OBRAZEM: Vysoké vítězství AZ nad Litoměřicemi

Havířov – Ve druhém utkání první ligy v sobotu na domácím ledě AZ Havířov porazil s přehledem celek Litoměřic.

12.9.2015

AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 6:2Foto: Deník/Josef Pintér

Domácí tým se dostal brzy do vedení, ve druhé třetině poté přišly znamenité okamžiky, kdy se Havířovu podařilo čtyřmi góly odskočit soupeři a získat pohodlný náskok, který si již nenechali vzít.

Závěr utkání byl ještě hodně hektický a došlo i na pěstní souboje, to však nic nezměnilo na tom, že si AZ připsal první ligové body v letošním ročníku WSM Ligy.

AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Pechanec), 25. Sztefek (Pechanec), 26. Maliník (Sztefek), 27. Kanko (Sedláček, Maruna), 30. Mazanec (Kalus, Bárta), 48. Lenďák (Staněk) – 36. Kalla (Ma. Procházka, Rousek), 53. Valášek (Doležal, Švagrovský). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Konvička. Vyloučení: 13:13. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1616. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

AZ Havířov: Svoboda – Lenďák, Korím, Bahounek, Krisl, Ostrčil, Mazanec, Bail – Kalus, Maliník, Staněk – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, Sedláček, Maruna – Matějek, Rimmel, Bednář – Kurovský

HC Stadion Litoměřice: Král (27. Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Doležal – Berger, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.

Ohlasy trenérů:

Štefan Mikeš (AZ Havířov):
Dnes jsme zahráli přesně to, co jsme chtěli. Od prvních minut jsme byli aktivní, napadali jsme soupeře, šli jsme mu do těla a přineslo nám to úspěch v podobě vstřelených gólů. Už v první třetině jsme z našeho tlaku mohli vytěžit více branek, ale nakonec nám to tam napadalo až ve druhé třetině. Zápas byl vyhecovaný, tvrdý, ale to k hokeji patří.

Daniel Tvrzník (HC Litoměřice):
Nezačali jsme vůbec dobře, prvních pět minut jsme propadali, pak jsme hru sice vyrovnali a byli myslím si i aktivnější, ale po individuálních chybách jsme dostali rychlé tři branky, po kterých bylo prakticky rozhodnuto. Chtěli jsme hrát v naší třetině až příliš profesorský hokej, ztráceli jsme puky v jasných situacích a to se nám hrubě nevyplatilo.

Autor: Josef Pintér