Klos sundal pohorky, nazul kopačky a dal vítězný gól

PETROVICE - Vítězstvím nad Frýdlantem se Lokomotiva dostala na rovnovážnou bilanci dvou výher, remízy a dvou porážek.

4.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Lokomotiva Petrovice – BFK Frýdlant n. O. 2:1 (2:0)

A hned její situace v tabulce přeboru vypadá lépe. Petrovičtí nahradili absence Wojnarovského (služebně mimo) a Kumpána (nakopnutý kotník) nasazením a bojovností. Tyto atributy je zdobily po celý zápas, a když k tomu přidali i něco málo šikovnosti, radují se z tříbodového zisku. Důležitým momentem zápasu se stala situace z 32. minuty, kdy se doslova za minutu dvanáct přiřítil na utkání Michael Klos, který coby cestovatel putoval v minulých dnech po Pákistánu, navlékl na sebe dres, skočil do hřiště a hned za dvacet sekund obdržel přihrávku od Hojdysze, kterou rutinérsky proměnil. To už ale zvyšoval na 2:0. Zhruba do 18. minuty měli navrch hosté. Jejich šplímachrem a exekutorem veškerých standardních situací byl všudybyl Pavlica.

Právě po standardkách formou rohových kopů hrozilo Lokomotivě největší nebezpečí, ale domácí dokazovali (už v minulých zápasech), že si s nimi dokáží poradit. Petrovice se vymanily z tlaku po dvaceti minutách. Po Kulhánkově trestném kopu se pověsil do vzduchu Šajben a těsně minul. Za další čtyři minuty vybídl Hojdysz krásným centrem ke skórování Hanzla, ten si vzpomněl na slávistu Vlčka, jak přehodil amsterdamského Stekelenburga v Lize mistrů, a podle jeho vzoru skóroval – 1:0. Hosté odpověděli pokusem Žáčka, který Polášek kryl, a pak již přišlo ono zmiňované šťastné střídání Klose s gólovým vyústěním. Štírek Klos se postupem času zase dostal do svého živlu, kličkoval mezi protihráči jako mezi cvičnými kužely a připravoval spoluhráčům šance. Škoda, že ještě jednu nedokázali domácí proměnit, jinak by to nemuselo být takové drama.

V 52. minutě třeba Hojdyszovu slabou střelu stihl vykopnout z brankové čáry za již překonaným brankářem Šrubař. A v 63. se kopala proti domácím penalta za Kulhánkův faul. Zkušený Pavlica poslal Poláška k opačné tyči a snížil. Rázem hostům narostla křídla, ani k tomu nepotřebovali vypít žádný energetický nápoj. Více toho už ale Lokomotiva hostům nedovolila. „Většinu zápasu jsme byli aktivnější a výhru si zasloužili,“ mínil po zápase sekretář Petrovic Bruno Kencki.

Branky: 24. Hanzel, 33. Klos – 63. z pen. Pavlica. Rozhodčí: Chlebovský (velmi dobrý), žluté karty: 2:3, diváci: 90. Petrovice: Polášek – Krul, Wrubel, Bláha (46. Boor), Skrzyžovský (32. Klos) – Hanzel, Kulhánek, Šajben, Hojdysz – Robenek, Madari (86. Fišer). Trenér: Jiří Kuljovský. Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Č. Těšíně.

4.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pohřešovaná Etiopanka Medina Mohammed Ali.

Hledá se ztracená Etiopanka

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

Bohumín /FOTO/ - Ani do třetice se prvního divizního vítězství nedočkali.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.