VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.3.2015

Kino na hranici nabídne stovku filmů hlavně z ČR, Polska a SR

Mezi hosty budou například Emília Vášáryová, Bolek Polívka, Katarzyna Figura, Martin Šulík či Stanislav Párnický.

28.3.2015

Začíná program Velikonočního městečka

Na náměstí Republiky v centru Havířova začíná o víkendu program tradičního Velikonočního městečka. 

28.3.2015

Výstava regionálních fotoklubů

Havířov - Hned několik fotoklubů z regionu se představí na výstavě, která začíná v pondělí 30. března ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.

24.3.2015

Grzegorz Markowski: Těšíme se na české publikum

Karviná, Varšava /ROZHOVOR/ – Polská rocková kapela Perfect se 2. května představí na zimním stadionu v Karviné. Předskokany budou polské rockové legendě dělat momentálně asi nejpopulárnější česká kapela Chinaski a další polská skupina T.Love. Frontmana Perfectu Grzegorze Markowského jsme před koncertem vyzpovídali a zeptali se, na co se fanoušci skupiny mohou těšit.

21.3.2015

OBRAZEM: Dotek Španělska, hudby a poezie

Karviná – Večerem s hudbou, poezií a vínem oslavila karvinská kavárna Fair začátek astrologického jara. V pátek se zde totiž konalo vystoupení karvinského rodáka, nyní trvale žijíciho ve Španělsku, Davida Matušky.

10.3.2015

Baskytarista legendární americké kapely: Jsem fanoušek filmů z Karviné

/ROZHOVOR/ Něco takového se opravdu běžně nestává. Baskytarista legendární americké crossover hard core kapely Dog Eat Dog, která letos mj. slaví 25 let na scéně, Dave Neabore, složil úvodní píseň pro český film Teď ne, Broskvičko. 

27.2.2015

Matuška Projekt a plná knihovnická kavárna

Plný literární salon a kavárna regionální knihovny v Karviné-Mizerově si ve čtvrtek užila vystoupení karvinského rodáka Davida Matušky, umělce a překladatele, který dnes žije a tvoří ve Španělsku.

25.2.2015

Ve čtvrtek se koná druhé kolo Radegast Líhně

V havířovském Jazz Clubu proběhne ve čtvrtek 26. února druhé kolo soutěže amatérských hudebníků Radegast líheň 2015.

20.2.2015

Knihovna také jako hudební klub

Další z koncertů, na kterých dostávají příležitost především místní a mnohdy i začínající kapely, se v pátek odpoledne konal v hudebním oddělení karvinské knihovny v centru města.

AKTUALIZOVÁNO
19.2.2015

Jarní ozvěny: Získejte vstup zdarma na unikátní cestovatelský festival v Ostravě

Ostrava /SOUTĚŽ DENÍKU/ - Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor - tak zní podtitul letošního desátého ročníku cestovatelského a hudebního festivalu Jarní ozvěny, který se uskuteční v ostravském kině Vesmír.

13.2.2015

V Petrovicích budou pořádat tradiční slezskou svatbu

Petrovice u Karviné - Zajímavou akci připravili na sobotní dopoledne v Petrovicích. Pořádají tam pravou slezskou svatbu.

7.2.2015

Koncert Kateřiny Chrobokové naplnil evangelický kostel

Hudebnice světového formátu, varhanice a skladatelka Kateřina Chroboková potěšila v sobotu večer svou hudbou návštěvníky evangelického kostela v Karviné.

6.2.2015

Líheň 2015. Soutěž pro 72 kapel

Havířov - Téměř 430 hudebních skupin se letos přihlásilo do 14. ročníku největší klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Odborná porota měla neskutečně těžkou práci, aby vybrala „jen" 72 kapel do základních kol soutěže.

4.2.2015

Zpíváte rádi v dobré partě? Keep Smiling Gospel vás potřebuje

Orlová - Toto není výzva pro profesionály, ale naopak pro ty, kteří občas rádi zpívají, baví je to a občas by se s dobrou partou stejně zaměřených lidí rádi postavili i na podium. Orlovský sbor Keep Smiling Gospel hledá nové členy.

2.2.2015

Divadlo loutek čekají v únoru hned dvě premiéry

Únor bude pro Divadlo loutek Ostrava nečekaně bohaté na premiéry. První z nich se uskuteční 6. února a půjde o obnovenou pohádku O hubaté Doře. Do cyklu PŘESČAS pak na konci února přibyde pohybová inscenace saBOTÁž.

29.1.2015

OBRAZEM: Tajemný Nepál stále láká

Obrázky z Nepálu se jmenuje fotografická výstava Bohuslava Krejčího, která nyní baví doslova všechny generace zájemců v Mánesově síní domu kultury v Karviné.

20.1.2015

Na Líheň se hlásí další desítky skupin

Havířov - Prvních čtyřiadvacet skupin vybrala odborná porota do základních kol největší klubové soutěže hudebníků Radegast Líheň. Přesto se ještě další skupiny mohou hlásit na stránkách soutěže až do konce ledna.

18.1.2015

OBRAZEM: Dívky procházely sítem výběru pro Miss Reneta 2015

V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí se v sobotu konalo poslední výběrové kolo pro letošní ročník soutěže krásy středoškolaček Miss Reneta 2015. 

13.1.2015

Stará Orlová v perníkové podobě

Ještě týden máte na to, abyste si v malé části galerie orlovského domu kultury prohlédli orlovské perníkové městečko, které upekly a sestavily místní ženy.

11.1.2015

OBRAZEM: Koncert na záchranu varhan

Havířov – V pořadí již třináctým benefičním koncertem byly v sobotu po rozsáhlé rekonstrukci slavnostně uvedeny do užívání vzácné varhany umístěné v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích.

30.12.2014

OBRAZEM: Děti malovaly vánoční obrázky

Co si místní školáci představí, kdy se řekne Štědrý den? Požádali jsme je, aby nám na toto téma nakreslili obrázek.

25.12.2014

Miss Reneta 2015 bude v retro stylu

Havířov - Organizátoři mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta odhalili téma nadcházejícího ročníku.

23.12.2014

Přihlášky na Líheň 2015 můžete podat i během svátků

Havířov - Pořadatelé největší klubové soutěže hudebníků Radegast Líheň už spustili na stránkách www.lihen.cz přihlašovací formulář, prostřednictvím kterého se mohou kapely, jež se chtějí tohoto ročníku soutěže zúčastnit, přihlásit.

19.12.2014

Českotěšínští senioři mají originální kalendář. S vlastními fotografiemi

Český Těšín Zcela výjimečný nástěnný kalendář pro rok 2015 nafotili klienti Domova pro seniory Centra sociálních služeb. Vznikl ve spolupráci s Albrechtovou střední školou v Českém Těšíně.

16.12.2014

Stonavská Barborka zůstala v Karviné

Stonava - Koncertem vítězů dopsala v sobotu vpodvečer Stonavská Barborka, v níž své schopnosti poměřují hudební a pěvecké ansámbly z Česka, Slovenska a Polska, osmý ročník své historie.

14.12.2014

OBRAZEM: Veselé vánoční...SKA z Karviné

Advent s parádní muzikou si v sobotu užili návštěvníci karvinského Pubu Podkova v centru města. Lidé všech generací si v příjemné atmosféře užili party s dnes již takřka veterány karvinské hudební scény, AllSkaPone´s, kteří ve své hudbě míchají vlivy jamajského ska, ale také punku, rock n rollu a další.

13.12.2014

OBRAZEM: Česká mše vánoční naplnila kostel

„Hej mistře, vstaň bystře!" zaznělo v sobotu v kostele Povýšení sv.Kříže.

13.12.2014

V příštích dnech budou muzea otevřená, pak nastanou volna

Český Těšín - Pokud si chcete čas předvánoční zpříjemnit i trochou historie a navštívit něktrou z poboček Muzea Těšínska v našem regionu, máte v příštích dnech několik posledních dní. Pak se všechny pobočky uzavřou a provoz v nich začne opět až v lednu roku příštího.

11.12.2014

Děti vypustí k nebi balónky. Jde o rekord

Karvinsko - Chcete vy nebo vaše děti poslat symbolicky Ježíškovi své vánoční přání? Nic není nemožné.

11.12.2014

VIDEO: Zpívání koled stmelilo všechny generace v jeden velký sbor

Karvinsko - Všechny generace pospolu ve vánočních chorálech a atmosféře plné úsměvů a pohody. Takto to vypadalo ve středu po úderu 18. hodiny, kdy se sešli lidé na několika místech Karvinska užít si předvánoční atmosféru akce Česko zpívá koledy s Karvinským a Havířovským deníkem. Zpěváci všech generací dorazili na několik míst našeho okresu a neodradilo je ani mrazivé počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení