VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé navštívili slavnostní bohoslužbu s koncertem

Havířov /FOTOGALERIE/ - V kostele Slezské církve evangelické augsburského vyznání v Havířově-Prostřední Suché si na velikonoční pondělí věřící připomněli z mrtvých vstání Ježíše Krista, zamyšlením Na cestě do Emaus. Slavnostní chvíle obohatili učitelé a žáci Základní umělecké školy Leoše Janáčka komorní hudbou.

14.4.2009
SDÍLEJ:

Slavnostní velikonoční bohoslužba s komorním koncertemFoto: Josef Pintér

Pod chrámovou klenbou zazněly skladby od Ference Farkase Staré maďarské tance v podání klarinetového kvarteta, sólistka Magda Bártková zazpívala Ave Maria a árie od Wolfganga Amadea Mozarta, dále na varhany hrála Alice Racká a nechyběly ani zobcové flétny. Odměnou účinkujícím po každém vystoupení byl potlesk publika.

Zvěstováním Božího slova posloužil církevní rada Libor Šikula. Připomněl událost spojenou z mrtvých vstání spasitele. „Lukášovo evangelium vypráví příběh dvou Ježíšových učedníků, kteří šli z Jeruzaléma do Emaus. Cestou si dva přátelé sdělovali svoje hluboké znepokojení nad smrtí Ježíše, když se k nim připojil neznámý člověk a začal jim vykládat Písmo. Ke konci celodenní cesty učedníci na cizince naléhali, aby s nimi povečeřel. On vzal chléb, vzdal díky, lámal a rozdával jim jej. Vtom se učedníkům otevřely oči a v cizinci poznali vzkříšeného Krista. Ihned se vydali zpět do Jeruzaléma, aby se o tuto dobrou zprávu podělili s ostatními,“ uvedl kazatel. Slavnostní bohoslužba skončila modlitbou Otčenáš, jenž jsi na nebesích.

Autor: Josef Pintér

14.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení