HC Orlová – Slezan Opava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

„Zase jsme soupeře přehráli, ale v obranné fázi děláme hrubky a dostáváme laciné góly. Gólmani letos nepodávají takové výkony jako loni, nejsou příliš velkou oporou,“ upozornil trenér Orlové Stanislav Sztefek. Ale i ostatní zůstávají daleko za očekáváním. Obrana si nepočíná důrazně, totéž platí o útočnících, kteří spalují i největší brankové příležitosti. Neúspěch za neúspěchem pak mužstvo logicky sráží do kolen.

„Mám takový pocit, že nám uškodila úvodní výhra nad Novým Jičínem. Od té doby se to s námi táhne, nemůžeme se chytit dvěma, třemi výhrami v řadě, zkrátka nám to neladí,“ krčí rameny kouč Orlů. Ten do brány proti Opavě postavil havířovského juniora Marka Šimka, jenže toho hosté po třetí brance vyhnali z ledu a nastoupil Holeš. Ten už gól nedostal. Navíc už v první minutě odstoupil pro zranění bek Peštuka. Úvodní gól obstaral po 32 sekundách Jindřich Suchý, ještě před dvěma týdny hráč Orlové, jenž se ukázkově „pomstil“ svému bývalému klubu.

Opavané po rychle a lacino nabytém vedení přehušťovali prostor před vlastním brankovištěm, k tomu skvěle chytal Iláš. Orlová se snažila, ale její koncovka je bezradná. Nepomohly ani přesilovky. „Ofenziva nám selhává, kámen úrazu ale leží v obraně. Pokud budeme pořád dostávat takové levné góly, mužstvo se psychicky nezvedne,“ pověděl Sztefek. Opavané vystřelili ve druhé části na branku jen pětkrát, z toho dali dva góly… V poslední třetině už branka nepadla.

Branky a nahrávky: 1. Suchý – 0:1, 25. Kraft (Galgonek) – 1:1, 33. Chalupa (Bednárek) – 1:2, 35. Bednárek (Kukol) – 1:3.

Orlová: Šimko (35. Holeš) – Peštuka (1. Trubka), Mintěl, Bavlšík, Tluszczik, Balajka, Golab – Kraft, Tomášek, Galgonek – Studený, Stránský, Grygar – Matějný, Potočný, Kotásek, od 21. navíc Kravčík.

Trenér: Stanislav Sztefek.