Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Podle hry to dlouho vypadalo na to, že AZ po delší době pozná svého přemožitele. Domácí byli aktivnější a vytvořili si víc šancí. Jenže brankář Vrba stačil všechny pokusy, až na jeden, zlikvidovat a držel tým nad vodou úplně stejně jako v nedávném derby v Orlové.

Chléb se začal lámat ve druhé třetině. Domácí nevyužili svůj velký tlak a pak se začala iniciativa pomalu stěhovat na havířovské hole. Zlepšení jejich hry se stupňovalo a vygradovalo v závěrečné části. Ve 44. minutě vyrovnal Říčka a sedm minut před koncem rozhodl o dalším cenném vítězství po samostatné akci hrdina posledních dní Jan Maruna.

„Viděli jsme pěkné a vyrovnané druholigové utkání. Obě mužstva se soustředila na obranu, takže nepadlo moc gólů. Přijeli jsme s tím, že nedovolíme soupeři vstřelit moc branek, protože jsme věděli, že by se nám v Prostějově větší ztráta dohnat asi nepodařila,“ řekl po utkání havířovský kouč Jan Daneček.

Branky a nahrávky: 2. Meidl (Čuřík, Doseděl) – 44. Říčka (Maruna), 53. Maruna. Rozhodčí: Humpolíček, vyloučení: 6:8, bez využití, diváci: 1 111.

Havířov: Vrba – Pokop, Zientek, Krisl, Michálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka, Mach, Toman, Pavlas, Jindřich, Mráz. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Uničovem.