Jako jojo poskakují havířovští hokejisté v tabulce z předposledního místa na to poslední a naopak. Zlepšený herní projev mužstva jim ale dává naději, že poslední příčku, která Panterům vůbec nesluší, opustí natrvalo. Nyní k tomu budou mít dobrou příležitost díky dvěma zápasům na domácím ledě.

Panteři v uplynulém týdnu nejdříve podle očekávání přenechali všechny body favorizovanému Ústí nad Labem, i když nedali svou kůži zadarmo. Pak si ovšem poradili s Vrchlabím a bodově se dotáhli na dva celky. V tabulce jsou na tom stejně jako Tábor a Šumperk.

Slovan Ústí n. L. – HC Havířov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Havířovští hokejisté potvrdili na severu Čech lepšící se formu. S favoritem odehráli více než vyrovnanou partii, při které mohli pomýšlet minimálně na bod. Panteři si vytvořili i dostatek brankových příležitostí, ale ty neproměnili, takže nakonec odjeli s prázdnou. O výsledku se rozhodlo na rozhraní první a druhé třetiny. V závěru té první se dostali domácí do vedení, které na začátku druhé pojistili díky využité přesilové hře.

„V Ústí jsme zahráli opravdu dobře. Domácí se divili, že máme tak málo bodů, když jsme schopni hrát s nimi vyrovnaný hokej. Snad se forma konečně projeví v dalších zápasech i výsledkově,“ přál si manažer klubu Marek Novotný.

Branky a nahrávky: 20. Hovorka (Němeček, Alinč), 22. Janků (Klobouček, Pazourek). Rozhodčí: Horák – Jílek, Polonyi, vyloučení: 4:6, využití: 1:0, diváci: 2 035.

Havířov: Vošvrda – Klimeš, Zientek, Rangl, Peštuka, Šafařík, Tesařík, Krisl, Hruška – Žajgla, Moravec, Fořt – Haas, Piecha, Smejkal – Seman, Sikora, Zeliska – Červenka, Velecký, Szabo.

HC Havířov – HC Vrchlabí 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Proti Vrchlabí produkovali Panteři v první třetině výtečný hokej. Do sedla je posadila první přesilovka a následně gól Haase ve 4. minutě. Když přidali další branky Šafařík a Sikora, poroučel se vrchlabský brankář Ševčík a na jeho místo nastoupil z působení v extraligovém Havířově známý Biegl. A tomu už Panteři až do konce zápasu gól dát nedokázali.

Ve druhé části se hosté probudili. Nejdříve Filip proměnil trestné střílení a pak v polovině zápasu snížil na rozdíl jediné branky díky využité přesilovce Gengel. V poslední třetině bylo o drama postaráno. Domácí odmítli několikrát pojistit náskok a na druhé straně si zachytal i gólman Vošvrda. V samotném závěru sáhli trenéři hostů ke hře bez brankaře, i když hráli v oslabení. To potrestal Piecha gólem do prázdné klece.

Branky a nahrávky: 4. Haas (Moravec), 10. Šafařík (Fořt, Moravec), 17. Sikora (Zeliska), 60. Piecha (Moravec) – 22. z tr. střílení Filip, 30. Gengel (Chmelíř, Vrbata). Rozhodčí: Ulehla – Jureček, Rychlý, vyloučení: 5:6, využití: 2:1, diváci: 815.

Havířov: Vošvrda – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Krisl, Hruška A. – Smejkal, Haas, Moravec, Fořt, Seman, Sikora, Zeliska, Červenka, Velecký, Szabó, Šedivý, Piecha. Trenér: Ivan Dornič.