Karvinský uragán smetl Jestřáby

Karviná /FOTOGALERIE/ - Hokejisté HC Karviná (pozor, neplést si s SK Karviná, který nadále funguje, ale zastřešuje pouze mládežnický hokej ve městě) zvítězili v sobotu překvapivě hladce na ledě jednoho z favoritů soutěže z Prostějova.

25.9.2011

Hokejisté Karviné (v bílém) zvítězili na ledě Prostějova překvapivě hladce 6:3.Foto: Martin Dostál

V konfrontaci s jiným favoritem druholigové skupiny Východ- Karvinou - museli prostějovští hokejisté v poslední třetině odvracet těžký debakl, Karviná po čtyřiceti minutách hry vedla už 6:1.

„Dostali jsme lekci v důrazu i nasazení. To dnes rozhodlo,“ nehledal po zápase výmluvy trenér prostějovských Jestřábů Petr Zachar. „Z mého pohledu byla první třetina z naší strany katastrofální. A v té druhé to bylo ještě horší.“

Radovat se tak mohl bouřlivák na karvinské lavičce Aleš Flašar, bývalý trenér Prostějova, který si výhru užíval. „Z Prostějova šly takové zprávy, že nás ubruslí. Já zvolil strategii na čtyři útoky a nakonec mi přišlo, že jsme ubruslili my je,“ usmíval se.

Jestřábi stejně jako v prvním domácím zápase nové sezony brzy prohrávali. Už ve 3. minutě se po akci extraligou ostříleného Filipa Štefanky prosadila nejvýraznější postava karvinského týmu David Moravec – dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana.

Úvodní branka domácí probudila a hrnuli se za vyrovnáním. Ve 4. minutě dvakrát zazvonila tyč Ilášovi branky, v 7. minutě neuspěl tváří v tvář karvinskému gólmanovi obránce Paška. A tak trestali hosté. Jestřábi prohráli buly ve vlastní třetině a po ose Samiec – Valchař – Blatoň putoval podruhé kotouč za záda Dalibora Sedláře.

Brankář Sedlář utkání nedokončil

Ten nakonec zápas nedochytal, protože po čtvrté brance, která nesla úplně stejný podpis Karvinských, jen v opačném pořadí Blatoň – Valchař – Samiec, šel do brány Petr Musil. „Z pěti nebo šesti střel dostal dva góly a oba jako přes kopírák. Z toho vyplývala nejistota v obraně,“ vysvětloval Zachar změnu na brankářském postu.

Jeho protějšek ale neměl dojem, že by Sedlář za některou z branek mohl. !Nemyslím si, že by brankář Prostějova chytal nějak špatně. Ty góly, které dostal, byly vždycky po střele některého z osamocených hráčů. Naši střelci navíc nejsou žádní lajdáci, umí to trefit,“ vyzdvihl naopak své útočníky.

Ještě před střídáním Sedláře ale Prostějov prováhal jediný úsek v utkání, kdy sahal po obratu. Na začátku druhé třetiny snížil po krásné akci a signalizované výhodě Robin Ševčík a Jestřábi začali tlačit. O 75 vteřin později, v 25. minutě ujížděl Jakub Čuřík sám na gólmana Karviné, ten však jeho zakočení mezi betony vytušil a odmítl tak vyrovnání na 2:2. „V této fázi jsme nehráli špatně, měli jsme tam dobré věci a soupeře jsme dostali pod tlak. Ale najednou přišla hrubá individiuální chyba a byli jsme tam, kde předtím,“ komentoval Zachar.

Prakticky z protiútoku totiž přidali hosté svoji třetí branku. Jeden z domácích obránců chyboval na polovině soupeře, Moravec našel parádním pasem exolomouckého Davida Mikšana a ten zřejmě vrazil Prostějovu definitovní hřebíček. Branka Samiece, která vyhnala Sedláře z brány, pak přišla ve 32. minutě a nad Prostějovem se začaly stahovat mraky.

Debakl odvrácen ve třetí třetině

O pět minut později zvyšoval na 5:1 nejlepší hráč utkání nedávný český juniorský reprezentant Radim Valchař, když si jeho přihrávku zpoza brankové čáry srazil betony do sítě náhradník Musil.

Ten inkasoval ještě jednou, minutu před koncem druhé třetiny jej prostřelil další bývalý juniorský reprezentant Alexandr Hegegy poté, co Valchař v samostatném úniku netrefil bránu a jeho kolega si jen počkal na odražený puk od mantinelu. Skóre 1:6 po druhé třetině donutilo některé fanoušky k hvizdu.

„Dvakrát jsme pustili hráče přes buly, potřetí jsme soupeři namazali, když měl náš obránce puk a nahrál jim to, počtvrté to byl zbytečný faul. Když to spočítám, tak jsme soupeři úlohu velmi usnadnili,“ hněval se prostějovský kormidelník, který nechtěl shazovat výkon Karviné. „Velmi dobře bruslila, napadala nás, hráli vynikající hokej. My jsme k tomu přistoupili nezodpovědně a předvedli jsme hodně špatný výkon.“

Třetí perioda už byla ve znamení karvinského kontrolování vysokého náskoku. Prostějov si připsal ke cti, že zápas nezabalil a snažil se aspoň opticky upravit vysokou porážku. „Řekl jsme v šatně klukům, že už teď je to velká ostuda, takže ať už aspoň nedostaneme žádný gól a zkusíme nějaký vstřelit. Po zápase jsem jim poděkoval, že aspoň v té poslední třetině něco ukázali. Bohužel už to byl zápas o ničem. Karviná vedla 6:1 a to už jenom dohrávala. Nějak zveličovat se to nedá,“ hodnotil Zachar třetinu, kterou jeho svěřenci vyhráli 2:0. V 54. minutě vstřelil druhou brankou domácích Patrik Šebek, o tři minuty později třetí Jakub Čuřík.

To už ale nic nezměnilo na tom, že Karviná oslavila svoji, trochu překvapivě teprve druhou výhru v sezoně. Na týmu Aleše Flašara se určitě projevil i fakt, že Karviná už ví, kde vlastně sezonu odehraje. Tahanice o využívání karvinského zimního stadionu po přesunu soutěže z Orlové se totiž konečně vyřešili a Olejáři mají klid. „Určitě je to dobré. Já pořád věřil, že to dopadne kladně. Chvilku se to táhlo, ale snažili jsme se na to nehledět. Jen jsme museli přeložit jedno domácí utkání,“ podotkl Flašar. To jeho mužstvo odehraje v pondělí s Porubou.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Karviná 3:6 (0:2, 1:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Ševčík (Stejskal, P. Šebek), 54. P. Šebek(Paška, Černý), 57. Čuřík (Osina, Ševčík) – 3. Moravec (Štefanka), 10. Blatoň (Samiec, Valchař), 26. Mikšan (Moravec), 32. Samiec (Blatoň, Valchař), 37. Valchař (Blatoň, Hegegy), 39. Hegegy (Valchař). Rozhodčí: Jeřábek, vyloučení: 8:9, využití: 2:2,oslabení: 0:1, diváci: 1300.

Karviná: Iláš– Javín, Sznapka (21. Urbánek), Štefanka, Hegegy, Tomis, Galvas – Mikšan, Moravec, Luka – Valchař, Blatoň, Samiec – Studený, Ivan, Škatula – Holuša, Novák, Rosůlek – Ciupa.Trenér: Aleš Flašar.

Autor: Martin Dostál

25.9.2011

ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.