Hokejistky smetly Opavu

Karviná - Prvoligové hokejistky SK Karviná kráčí ve své skupině Morava od vítězství k vítězství. Naposledy deklasovaly Opavu.

26.10.2009

Hokejistky Karviné letos vládnou skupině Morava.Foto: Ivo Dudek

SK Karviná – Slezan Opava 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

V souboji s rivalem z Opavy na ledě od prvního bully dominovaly a nakonec vyhrály přesvědčivě 6:1.

První třetinu se Opava ještě držela, ale spíše díky tomu, že Karviná zahazovala, co se dalo. Až minutu před koncem třetiny se povedlo protrhnout střeleckou smůlu Výtiskové.

O převaze domácích v celém průběhu utkání svědčí počet zásahů gólmanek. Zatímco karvinská Pěnčíková likvidovala celkem 18 střel (v průměru šest zahřívacích zákroků na třetinu), na branku Opavy pršela jedna rána za druhou a brankářka Rišová si připsala celkem 43 zásahů.

Zápas se vyvedl Šárce Anioľové, která dvě branky dala a tu důležitou první připravila.

Branky a nahrávky: 19. Výtisková (Anioľová), 28. Kaplanová (Přibylová, Kovářová), 28. Pěgřimková, 45. Anioľová (Branná, Kovářová), 46. Jurajdová (Výtisková), 60. Anioľová – 51. Ditrichová (Fišarová).