Změny zasáhly do sestavy Bohumína

Bohumín – První jarní bod uhráli fotbalisté Bohumína, když v neděli v rámci 22. kola krajského přeboru remizovali doma s Krnovem 1:1.

22.4.2013

Fotbalisté Bohumína nenavázali na výkon z Frýdlantu a ztratili doma body.Foto: Zdeněk Šrubař

Tým pod vedením Marka Poštulky chtěl napravit porážku z Frýdlantu a cílem tak proti jedenáctému Krnovu byl zisk všech tří bodů. A v prvních dvaceti minutách to nevypadalo nereálně, zvlášť, když ve 12. minutě Seget zužitkoval práci Opice a centrujícího Poštulky. Právě synovec bohumínského trenéra měl o pět minut později další možnost, ale brankář Furčak jeho střelu kryl.

Ve 20. minutě nastal zlom. Hosté po lehkém tlaku nastřelili Bartoníčkem břevno a převaha se zvolna začala přesouvat na jejich kopačky. Důsledkem toho bylo vyrovnání, když jeden z mnoha nebezpečných centrů před bránu zužitkoval Lalák. Bohumínu mohl vedení ještě před pauzou vrátit stoper Šiška, ale po Sochově přímém kopu z několika kroků přestřelil.

To bylo z domácí strany prakticky vše. Ve druhé půli měli ke vstřelení vítězné branky několikrát nakročeno pouze Krnovští. Nejblíže byl po necelé hodině hry Schreirer. Toho spoluhráči vyslali do samostatného nájezdu, Schreier dokázal přehodit i brankáře Goje, ale na odpor se mu postavilo břevno.

„Myslím si, že v průběhu utkání jsme byli lepší, fotbalovější a měli více příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel jsme je nedokázali využít, k čemuž nám chybělo také trochu štěstí," řekl po zápase krnovský trenér René Vojtěšek.

Naopak domácí kouč Marek Poštulka nad výkonem svých svěřenců nechápavě kroutil hlavou. „Co jsme dnes předvedli, to bylo hrozné. Zápas nám vůbec nevyšel. Nebyli jsme si schopni dvakrát po sobě přesně přihrát. Většina hráčů jakoby se bála hrát, což si vůbec nedovedu vysvětlit. Jako by úplně zapomněli na kvalitní výkon z Frýdlantu," hodnotil svůj tým.

FK Bohumín – FK Krnov 1:1 (1:1)

Branky: 12. Seget – 36. Lalák. Rozhodčí: Bátrla. ŽK: Socha, Opic – Klement. Diváci: 100.

Bohumín: Goj – Pluta, Šiška, Kubinski, Gábor (46. Ciesarik) – Sittek, Socha, Opic, Seget – Poštulka (72. Kukuliač), Jatagandzidis. Trenér: Marek Poštulka.

Další zápas hraje Bohumín v sobotu v Heřmanicích.

David Hekele

Autor: Redakce

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.