Valentova první nula v Jihlavě

JIHLAVA – Panteři si zJihlavy zásluhou tří využitých přesilovek a výborného výkonu brankáře Valenta odváží zasloužené tři body.

2.10.2007

Havířovským hokejistům se daří, ve vynikající formě hraje kapitán Pavel Zdráhal.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

HC Dukla Jihlava – HC Havířov 0:4 (0:2,0:1,0:1)

Hned ve 2. minutě musel domácí gólman Řehoř vytáhnout excelentní zákrok proti Hulvovi a napravit tak zaváhání jihlavské obrany. V polovině čtvrté minuty vyrazil Říha na sklonku vlastního oslabení do přečíslení s Hradeckým a druhý jmenovaný pálil jen do levého betonu Valenta. Škoda v následné přesilovce sice překonal Řehoře, ale kotouč se odrazil od levé tyče. Na začátku 11. minuty už domácí brankář takové štěstí neměl. Sikora předložil gólovou nabídku Kolarzovi, který střelou do pravého růžku Řehořovi klece otevřel brankový účet zápasu - 0:1. Panteři přidali vzápětí druhou branku. Vyloučení Holuši potrestala vítkovická posila Petr Strapáč. Agilní junior v dresu Havířova doslova vykoupal Řehoře učebnicovou kličkou do protipohybu - 0:2.

Nástup do druhé třetiny nebyl ze strany domácích o moc lepší. Po vyloučení Staňka našel Velecký zpoza branky volného Huhta a na jeho střelu bez přípravy neměl jihlavský gólman nárok - 0:3. Ve 32. minutě tvrdě vypálil Bedřich Ščerban, Valenta zasáhl jeho pokus do krku a hostující brankář byl po tomto zásahu velmi otřesený, ale po krátkém ošetření pokračoval ve hře. V úplném závěru třetiny zahodil jasnou příležitost Míka, když, stojíc sám před brankářem, tečoval nahození Krupky mimo tři tyče.

Ve 45. minutě projela dvojice Zdráhal-Prokop mezi Dubnem a Míkou a řítila se ve dvou na osamoceného Řehoře. Ten ale dokázal vypíchnout touš svou holí a nenechal Prokopa zakončit. To už ale domácím divákům začínala docházet trpělivost a stadionem se nesl pískot. Dusnou atmosféru neunesl zřejmě přemotivovaný Martin Balčík. Exhavířovský obránce vyfasoval od sudího 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Hosté se počtvrté prosadili ve hře čtyř proti třem. V 53. minutě od Kolarze putoval kotouč na hůl Zdráhala a havířovský kapitán nerušeně poslal puk po ledě do sítě - 0:4.

Ohlasy trenérů:

Alois Chlustina (Havířov): „Jeli jsme sem neprohrát, abychom udrželi kontakt se špičkou. Začali jsme hrát na čtyři pětky. Soustředili jsme hlavně na střední pásmo. Myslím, že od toho se odvíjela celá hra. Střední pásmo jsme pěkně zahustili a nedali jsme Jihlavě sebemenší šanci do nějakého přečíslení. Věděli jsme, že tady mají nebezpečné hráče, jako je Bakus s Rytnauerem. Podařilo se nám je uhlídat, a to byl základní kámen našeho vítězství.“

Aleš Tomášek (Jihlava): „Mně se dost těžko mluví o tomhle zápase, protože něco jsme si řekli, ale plnili jsme to jen na začátku. Měli jsme tam šance, ale bohužel jsme nedali gól. Naopak! Dostaneme gól a celá hra se nám zhroutí. Visí nám to na jedné pětce, která nám dává góly. Nikdo se k ní ovšem nepřidá. Těžko se můžeme opírat o mladé hráče… Prostě když to nejde první pětce, tak to vypadá tak, jak to vypadalo dnes. Momentálně nemáme kádr takový, abychom Havířov porazili.“

Branky: 11. Kolarz, 13. Strapáč, 23. Huhto, 53. Zdráhal.
Vyloučení: 15:11, navíc Balčík (Jihlava) 10 min.
Využití: 0:3.
Diváci: 1250

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".