VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.12.2014

V příštích dnech budou muzea otevřená, pak nastanou volna

Český Těšín - Pokud si chcete čas předvánoční zpříjemnit i trochou historie a navštívit něktrou z poboček Muzea Těšínska v našem regionu, máte v příštích dnech několik posledních dní. Pak se všechny pobočky uzavřou a provoz v nich začne opět až v lednu roku příštího.

11.12.2014

Děti vypustí k nebi balónky. Jde o rekord

Karvinsko - Chcete vy nebo vaše děti poslat symbolicky Ježíškovi své vánoční přání? Nic není nemožné.

11.12.2014

VIDEO: Zpívání koled stmelilo všechny generace v jeden velký sbor

Karvinsko - Všechny generace pospolu ve vánočních chorálech a atmosféře plné úsměvů a pohody. Takto to vypadalo ve středu po úderu 18. hodiny, kdy se sešli lidé na několika místech Karvinska užít si předvánoční atmosféru akce Česko zpívá koledy s Karvinským a Havířovským deníkem. Zpěváci všech generací dorazili na několik míst našeho okresu a neodradilo je ani mrazivé počasí.

10.12.2014

Města v regionu zdobí vánoční stromy

Vánoční atmosféru v městech a obcích regionu dokresluje sváteční světelná výzdoba a stromy. 

9.12.2014

Koledy v podání Permoníku s kytarovým doprovodem

Karviná - Příznivci věhlasného karvinského sborového Koncertního sboru Permoník mají šanci vidět a slyšet zpěváky naživo, aniž by museli za vystoupení platit. „Permoníci" totiž budou hlavní hvězdou akce Česko zpívá koledy, která se odehraje už zítra v 18 hodin na Masarykově náměstí v Karviné.

8.12.2014

Mikulášská nadílka se dětem líbila

Havířov - Rozesmáté dětské tváře, trochu strachu z dovádějícího čerta, radost z dárků od Mikuláše a vtipné, veselé divadelní představení. To vše patřilo nedělní Mikulášské nadílce s pohádkou ve zcela zaplněném loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově.

6.12.2014

Koledy si s Deníkem a jeho čtenáři zazpívají i hudebníci ze souboru The Tap Tap

Orlová - Letošní vánoční zpívání v Orlové v rámci akce Celé Česko zpívá koledy bude mít profesionální zpěváckou podporu.

3.12.2014

Společné zpívání koled navodí vánoční atmosféru

Havířov – Ženský pěvecký sbor Canticorum tvoří 28 stálých členek a klavírista. Sbormistrem je Vítězslav Soukup. Sbor vznikl začátkem roku 2008 a působí při Městském kulturním středisku 
v Havířově.

3.12.2014

Koledy se budou zpívat hned na pěti místech okresu

Karvinsko – Dva týdny zbývají do chvíle, kdy se mnoho desítek náměstí v celé republice rozezní zpěvem vánočních koled. Ve středu 10. prosince přesně v 18 hodin bude celé Česko zpívat koledy 
s Deníkem a Českým rozhlasem.

2.12.2014

Monika Ociepková Miss Karvinsko

Karviná - Šestadvacetiletá Monika Ociepková z Těrlicka se stala vítězkou letošního ročníku Miss Karvinsko 2014, pořádané agenturou Passion Fashion. V boji o korunku krásy se utkalo 10 finalistek.

2.12.2014

Na Nohavicu se stála dlouhá fronta

Havířov - Od 7 do 14 hodin, kdy se otevírala pokladna, čekali v pondělí v KD Petra Bezruče první zájemci o vstupenky na koncert Jaromíra Nohavici.

23.11.2014

OBRAZEM: Koncertní sbor Permoník v kostele sv. Anny

Havířov – Duchovní hudba ovládla v sobotu v podvečer zcela zaplněný kostel sv. Anny v Havířově.

22.11.2014

Chcete vědět, jak se natáčely animované pohádky?

Populární seriálové postavičky Pat a Mat, králíci Bob a Bobek z kresleného večerníčku, oblíbená dětská pohádka Kocourek Modroočko, neposedný míček Flíček a další známé filmové hrdiny představuje nevšední výstava Tajemství světa animovaného filmu v havířovské výstavní síni Musaion. 

17.11.2014

Jaromír Nohavica bude koncertovat v Havířově

Havířov - Dlouhá řada se očekává před pokladnou KD Patra Bezruče. Tam se 1. prosince ve 14 hodin začnou prodávat vstupenky na dva koncerty Jaromíra Nohavici.

17.11.2014

Jak jste prožívali události roku 1989? Vzpomínky umělců na 17. listopad

Pětadvacet let uplynulo od doby, kdy v kultuře a umění tály ledy. Na jevištích, ve výstavních síních, koncertních pódiích se začalo hrát a mluvit svobodně, na pultech se objevily knihy a časopisy, v nichž se psalo to, co se předtím psát nemohlo, vznikaly filmy bez cenzurních zásahů… Jaké jsou vzpomínky některých umělců na listopad 1989?

13.11.2014

Strašidelné čtení s herečkou Pavlou Tomicovou

Čtení a vyprávění příběhů plných strašidel, čarodějnic a draků se konalo v úterý v regionální knihovně v Karviné.

11.11.2014

Eva Katrušáková: Jsme rádi, že naše práce má smysl

Český Těšín - Obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem připsala na své konto další sympatický úspěch. V soutěži Neziskovka roku 2014, kterou pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti, se v kategorii malých organizací umístila mezi pěti nejlepšími ze 135 přihlášených a v kategorii Cena veřejnosti získala třetí příčku.

25.10.2014

Milionová kultura ve městech na Karvinsku

Karvinsko - Chcípl tady pes. Také tato hodnocení slýchávají redaktoři Deníku od čtenářů v debatách na téma: Kulturní nabídka zdejších měst. Deník tedy zjišťoval, jak tato situace vypadá v praxi, a především, kolik peněz vlastně města na kulturu ročně vydávají ze svých rozpočtů.

23.10.2014

Eva Vejmělková v nové roli spisovatelky romantické novely Růžové moře

/ROZHOVOR/ Někdejší populární filmová představitelka Zuzany či Píšťalky z Básníků Eva Vejmělková, dnes už nejenom herečka, ale také básnířka, scenáristka a psychoterapeutka, se nyní představuje ve své nové roli - jako prozaička.

16.10.2014

OBRAZEM: Knihovna plná strašidel a pohádkových bytostí

Havířov – Strašidla, z kterých chodí mráz po zádech, milé pohádkové bytosti, malé příšerky ve sklenicích. To vše čeká na návštěvníky havířovské Městské knihovny v ulici Svornosti.

15.10.2014

Bohumín mě příjemně překvapuje, říká spisovatelka Alena Mrázová

Bohumín - Spisovatelka a překladatelka Alena Mrázová, rodačka z Bohumína, nedávno v klubu Maryška představila své dvě knihy, Vzkaz po Elfi Nitche a Hodně jsme pili řeky z Léthé.

8.10.2014

Soubor The Tap Tap nadchl karvinské publikum

Karviná /FOTOGALERIE/ – Řiditel autobusu nebo Kdybych byla mrcha. Tyto 
a další písně z repertoáru hudebního souboru The Tap Tap zazněly v úterý večer v Městském domě kultury v Karviné.

4.10.2014

Hudební klub otevřel varhanní nářez

Havířov - Koncertem havířovské varhanistky Kateřiny Chrobokové a francouzského DJ Dafake Pandy byl v sobotu v kině centrum otevřen nový hudební klub.

3.10.2014

Otevření klubu v kině Centrum

Provoz zábavního klubu v havířovském kině Centrum slavnostně zahájí v sobotu 4. října koncert Kateřiny Chrobokové, jedné z nejlepších českých varhanic, která má přesah daleko za hranice naší země.

30.9.2014

Otevřeli muzeum a novou knihovnu

Šenov – Stará šenovská škola nedaleko chrámu Prozřetelnosti Boží našla nové využití. V minulých dnech tam byly otevřeny prostory knihovny a Šenovského muzea. Budova 
z roku 1856 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a stala se důstojným kulturním stánkem Šenova.

29.9.2014

Šance pro budoucí herečky i herce

Bohumínský dům dětí a mládeže má v letošní nabídce volnočasových kroužků opět několik novinek. Jednou z nich je kroužek divadelní. Pod hlavičkou Fontány ho povede Pavla Masaříková. Zájemci se mohou hlásit v domě dětí.

23.9.2014

Štreitovy fotky v Karviné

Karviná /FOTO/ – Umělec by měl také upozorňovat na věci, které nejsou v pořádku. Většinou už ale nemá sílu na jejich řešení. To by měli dělat politici.

21.9.2014

OBRAZEM: Poklady těšínské truhly

Zahájení letošní přehlídky Poklady těšínské truhly v Těšíně.

14.9.2014

Na co se můžeme těšit v začínající sezóně podzim 2014

Karvinsko – Kulturní sezóna podzim se naplno rozjela. Na kulturychtivé čekají nejen známá jména, ale také řada tradičních akcí i zajímavých překvapení. Těšit se můžete na osobnosti jako No Name, Xindl X, Václav Neckář, Michaela Kuklová, Jana Šulcová, David Prachař apod. Na druhou stranu k bohatému uměleckému zážitku nejsou nezbytně potřeba zvučná jména.

10.9.2014

Na Těšínském krmáši se poučí děti i dospělí

Víkend na farmářské téma připravili v Českém Těšíně, kde se v pátek a v sobotu odehraje Těšínský krmáš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies