.

Havířov: Směták – Babič, Wojnar, Michalčák, Skoupý – Klejnot (80. Cenek), Matušovič (88. Valový), Racko (25. Zupko), Valla (75. Cenek), Večeřa – Vavřík (55. Trmal). Trenér: Miroslav Matušovič.

Další zápas hrají Petrovice ve středu v Lískovci, Havířov ve středu s Dolním Benešovem.

8.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.