VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti z pěstounských rodin si zadováděly na karnevalu

Karviná – Sezóna karnevalů a maškarních bálů je v plném proudu a krásné okamžiky prožité za maskou svého oblíbeného hrdiny prožily i děti z pěstounských rodin.

19.2.2008
SDÍLEJ:

Dětský maškarní bál.Foto: Nikola Klimšová

Krásné princezny, čarodějové a ježibabky, piráti a bojovníci, běhali sálem ve Společenském domě Lázní Darkov uplynulou neděli. Celou akci pro ně pořádal sociálně-právní odbor města Karviné. „Náš odbor si je vědom toho, jak je náročné vychovávat cizí děti, proto pořádá pro pěstounské rodiny spoustu akcí, např. víkendové setkání pěstounských rodin, karneval, výlety do ZOO, mikulášské besídky,“ informuje vedoucí odboru sociálně-právní ochrany dětí v Karviné Renáta Chytrová.

Jedni znávštěvníků karnevalu byli osmiletý Michal se svoji náhradní maminkou. „Těchto akcí se zúčastňujeme skoro pravidelně. Byli jsme už na Mikuláši a na semináři, který se pořádal vŘece,“ říká maminka Michala. „Je tam vždy fajn. Pro děti je připravený zajímavý program a my rodiče máme různá sezení, třeba spsycholožkou.“

Maminka malého Michala je samoživitelka, a moc si přála dítě, o které by se mohla starat sláskou, učit ho a vychovávat. Jakmile zjistila potřebné informace, podali si žádosti o dítě hned dvě: jednu o adopci, druhou o pěstounskou péči. „Vůbec to nebylo jednoduché. Bylo to nejtěžší a zároveň nejlepší rozhodnutí mého života,“ svěřuje se maminka Míši. „Když se čtyři roky poté nic nedělo, pomalu jsem ztrácela naději a skoro se smířila stím, že dítě se pro mě nenajde. A najednou bác, zavolali mi, že mají krásného pětiletého chlapečka Michala. Od té doby jsme spolu a jsme šťastní,“ dodává maminka. Osmiletý Míša si zvolil převlek za černého Spidermana. A jak se on těšil na karneval? „No, já se hodně stydím, tak ani soutěžit na karnevalu nebudu,“ přiznal se Míša a hned se také pochlubil tím, že na vysvědčení měl samé jedničky a jednou týdně navštěvuje kroužek bojového umění taekwon-do.

Pořádání těchto akcí má velký význam. Umožňuje navázat srodinami i dětmi bližší, neúřední kontakt. Pěstounské rodiny se mezi sebou vzájemně poznají, předávají si své zkušenosti, dělí se o radosti i starosti.

„VKarviné máme vsoučasné době šestapadesát pěstounských rodin, ve kterých je vychováváno celkem 68 dětí. Běžně mají rodiny vpéči jedno až dvě děti, výjimku tvoří dvě rodiny, které mají vpéči tři děti – sourozence,“ vysvětlila Chytrová.

NIKOLA KLIMŠOVÁ, MONIKA DANKOVÁ

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na dveřích karvinských domů se objevují tyto letáky.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení