VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

AKTUALIZOVÁNO
7.12.2016

Vonička pokřtila nové cédéčko

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče poslední listopadovou sobotu slavil Folklorní soubor Vonička z Havířova své pětadvacáté narozeniny. A jak? Jak jinak, než tancem, hudbou, zpěvem a mluveným slovem. Samozřejmě všev krásných krojích.

6.12.2016

V zajetí vánočních koncertů

Karvinsko – Adventní období je časem vánočních koncertů. Také letos můžete vidět a slyšet mnoho známých hudebníků a zpěváků jak populární, tak vážné hudby.

4.12.2016

Pavel Hlavatý: Snažím se žít opravdu naplno každý den

Malé zastavení s Pavlem Hlavatým, malířem, grafikem a kurátorem výstav, který má stále mnoho tvůrčích nápadů.

30.11.2016

Pěveckou soutěž Stonavská Barborka navštíví i ministr kultury

Stonava – Už dnes začíná další ročník interpretační soutěže zpěváků i pěveckých ansámblů Stonavská Barborka. Organizátoři hlásí rekordní počet přihlášek. „Letos se nám přihlásilo 67 soutěžících, dosavadní rekord byl 62 přihlášených ansámblů," uvedl ředitel soutěže Josef Melnar.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

18.11.2016

Už za měsíc si opět společně zazpíváme koledy

Karvinsko - Rok se s rokem sešel, advent je za dveřmi a Deník se opět chystá zpívat koledy. Ano, také letos se sejdeme na náměstích, nebo ve školách či domovech seniorů a společně si připomene, že je čas adventu a blíží se vánoční svátky. Jako každý rok si společně zazpíváme koledy.

12.11.2016

Ochotnická divadla hrají celý víkend v Petřvaldě

Víkend s amatéry. Tak se jmenuje přehlídka ochotnických divadel, která po celý víkend probíhá v Kulturním domě v Petřvaldě.

11.11.2016

Bílé Vánoce Lucie Bílé s Janáčkovou filharmonií v Ostravě

Stálice české populární hudby Lucie Bílá se představí na speciálním koncertě s Janáčkovou filharmonií Ostrava nazvaném Bílé Vánoce Lucie Bílé 8. prosince v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

8.11.2016

Festival divadel Moravy a Slezska pošestnácté

Český Těšín – Deset představení v podání herců divadel z Moravy, Slovenska a Polska nabízí Festival divadel Moravy a Slezska, který dnes začíná v Těšínském divadle. Přehlídka je soutěžní, výkony herců sledují ostřížím zrakem hned dvě poroty, odborná a studentská.

8.11.2016

Výstava s erotickou tematikou

Havířov – Karel Jaroslav Obrátil (1866 až 1945), Markýz Franz von Bayros (1866 až 1924) a Ti druzí je název výstavy, která je k vidění Ve výstavní síni Viléma Wünscheho KD Leoše Janáčka v Havířově.

30.10.2016

Richard Konkolski: Všude je krajíc o dvou kůrkách a život je kompromis

/ROZHOVOR/ „Jít do politiky? Rozhodně ne. Nechci strávit zbytek svého života neplodným handrkováním," říká náš nejslavnější mořeplavec Richard Konkolski

26.10.2016

Dveře ateliérů jsou otevřené

Vernisáží společné výstavy účastníků Otevřených ateliérů byla v pondělí zahájena v českotěšínské Galerii Most zcela výjimečná akce.

24.10.2016

Folklorní soubor Děcka ze Stonavy slavil 10 let fungování

Stonava – Sobotní odpoledne patřilo ve stonavském Domě PZKO folkloru. Konal se tam jubilejní koncert folklórního souboru Děcka ze Stonavy, který organizátoři připravili jako součást oslav 10 let jeho fungování.

22.10.2016

Vánoční strom rozsvítí kapela Olympic, přijedou Chinaski, Mandrage, Buty i Kolář

Městské kulturní středisko Havířov už zveřejnilo program letošního Vánočního městečka.

30.9.2016

OBRAZEM: 65 let Polské scény Těšínského divadla

Polská scéna Těšínského divadla si letos připomíná 65 let fungování. Průřez její historií nabízí výstava v galerii dovadla, která bude přístupná do 23. října.

28.9.2016

Kino na hranici vyráží na cestu po regionu

Karvinsko - Pokud jste se letos nedostali na těšínskou květnovou filmovou přehlídku Kino na hranici, můžete se těšit na její zkrácenou verzi, která vyrazí na turné v průběhu října. Filmy, které se promítaly začátkem května v Těšíně, uvidí na podzim diváci v deseti městech v Polsku a Česku.

26.9.2016

Nohavica a Cmorik společně na cédéčku i ve filmu Muzzikanti

Nejúspěšnější tuzemský písničkář posledních let a slovenský slavík na jednom pódiu.

24.9.2016

Dřisty fifejdskeho Ofila: Fifejdam se dluho řikalo ostravsky Žižkov

/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl nového seriálu Deníku.

23.9.2016

Kodešovy obrazy v Galerii Rotigel

Po jarní výstavě v karvinské Mánesově síni představuje karvinský malíř Oldřich Kodeš své obrazy v petrovické Rotigel.

20.9.2016

Karvinský režisér Lukáš Bulava: Výstřední humor je součástí našeho regionu

Karviná – Horrorwatch je karvinské filmové studio, v jehož čele stojí zakladatel, režisér a scénárista Lukáš Bulava. Ten jde od počátku svou vlastní cestou a filmy staví mimo jiné na prostředí Karvinska, místní mluvě a dalších osobitých rysech regionu. Jeho filmy jsou známy v České republice i v zahraničí díky klubovým kinům i festivalům nezávislé filmové tvorby. Nyní Lukáš dokončuje svůj osmý film Kyselý dech.

17.9.2016

30 let královstí je důvod k oslavám. Jaké má lašský král starosti?

Sedmdesátník Zdeněk Krulikovský alias lašský král Zdeňa Viluš I. je známý nejen ve svém rodném Frýdku-Místku. Lidé ho mohou potkat třeba při tradičním vítání nového roku na metylovickém Čupku, kde promlouvá ke svým „poddaným".

10.9.2016

Jarek Nohavica: Nevím, kde beru síly. Až je mít nebudu, tak s tím šlahnu

/ROZHOVOR/ V červnu oslavil 63. narozeniny, stále však jede na plné „pecky"! Známý písničkář Jaromír Nohavica dál vyprodává koncerty, navíc už rok šéfuje svému ostravskému hudebnímu klubu Heligonka, který navštívilo od loňského září do června 16 tisíc lidí.

9.9.2016

Dřisty fifejdskeho Ofila čili Jak šel a idě život

/NOVÝ SERIÁL DENÍKU/ První díl nového seriálu Deníku.

9.9.2016

Jakub Špaňhel vystavuje obrazy v karvinském zámku

Výběrem své tvorby se nejen karvinské veřejnosti představuje místní rodák Jakub Špaňhel. Jeho obrazy malované olejem i akvarelem, včetně velkorozměrových pláten, můžete obdivovat v interiérech Zámku Fryštát, ale i v prostorách zámecké galerie.

7.9.2016

Havířovští fotografové vystavují

V Galerii KD Radost v Havířově bude od dnešního večera k vidění expozice snímků místních fotografů.

4.9.2016

OBRAZEM: Z lásky k hudbě

V Karviné se v sobotu konala hudební přehlídka společnosti Kaufland - Z lásky k hudbě.

4.9.2016

OBRAZEM: Mezinárodní výstava dětské kresby a grafiky

Ve výstavní síni Viléma Wünscheho Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově byly v pátek 2. září slavnostně vyhlášeny výsledky 26. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže dětí mateřských škol, základních škol a nižších tříd gymnázií v oboru kresby a grafiky, „Krásná jako kvítka je ta země…," kterou organizuje Základní škola Frýdecká Havířov-Bludovice.

AKTUALIZOVÁNO
3.9.2016

OBRAZEM: Havířovské slavnosti opět přilákaly i návštěvníky z daleka

Havířov má za sebou další ročník tradičních městských slavností vzešlých z dřívějších hornických dnů místních šachet. Letošní dvoudenní program byl naplněn nejen hudbou, ale i doprovodným programem.

2.9.2016

Dolní Lomnou ovládnou Slezské dny

Folklorní festival Slezské dny se letos koná 
3. a 4. září, jako vždy v areálu Matice slezské v Dolní Lomné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies