VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.2.2015

Líheň 2015. Soutěž pro 72 kapel

Havířov - Téměř 430 hudebních skupin se letos přihlásilo do 14. ročníku největší klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Odborná porota měla neskutečně těžkou práci, aby vybrala „jen" 72 kapel do základních kol soutěže.

4.2.2015

Zpíváte rádi v dobré partě? Keep Smiling Gospel vás potřebuje

Orlová - Toto není výzva pro profesionály, ale naopak pro ty, kteří občas rádi zpívají, baví je to a občas by se s dobrou partou stejně zaměřených lidí rádi postavili i na podium. Orlovský sbor Keep Smiling Gospel hledá nové členy.

2.2.2015

Divadlo loutek čekají v únoru hned dvě premiéry

Únor bude pro Divadlo loutek Ostrava nečekaně bohaté na premiéry. První z nich se uskuteční 6. února a půjde o obnovenou pohádku O hubaté Doře. Do cyklu PŘESČAS pak na konci února přibyde pohybová inscenace saBOTÁž.

29.1.2015

OBRAZEM: Tajemný Nepál stále láká

Obrázky z Nepálu se jmenuje fotografická výstava Bohuslava Krejčího, která nyní baví doslova všechny generace zájemců v Mánesově síní domu kultury v Karviné.

20.1.2015

Na Líheň se hlásí další desítky skupin

Havířov - Prvních čtyřiadvacet skupin vybrala odborná porota do základních kol největší klubové soutěže hudebníků Radegast Líheň. Přesto se ještě další skupiny mohou hlásit na stránkách soutěže až do konce ledna.

18.1.2015

OBRAZEM: Dívky procházely sítem výběru pro Miss Reneta 2015

V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí se v sobotu konalo poslední výběrové kolo pro letošní ročník soutěže krásy středoškolaček Miss Reneta 2015. 

13.1.2015

Stará Orlová v perníkové podobě

Ještě týden máte na to, abyste si v malé části galerie orlovského domu kultury prohlédli orlovské perníkové městečko, které upekly a sestavily místní ženy.

11.1.2015

OBRAZEM: Koncert na záchranu varhan

Havířov – V pořadí již třináctým benefičním koncertem byly v sobotu po rozsáhlé rekonstrukci slavnostně uvedeny do užívání vzácné varhany umístěné v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích.

30.12.2014

OBRAZEM: Děti malovaly vánoční obrázky

Co si místní školáci představí, kdy se řekne Štědrý den? Požádali jsme je, aby nám na toto téma nakreslili obrázek.

25.12.2014

Miss Reneta 2015 bude v retro stylu

Havířov - Organizátoři mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta odhalili téma nadcházejícího ročníku.

23.12.2014

Přihlášky na Líheň 2015 můžete podat i během svátků

Havířov - Pořadatelé největší klubové soutěže hudebníků Radegast Líheň už spustili na stránkách www.lihen.cz přihlašovací formulář, prostřednictvím kterého se mohou kapely, jež se chtějí tohoto ročníku soutěže zúčastnit, přihlásit.

19.12.2014

Českotěšínští senioři mají originální kalendář. S vlastními fotografiemi

Český Těšín Zcela výjimečný nástěnný kalendář pro rok 2015 nafotili klienti Domova pro seniory Centra sociálních služeb. Vznikl ve spolupráci s Albrechtovou střední školou v Českém Těšíně.

16.12.2014

Stonavská Barborka zůstala v Karviné

Stonava - Koncertem vítězů dopsala v sobotu vpodvečer Stonavská Barborka, v níž své schopnosti poměřují hudební a pěvecké ansámbly z Česka, Slovenska a Polska, osmý ročník své historie.

14.12.2014

OBRAZEM: Veselé vánoční...SKA z Karviné

Advent s parádní muzikou si v sobotu užili návštěvníci karvinského Pubu Podkova v centru města. Lidé všech generací si v příjemné atmosféře užili party s dnes již takřka veterány karvinské hudební scény, AllSkaPone´s, kteří ve své hudbě míchají vlivy jamajského ska, ale také punku, rock n rollu a další.

13.12.2014

OBRAZEM: Česká mše vánoční naplnila kostel

„Hej mistře, vstaň bystře!" zaznělo v sobotu v kostele Povýšení sv.Kříže.

13.12.2014

V příštích dnech budou muzea otevřená, pak nastanou volna

Český Těšín - Pokud si chcete čas předvánoční zpříjemnit i trochou historie a navštívit něktrou z poboček Muzea Těšínska v našem regionu, máte v příštích dnech několik posledních dní. Pak se všechny pobočky uzavřou a provoz v nich začne opět až v lednu roku příštího.

11.12.2014

Děti vypustí k nebi balónky. Jde o rekord

Karvinsko - Chcete vy nebo vaše děti poslat symbolicky Ježíškovi své vánoční přání? Nic není nemožné.

11.12.2014

VIDEO: Zpívání koled stmelilo všechny generace v jeden velký sbor

Karvinsko - Všechny generace pospolu ve vánočních chorálech a atmosféře plné úsměvů a pohody. Takto to vypadalo ve středu po úderu 18. hodiny, kdy se sešli lidé na několika místech Karvinska užít si předvánoční atmosféru akce Česko zpívá koledy s Karvinským a Havířovským deníkem. Zpěváci všech generací dorazili na několik míst našeho okresu a neodradilo je ani mrazivé počasí.

10.12.2014

Města v regionu zdobí vánoční stromy

Vánoční atmosféru v městech a obcích regionu dokresluje sváteční světelná výzdoba a stromy. 

9.12.2014

Koledy v podání Permoníku s kytarovým doprovodem

Karviná - Příznivci věhlasného karvinského sborového Koncertního sboru Permoník mají šanci vidět a slyšet zpěváky naživo, aniž by museli za vystoupení platit. „Permoníci" totiž budou hlavní hvězdou akce Česko zpívá koledy, která se odehraje už zítra v 18 hodin na Masarykově náměstí v Karviné.

8.12.2014

Mikulášská nadílka se dětem líbila

Havířov - Rozesmáté dětské tváře, trochu strachu z dovádějícího čerta, radost z dárků od Mikuláše a vtipné, veselé divadelní představení. To vše patřilo nedělní Mikulášské nadílce s pohádkou ve zcela zaplněném loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově.

6.12.2014

Koledy si s Deníkem a jeho čtenáři zazpívají i hudebníci ze souboru The Tap Tap

Orlová - Letošní vánoční zpívání v Orlové v rámci akce Celé Česko zpívá koledy bude mít profesionální zpěváckou podporu.

3.12.2014

Společné zpívání koled navodí vánoční atmosféru

Havířov – Ženský pěvecký sbor Canticorum tvoří 28 stálých členek a klavírista. Sbormistrem je Vítězslav Soukup. Sbor vznikl začátkem roku 2008 a působí při Městském kulturním středisku 
v Havířově.

3.12.2014

Koledy se budou zpívat hned na pěti místech okresu

Karvinsko – Dva týdny zbývají do chvíle, kdy se mnoho desítek náměstí v celé republice rozezní zpěvem vánočních koled. Ve středu 10. prosince přesně v 18 hodin bude celé Česko zpívat koledy 
s Deníkem a Českým rozhlasem.

2.12.2014

Monika Ociepková Miss Karvinsko

Karviná - Šestadvacetiletá Monika Ociepková z Těrlicka se stala vítězkou letošního ročníku Miss Karvinsko 2014, pořádané agenturou Passion Fashion. V boji o korunku krásy se utkalo 10 finalistek.

2.12.2014

Na Nohavicu se stála dlouhá fronta

Havířov - Od 7 do 14 hodin, kdy se otevírala pokladna, čekali v pondělí v KD Petra Bezruče první zájemci o vstupenky na koncert Jaromíra Nohavici.

23.11.2014

OBRAZEM: Koncertní sbor Permoník v kostele sv. Anny

Havířov – Duchovní hudba ovládla v sobotu v podvečer zcela zaplněný kostel sv. Anny v Havířově.

22.11.2014

Chcete vědět, jak se natáčely animované pohádky?

Populární seriálové postavičky Pat a Mat, králíci Bob a Bobek z kresleného večerníčku, oblíbená dětská pohádka Kocourek Modroočko, neposedný míček Flíček a další známé filmové hrdiny představuje nevšední výstava Tajemství světa animovaného filmu v havířovské výstavní síni Musaion. 

17.11.2014

Jaromír Nohavica bude koncertovat v Havířově

Havířov - Dlouhá řada se očekává před pokladnou KD Patra Bezruče. Tam se 1. prosince ve 14 hodin začnou prodávat vstupenky na dva koncerty Jaromíra Nohavici.

17.11.2014

Jak jste prožívali události roku 1989? Vzpomínky umělců na 17. listopad

Pětadvacet let uplynulo od doby, kdy v kultuře a umění tály ledy. Na jevištích, ve výstavních síních, koncertních pódiích se začalo hrát a mluvit svobodně, na pultech se objevily knihy a časopisy, v nichž se psalo to, co se předtím psát nemohlo, vznikaly filmy bez cenzurních zásahů… Jaké jsou vzpomínky některých umělců na listopad 1989?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení