Sokol Stará Bělá – SK Stonava 5:3 (4:1)

Hosté zaspali začátek. Už v 15. minutě prohrávali 0:3. Poprvé se kolem Bystroně prohnal Janča, druhý gól padl po chybě Glogára a při třetím podnikli domácí útok zase přes pravou Bystroňovu stranu. „Ale i tak jsme na šance vyhráli asi 20:6. Měli jsme neuvěřitelnou smůlu. Nastřelili jsme dvě tyčky, dvě břevna, kromě toho Petruňa spálil velkou šanci, stejně tak Šurin, který šel sám na gólmana,“ vybavoval si předseda stonavského klubu Jiří Frait. Hosté poskládali přes množství zranění jakous takous sestavu a překvapivě měli více ze hry.

Jenže aby ne, když Stará Bělá vedla rychle 3:0. S takovým náskokem se logicky do útoku nehnala. Navíc po půlhodině přidala čtvrtý gól a Stonavští vypadali na ručník. Franc poté vykřesal naději a ve druhé části hosté Starou Bělou skřípli. Ve 49. minutě neodpískal arbitr Podracký penaltu na Fraita mladšího ve vápně. „To byla škoda, mohli jsme se dostat do hry daleko dříve,“ mínil Frait starší, otec stonavského forvarda. Hosté přesto snížili na rozdíl jediného gólu a Ostravané se začali strachovat o výsledek. „A to jsme tam ještě měli nějaké hlavičky, které brankou neskončily,“ dodal Frait. Jednu měl Loder, dvě pak Jiří Frait mladší, který hrál s horečkou. Přes veškerou snahu už bojovná Stonava na vyrovnání nedosáhla, naopak v nastavení, kdy už kompletně otevřela obranu, inkasovala z brejku na 5:3.

Branky: 15., 32. a 90(+1). Luč, 7. Janča, 11. Stařičný – 41. Franc, 70. Loder, 81. Ševců.

Rozhodčí: Podracký, žluté karty: 1:1, diváci: 70. Stonava: Glogár – Bystroň, Koláček, Ševců, Smiga – Petruňa (77. Poledník), Šurin, Vodák, Franc – Loder, Frait. T

renér: Roman Kaizar.