VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna v Cieszyně dostala vyznamenání

Cieszyn – Jednu z pěti sošek, jež jsou nejvyšším oceněním soutěže za nejlépe provedenou společenskou kampaň Celé Polsko čte dětem, získala Městská knihovna v Cieszyně.

28.3.2010
SDÍLEJ:

Knihovnice se radují z ocenění, které získaly za úspěšnou kampaň Celé Polsko čte dětem. Foto: Emilie Świdrová

Ceny, medaile a vyznamenání se rozdávaly v březnu na slavnosti konané pod patronací polského ministra kultury v Židovském divadle ve Warszawě.
Mezi pozvanými hosty byla také Eva Katrušáková, iniciátorka celostátní kampaně Celé Česko čte dětem. „Byla to opravdu velkolepá slavnost. Je sympatické, že mezi oceněnými byla i knihovna z polského Těšína, která úzce spolupracuje se svými partnery v české části města a v kampani je velmi aktivní,“ uvedla Katrušáková.

„Jsme šťastní, že naše aktivity popularizující hlasité čtení dětem a mládeži byly tak vysoce hodnoceny a že jsme obstáli v silné konkurenci velkých knihoven. Loni jsme získali medaili, letos je to soška,“ radovala se z úspěchu ředitelka Městské knihovny v Cieszyně Izabela Kula.

Lídr kampaně, vedoucí oddělení dětské literatury Městské knihovny v Cieszyně Bożena Kłosiewicz podotkla, že vysokého uznání se dostalo dětskému oddělení za celou kampaň, zejména pak byly oceněny její novátorské přístupy. „Patří k nim mimo jiné spolupráce s knihovnou v Českém Těšíně, kdy společně organizujeme Mezinárodní festival čtení nad Olzou. Letos to bude také společná česko – polská Noc s Andersenem,“ prozradila.

Komise také vysoce ocenila knihovnické akce pro nejmenší děti do tří let či hendikepované děti, cyklická setkání s literaturou a další aktivity. „Společně s dobrovolníky chodíme číst dětským pacientům Slezské nemocnice a akci jsme nazvaly Pohádky uzdravují,“ doplnila Iza Kula.

Knihovnice tvrdí, že vysoké ocenění je úspěchem všech, kteří se aktivně zapojují do akcí pořádaných knihovnou na podporu dětského čtení v rámci kampaně Celé Polsko čte dětem. Čtenářem se totiž nikdo nerodí, čtenáři je třeba ukázat cestu. Čtení chrání děti před závislosti na televizi a počítačích, vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem, rozvíjí jazyk, paměť a představivost, učí myšlení. Je prostě tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dětí, aby z nich vyrostli moudří, dobří a šťastní lidé.

EMILIE ŚWIDROVÁ

28.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

/FOTOGALERIE/ Vypětí a výkony na plno, ihned po dojetí ovšem smích, vtip a dobrá nálada. Ve Starém Bohumíně probíhají od sobotního rána závody dračích lodí a je to především skvělá zábava, barvitá podívaná a příjemná atmosféra, která tady přilákala desítky příznivců vodáctví i jejich početné fanoušky.

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení