VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.10.2014

Hudební klub otevřel varhanní nářez

Havířov - Koncertem havířovské varhanistky Kateřiny Chrobokové a francouzského DJ Dafake Pandy byl v sobotu v kině centrum otevřen nový hudební klub.

3.10.2014

Otevření klubu v kině Centrum

Provoz zábavního klubu v havířovském kině Centrum slavnostně zahájí v sobotu 4. října koncert Kateřiny Chrobokové, jedné z nejlepších českých varhanic, která má přesah daleko za hranice naší země.

30.9.2014

Otevřeli muzeum a novou knihovnu

Šenov – Stará šenovská škola nedaleko chrámu Prozřetelnosti Boží našla nové využití. V minulých dnech tam byly otevřeny prostory knihovny a Šenovského muzea. Budova 
z roku 1856 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a stala se důstojným kulturním stánkem Šenova.

29.9.2014

Šance pro budoucí herečky i herce

Bohumínský dům dětí a mládeže má v letošní nabídce volnočasových kroužků opět několik novinek. Jednou z nich je kroužek divadelní. Pod hlavičkou Fontány ho povede Pavla Masaříková. Zájemci se mohou hlásit v domě dětí.

23.9.2014

Štreitovy fotky v Karviné

Karviná /FOTO/ – Umělec by měl také upozorňovat na věci, které nejsou v pořádku. Většinou už ale nemá sílu na jejich řešení. To by měli dělat politici.

21.9.2014

OBRAZEM: Poklady těšínské truhly

Zahájení letošní přehlídky Poklady těšínské truhly v Těšíně.

14.9.2014

Na co se můžeme těšit v začínající sezóně podzim 2014

Karvinsko – Kulturní sezóna podzim se naplno rozjela. Na kulturychtivé čekají nejen známá jména, ale také řada tradičních akcí i zajímavých překvapení. Těšit se můžete na osobnosti jako No Name, Xindl X, Václav Neckář, Michaela Kuklová, Jana Šulcová, David Prachař apod. Na druhou stranu k bohatému uměleckému zážitku nejsou nezbytně potřeba zvučná jména.

10.9.2014

Na Těšínském krmáši se poučí děti i dospělí

Víkend na farmářské téma připravili v Českém Těšíně, kde se v pátek a v sobotu odehraje Těšínský krmáš.

6.9.2014

OBRAZEM: Soutěž Krásná jako kvítka zná své vítěze

Přírodní jevy ze 13 zemí celého světa ovládly letošní mezinárodní soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…", kterou již 24 let v Havířově pořádá Základní škola Frýdecká.

4.9.2014

V polském Těšíně se konal exotický folklorní festival

Těšín - Exotickými pestrobarevnými kroji folklorních souborů z různých koutů světa, tancem a zpěvem ožilo těšínské náměstí druhý zářijový den. Rytmy z více či méně vzdálených zemí sem přinesl Mezinárodní studentský folklorní festival, jediná studentská akce tak velkého rozsahu v celém Slezsku.

1.9.2014

OBRAZEM: Šenovský jarmark byl velmi pestrý

Šenov – Poslední srpnová sobota patří v Šenově tradičně jarmarku.

31.8.2014

OBRAZEM: Obecní slavnosti v Petrovicích

V Petrovicích u Karviné se v sobotu konala XX. Obecní slavnost, zazpíval např. Petr Bende Band.

29.8.2014

Havířovské slavnosti bude moderovat Petr Rychlý

Havířov - Z programu Havířovských slavností se zatím neodhlásil žádný z avizovaných účinkujících. Návštěvníci se tak mohou těšit na domácí i zahraniční hvězdy.  

14.8.2014

Černé milníky české historie

Havířov –V Památníku životické tragédie Muzea Těšínska v Havířově-Životicích byla ve středu slavnostně zahájena trojice dočasných výstav. Jsou věnovány černým milníkům české historie II. světové války. Na třiceti panelech přibližují zločiny německého nacismu.

13.8.2014

Věra Špinarová v srpnu vystupuje se Suzi Quatro i na Sluníčku v Ostravici

Zraje jako víno. Během roku absolvuje desítky koncertů po celé naší vlasti. Zpěvačka s úžasným hlasem, stálice na nebi naší populární hudby Věra Špinarová účinkuje už řadu let s kapelou svého syna Adama Pavlíka. Jak tráví letošní léto?

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2014

OBRAZEM: V Karviné se konal festival Dokořán

Spokojení fanoušci tančící pod pódiem při koncertu Tatabojs, řada příjemných hudebních zážitků, sympatické prostředí karvinských Lodiček a bezbariérové vstupy.

31.7.2014

Havířovské slavnosti budou zase hit za hitem

Havířov - Tradičně s velkým rozptylem na všechny generace je sestaven program letošních Havířovských slavností. Třídenní slavnosti se budou konat od pátku 5. do neděle 7. září v areálu Městské sportovní haly, respektive na ragbyovém hřišti a v jeho okolí.

20.7.2014

OBRAZEM: Ve Stonavě se konala tradiční pouť

Lidé se o víkendu bavili v rámci slavné stonavské Pouti Svaté Maří Magdalény. Sobotní program nabídnul atrakce populárního lunaparku U korzára, střelbu z historického děla a spousty dalších aktivit. Hlavní program pouti pokračoval v neděli a konal se v celém centru obce.

14.7.2014

OBRAZEM: Pohádka a promenádní koncert

Havířov – V neděli odpoledne v parčíku za Kulturním domem Radost začaly tradiční letní prázdninové dětské pohádky pod klenbami stromů a promenádní koncerty.

11.7.2014

Soutěž o dvě vstupenky na Pivní slavnosti v Albrechticích

/SOUTĚŽ BYLA UKONČENA/ Osm pivovarů, tři bary, dvě hudební scény, selata, maso na ohni, závody s pivem, tombola a mnoho dalších. Tak to bude v sobotu od 15 hodin vypadat na Pivních slavnostech v Areálu Zámostí v Albrechticích. A VY MŮŽETE BÝT U TOHO.

10.7.2014

Farna chystá českou verzi své polské desky (W)inna

Zpěvačka Ewa Farna, trojnásobná bronzová česká slavice, držitelka Ceny Anděl a zpěvačka nominovaná na Cenu MTV Evrope za Česko i Polsko, po delší odmlce chystá novou českou desku.

8.7.2014

Výstava Dávno tomu na hranicích

Těšín – Nejrůznější cestovní doklady, pasy, výjezdní doložky, propustky, pozvánky a další dokumenty opravňující k překročení hranice, spousta fotografií včetně historie jednotlivých hraničních mostů v Těšíně, uniformy celní a pohraniční policie, ale také kuriózní pašované zboží apod.

6.7.2014

Martin Sitek: Můj sen? Hrát s Grogem hrát dalších 20 let

Bohumín - Martin Sitek je lídr a zakládající člen bohumínské kapely Grog. A přestože začínal u obligátních houslí, dnes ho můžeme vidět především s elektrickou kytarou. S kapelou připravuje nové CD a těší se na oslavy 20 let od jejího založení.

3.7.2014

Prázdninové festivaly v letním kině

Bohumín - Komedie, sci-fi, horory a dětské filmy. Tyhle žánry na dva měsíce ovládnou letní kino v Novém Bohumíně.

1.7.2014

Na pomezí se opět představí hudební legendy

Dolní Lomná – Fleret, Javory se sourozenci Ulrychovy, Jiří Helekal anebo Michaela Tučná v zastoupení svého otce Michala. To jsou nejznámější jména a kapely, které se představí v pátek a v sobotu v Dolní Lomné na 22. ročníku Festivalu na pomezí.

30.6.2014

Čechomor v Ostravici už tento pátek. Předkapelou bude Šajtar

11. ročník Beskydského Hudebního Léta 2014 nabídne již tento pátek koncert skupiny Čechomor. Jako předkapela v areálu koupaliště Sluníčko v Ostravici vystoupí 4. července  skupina Šajtar. 

28.6.2014

Léto-kruhy chtějí zanechat odkaz potomkům

Bohumín - Lavičky z bohumínských stromů nebo originální kachle zanechávající odkazy příštím generacím, to jsou hlavní motivy, na které letos láká bohumínský festival Léto-kruhy. Začíná dnes v Záblatí a potrvá do pátku 4. července.  

25.6.2014

Město věnovalo dětem sedmero houslí

Karviná – Karvinské hudebně nadané děti budou mít zajisté radost z daru, který Základní umělecká škola B. Smetany dostala od města – sedmero houslí.

20.6.2014

Víkend na Karvinsku je plný oslav a hudby

Nadcházející víkend nabízí milovníkům zábavy a hudby doslova hody. Hned ve třech městech se konají městské slavnosti, v Horní Suché se koná Vítání léta, na kterém zazpívá mj. Vašo Patejdl.

8.6.2014

Těžká nemoc není konec světa

Bohumín - Lidé, kteří bojují s těmi nejtěžšími nemocemi, určitě netouží po přehnaném soucitu a projevech lítosti. Jejich okolí by si mělo uvědomit, že i těžká nemoc je součást života, je potřeba to takto brát, prát se s osudem a jít dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies