HBC Vsetín – Intevo Karviná 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Za Vsetín nastoupily dvě hokejové posily. Kucharzcyk ze Znojma, který odehrál už úvodní bitvy v Karviné i Slovák Hujsa ze Slovanu Bratislava. Jenže ani jeden se výrazněji neprosadil. Naopak je zastínil na opačné straně Jan Blatoň, karvinský odchovanec a letos hráč Orlové.

Domácí vyrukovali na Karvinou opět s důrazem, mnohdy přehnaným. Zvláště oba hokejisté si utkání spletli s klasickým hokejem a za krosčeky byli vylučováni. Hra v oslabení jim znemožnila vytvořit si v domácím prostředí tolik potřebný tlak.

Karvinští měli navrch kombinačně, domácí spoléhali na nasazení. Díky tomu vedli, ale po krásné přihrávce Blatoně vyrovnal ještě v první třetině Luka. Ve druhé přidal karvinský ostrostřelec druhou branku a postup byl blízko.

V poslední třetině, stejně jako v celé sérii, podržel svůj tým Jan Blucha mezi tyčemi. „Chytal opravdu parádně, předváděl perfektní zákroky. Formu si načasoval správně,“ pochválil karvinského gólmana Martin Kurz. Hosté dali poslední gól v přesilovce, kdy se po pěkné nahrávce Rosůlka prosadil právě tajný hokejový trumf Inteva Blatoň. Domácí pak snížili, ale vypadnutí nezabránili. Postupuje Karviná.

Branky Inteva: Luka 2, Blatoň, konečný stav série: 0:3.

Karviná: Blucha - Wolf, Dittmann, Tomiczek, Řehůřek, Zaremba - Rosůlek, Blatoň, Luka - L. Kubica, Pavlíček, Wlaka.

Ve druhé sérii si Třinec poradil s Malenovicemi hladce po výsledcích 6:1, 5:2 a 6:1 a také postupuje do finále. „Od série s Třincem očekávám také velmi dramatické zápasy, ale Třinec bude určitě kvalitnějším týmem než Vsetín a navíc jeho hráči chtějí hrát a ne provokovat. Bude to fér bitva,“ míní před finálovou sérií Martin Kurz.