VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.2.2016

Festival Kino na hranici chystá projekci stovky filmů

Český Těšín - Filmový festival Kino na hranici, který se bude na přelomu dubna a května konat v Českém Těšíně a polském Těšíně, chystá projekci více než 100 filmů hlavně české, polské a slovenské tvorby. Poprvé nabídne i erotické filmy.

4.2.2016

„V pondělí zavřeno" už v některých výstavních síních neplatí

Léty zažité návštěvní hodiny nejen muzejních prostor se v případě výstavních síní spravovaných Muzeem Těšínska mění. V pondělí už na dveřích cedulku „Zavřeno" nenajdete, volným dnes bude pro zaměstnance sobota. V neděli odpoledne už ale návštěvníky pustí dál.

30.1.2016

Moravské a slezské sopky v havířovském Musaionu

Přes 100 fotografií, různé písemnosti se spoustou zajímavých informací k sopkám na severní Moravě a ve Slezsku, představuje výstava Sopky Moravy a Slezska, kterou můžete až do 20. března vidět ve Výstavní síni Musaion v Pavlovově ulici v Havířově.

16.1.2016

Novoroční koncert v Havířově slavil úspěch, publikum tleskalo ve stoje

/FOTOGALERIE/ Ve zcela zaplněném sále Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově se v pátek večer konal tradiční Novoroční koncert.

15.1.2016

Výstava ukazuje krásu dřevěných kostelů na dřevěných modelech

Petřvald – Krásu dřevěných sakrálních staveb, kostelů, kaplí a zvoniček vyzdvihuje svou dovedností a umem Jan Blizňák.

14.1.2016

Petr Šiška četl dětem o kocouru Modroočkovi

V rámci projektu Celé Česko čte dětem přišel dětem z karvinských školních družin předčítat rocker a moderátor Petr Šiška.

7.1.2016

Pojďte na výstavy a malujte

Karvinsko - Výstava, na které se sami můžete stát spoluautory jednoho z obrazů, krása přírody skrytá v barvách, fotografie světových měst a mnohé další. To vše nabízejí v letošní sezoně výstavní síně a galerie na Karvinsku.

2.1.2016

Májovák zahájil rok tradičním koncertem

Karviná – Už 108. Novoroční koncert ve své historii odehrál v pátek odpoledne Dechový orchestr Májovák.

27.12.2015

OBRAZEM: Vánoční koncert Hej Mistře

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby – Hej Mistře, zazněla v sobotu na sv. Štěpána za obrovského diváckého zájmu v kostele sv. Dona Bosca v Havířově. Představení navodilo krásnou vánoční atmosféru.

23.12.2015

Povídání o knihách nad šálkem kávy

Karviná - Asi každý návštěvník knihovny zná ten bezmocný pocit, když prochází mezi plnými regály knih a neví, kterou si vybrat.

18.12.2015

OBRAZEM: Vánoční koncert v Šenově

Šenov – Kostel Prozřetelnosti Boží v Šenově ve čtvrtek odpoledne ožil vánočním koncertem žáků šenovské základní školy.

16.12.2015

Korunní princ je pohádka pro Štědrý večer. Hlavní roli ztvárnil rodák z Bohumína

Hlavní roli v pohádce, kterou premiérově nabídne na Štědrý večer Česká televize, ztvárnil talentovaný mladý herec Patrik Děrgel, rodák z Bohumína.

EXKLUZIVNĚ
14.12.2015

Je to romantická balada s písněmi a velkými osobnostmi

/ROZHOVOR/ Říká v rozhovoru pro Deník Petr Šiška o připravovaném snímku z Těšínského Slezska.

13.12.2015

OBRAZEM: Koleda s Voničkou

Havířov – Hudba, zpěv, tanec a také povídání. To vše patřilo k sobotnímu odpolednímu vystoupení havířovského Folklorního souboru Vonička v Domě PZKO v Havířově-Bludovicích.

10.12.2015

Radegast Líheň 2016 se hlásí

Region - Právě v těchto dnech se rozběhl jubilejní patnáctý ročník největší česko-slovenské klubové soutěže amatérských hudebníků známé jako Radegast Líheň.

8.12.2015

Orchestr se na noc zamkl ve škole

Orlová - Hudební zkouška, společná noční dobrodružství a zábava. Pak na kutě a ráno zase muzika. Stačil dobrý nápad a členové všech generací orlovského orchestru M.Band při tamní Základní umělecké škole zažili společné stmelující hodiny, na které nikdo z dospělých ani dětských účastníků jen tak nezapomene.

5.12.2015

Alexandrovci v Havířově: publikum tleskalo ve stoje

/FOTOGALERIE/ Vystoupením stodvacetičlenného ruského armádního souboru Alexandrovci vyvrcholily v pátek večer oslavy 60. výročí založení města Havířova.

4.12.2015

Stonavskou Barborku čeká Koncert vítězů

Vokální a vokálně-instrumentální uskupení z Česka, Slovenska i Polska v těchto dnech předvádějí své pěvecké umění před porotou mezinárodní soutěže ve zpěvu vokálních ansámblů Stonavská Barborka. Devátý ročník soutěžního klání probíhá celý týden a skončí v neděli.

3.12.2015

Kouzlo vánoc v havířovské galerii: nenechte si ujít výstavu betlémů

/FOTOGALERIE/ Zpěvem, hudbou a krátkými proslovy byl ve středu v podvečer slavnostně zahájen 15. ročník výstavy betlémů.

3.12.2015

Letošní hudební advent

V předvánoční době se kulturní instituce a organizátoři předhánění v tom, kdo nabídne zajímavější hudební lahůdku. A letošní adventní doba je v tomto skutečně bohatá.

2.12.2015

Vánoční strom rozsvítí kapela Kryštof, doprava v centru bude omezena

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v centru města se nepřijdou podívat jen Havířované, ale patrně i přespolní. Důvodem je vystoupení skupiny Kryštof.

2.12.2015

Výstava připomíná 60 let Havířova

60 let a pořád nejmladší! je název výstavy, kterou k 60. výročí založení města připravili ve Státním okresním archivu v Karviné. Vernisáž se koná ve čtvrtek 3. prosince v 17 hodin, samotná výstava potrvá jeden rok.

2.12.2015

Plastiky i grafiky na výstavě v knihovně

Na další zajímavou výstavu s vazbou na náš region zve od středy 2. prosince Regionální knihovna v Karviné-Fryštátě.

1.12.2015

Nabídka havířovských výstavních síní a galerií

Prosincové výstavy jsou věnované 60. výročí založení Havířova. Letos se opět koná výstava betlémů. Je to již 15. ročník.

AKTUALIZOVÁNO
26.11.2015

Koledy s Deníkem letos zazní na více místech než loni

Už přes třicet měst a obcí z Moravskoslezského kraje se přihlásilo do celorepublikové akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem. Ta se uskuteční ve středu 9. prosince od 18 hodin. V Ostravě si lidé zazpívají s Martinem Chodúrem.

26.11.2015

Předvánočně laděná výstava Jarky Rybové

Veselý keramický gramofon, skřítci, malý i velký Napoleon, ale také svícny, kachle, obrazy, modré i zelené soupravy a jiné artefakty. Desítky různorodých keramických plastik dovnitř i ven. To vše je 
k vidění do 18. prosince v galerii Most. Autorkou těchto zajímavých keramických děl je výtvarnice Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

25.11.2015

Mladá klavíristka zabodovala v Římě

Veronika Kijonková, studentka 3. ročníku Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě se zúčastnila v první polovině listopadu XXV. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Řím (Concorso pianistico internazionale Roma).

25.11.2015

Fotograf Silvestr Szabó vyráží na další africkou výpravu

/FOTOGALERIE/ Zatímco obyvatelé střední Evropy na přelomu prosince a ledna mrzli, karvinský fotograf Silvestr Szabó v minulých letech už dvakrát vyrážel za teplem a novými zážitky do Keni. Jak jinak než fotit zvířata a přírodu. Jednou s parťákem, podruhé se dvěma.

24.11.2015

Lucie Bergerová se představí v muzikálu František z Assisi

Právě dnes, v úterý 24. listopadu večer budou mít havířovští diváci jedinečnou šanci vidět a slyšet původně havířovskou herečku Lucii Bergerovou, která od léta hraje v městském divadle v Brně, v novém muzikálu František z Assisi.

13.11.2015

Setkali se v nemocnici a teď společně vystavují

Bohumín - Život chtěl, aby si k sobě našli cestu. Po zdravotní i umělecké stránce. V Salonu Maryška nabízejí společnou výstavu fotografií mladá fotografka a filmařka Nikola Liberdová z Bohumína a primář ortopedie v nemocnici v Ostravě-Fifejdách Michal Mačák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení