SK Karviná – TJ Horní Benešov 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Domácí chtěli soupeři vrátit porážku 2:3 z posledního vzájemného měření sil a jejich výkon tomu odpovídal. Od začátku se hrál výborný hokej. Útoky se střídaly na obou stranách a brankáři si nemohli stěžovat, že by jim bylo zima.

Úvod vyšel lépe domácím, kteří v čase 04:40 využili první přesilovku díky střele Zakuťanského. I po inkasované brance pokračovali hráči H. Benešova v otevřené hře. Domácím tato taktika vyhovovala. Vytvořili si řadu šancí, ale nevyužívali je. Za všechny připomeňme situaci z 10. minuty, kdy Luka vyslal na zteč hornobenešovské klece L. Rosůlka, který se řítil sám na brankáře, ale ten mu šanci zlikvidoval.

Začátek druhé třetiny vyšel prozměnu Hornímu Benešovu, který již ve 23. minutě vyrovnal. Domácí tato branka nijak nevyvedla z míry a nadále pokračovali v útočném pojetí. Dobře bruslili, napadali soupeře v jeho obranném pásmu a vytvořili si opět jasné šance. V polovině utkání se konečně dočkal gólu L. Rosůlek a 17 sekund před odchodem do kabin zpestřil hostům přestávku Kytka – 3:1.

Jak Karvinští druhou třetinu zakončili, tak třetí začali – gólem. Po samostatné akci se brzy trefil probuzený L. Rosůlek a bylo to 4:1. Tato branka domácí dokonale uklidnila. Předváděli líbivý hokej, soupeř se ale pořád snažil a také zaslouží pochvalu. Uvolnění domácí pak přidali další góly a opět se vyšvihli do čela tabulky. Díky lepšímu skóre.

„Hráči dnes perfektně plnili pokyny, kterých se jim dostalo. Předvedli hezkou hru. Již na trénincích minulého týdne bylo vidět určité zlepšení. Kluci si uvědomili, že bez poctivého tréninku a přístupu jiná cesta k úspěchu nevede. Nyní nás čekají dvě těžká utkání v Kopřivnici a s Frýdkem-Místkem. Musíme se na ně důkladně připravit,“ konstatoval po utkání spokojený trenér Karviné Pavel Zemánek.

Branky a nahrávky SK: 5. Zakuťanský (Milch), 31. Rosůlek (Hublík), 40. Kytka (Luka), 41. Rosůlek, 51. Hublík (Luka), 58. Hublík (Rosůlek), 60. Luka (Rosůlek, Hublík). Rozhodčí: Janda, vyloučení: 9:7, využití: 3:0, diváci: 200.

Karviná: Volf – T. Vaštík, Kytka, Milch, Zemánek, Suszka, Brudný, Slowik, Juroszek – Rosůlek, Hublík, Luka – Opravil, Sabela, Zakuťanský – Varga, Král, Kuneta. Trenéři: P. Zemánek a P. Vaštík.

Další výsledky 18. kola: Krnov – Frýdek-Místek 4:4, Studénka – Kopřivnice 2:3, Rožnov p. R. volno.