Plus Oil Orlová – Zubr Přerov 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

„Dostali jsme v první třetině dva přímo strašidelné góly, ačkoliv jsme určitě nebyli horším týmem. Přeci jen nám ale dvě třetiny něco scházelo. Byla to lepší spolupráce obrany s útokem, výpomoc obránců při napadání a útočníků při bránění,“ postřehl trenér Orlové Aleš Flašar.

Proto také bylo po první části v kabině Plus Oilu docela rušno. Domácí hráči se po polovině zápasu nastartovali a drali se do útoku. Tým znovu táhla první lajna ve složení Mikšan – Moravec – Luka. Orlové se povedlo snížit a v přestávce mezi druhou a třetí částí trenéři své hráče uklidňovali, že když se budou tlačit do brány, musí Přerov porazit.

„Říkali jsme si, že střeleckou smůlu nemůžeme mít věčně, takže jsme pozpřeházeli sestavu, do třetí pětky jsme vytáhli Davida Samiece, Vencu Studeného přeřadili na levé křídlo k Marku Ivanovi a Radima Valchaře dali do třetí lajny k Michalu Holušovi,“ přiblížil rošády trenér Flašar.

Orlovští do poslední třetiny vpadli po hlavě a předvedli hostům takové rodeo, na jaké Přerov asi jen tak nezapomene. Vlastně jen kvůli druhému gólu Orlové se vyplatilo na zimní stadion přijít. Moravec vyhrál buly, Mikšan připravil touš Lukovi a jeho dělovka do šibenice byla přímo výstavní. Celá akce nesla přímo reprezentační parametry.

Po vyrovnání na 2:2 následovala tříminutovka, během níž napadal Zubrům do klece další gólový triumvirát a v polovině třetiny bylo hotovo. „Za poslední třetinu musím hráče opravdu pochválit, předvedli kompaktní bojovný a houževnatý výkon. Šli cílevědomě za vítězstvím,“ pochvaloval si spokojený trenér Aleš Flašar. Spokojeni mohli být i fanoušci, jen škoda, že jich opět na domácí zápas Orlové zavítalo tak málo.

Branky a nahrávky: 21. Mikšan (Moravec), 44. Luka (Mikšan, Moravec), 44. Studený (Hegegy), 45. Samiec (Holuša), Valchař (Samiec, Javín) – 16. Sedlák (Kundrátek), 20. Kočara (Osina). Rozhodčí: Kusý, vyloučení: 4:5, bez využití, diváci: 450.

Orlová: Šafránek – Javín, Vnenk, Štefanka, Urbánek, Hegegy, Tomis, Golab, Sznapka – Mikšan, Moravec, Luka – Valchař, Ivan, Grygar – Studený, Blatoň, Škatula – Galgonek, Holuša, Samiec. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Novém Jičíně.