Těšín spaloval šance a má jen bod

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína se lehkovážným zahazováním šancí sami připravili o možnost přivézt z půdy šenovského nováčka tři body.

12.10.2014

Těšíňané dali tři branky, ale na výhru to nestačilo.Foto: Zdeněk Šrubař

„Kdybychom v šesté minutě vedli 3:0, tak se nikdo nedivil. Jenže my zahazujeme i nemožné," ulevil si trenér Těšína Čestmír Kročil. Už v poločase měli jeho svěřenci vést o pět branek. „Takové šance, které jsme měli, je třeba proměňovat. Rac měl dvě, Zábelka snad tři, byly tam i další střely. V koncovce si nemůžeme počínat tak ležérně, protože jinak se nám to vymstí," pověděl Kročil.

To se také potvrdilo, protože hosté se tak hrnuli kupředu, že zapomínali na zajištění „zadních vrátek." Šenov se tak dostal do dvougólového vedení.

Po změně stran snížil hlavou Rac, ale domácí kontrovali gólem na 3:1. Mendrok po faulu na Zábelku snížil a z velkého tlaku nakonec hosté vytěžili aspoň vyrovnávací gól střídajícího Vlachoviče. „Nedáváme góly, to nás provází celý podzim. Musíme si v zakončení počínat zodpovědnějši," nabádá své svěřence Kročil.

SK Šenov – IRP Český Těšín 3:3 (2:0)

Branky: 37. Zupko, 43. Z. Bednář, 62. z pen. R. Bednář – 58. Rac, 66. Mendrok, 88. Vlachovič. Rozhodčí: Lalík. ŽK: 3:1. Diváci: 155.

Č. Těšín: Galusík – Fizek, Przyczko (75. Trybulec), Rac, Bolek (69. Žebrok) – Lojek (83. Konečný), Šlavka, Hanzlík (55. Vlachovič), Mendrok, Hradečný – Zábelka. Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Vendryní.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

12.10.2014

ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.