VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.9.2015

OBRAZEM: Folklorní soubor Lúčnica okouzlil publikum

Velkolepé, oku lahodící. Tak by se dalo jednoduše uvést vystoupení slovenského folklorního souboru Lúčnica z Bratislavy na Havířovských slavnostech.

5.9.2015

OBRAZEM: Výstava Krásná jako kvítka

Ve výstavní síni Viléma Wünscheho Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově byly v pátek 4. září slavnostně vyhlášeny výsledky jubilejního 25. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže v oboru kresby a grafiky, „Krásna jako kvítka je ta země…" Letošním tématem bylo Moje město. Záštitu nad soutěží převzala hudební skupina Kryštof.

30.8.2015

OBRAZEM: Slezské dožínky ovládl folklor

V zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích se v sobotu za hezkého teplého počasí konal 46. ročník Slezských dožínek.

23.8.2015

Festivaly, tematické dny, premiéry aneb podzim v místních kinech

Karvinsko - Z pod širého nebe zpět do krytých prostor. Toto už za pár dní čeká všechny filmové fanoušky Karvinska, kde právě končí sezona letních kin. Deník proto zjišťoval, jak jsou na novou podzimně-zimní sezonu připravena kina kamenná a co všechno svým příznivcům nabídnou.

17.8.2015

Přineste knihu, uděláte radost

Přines knihu, udělej radost a dobro a třeba se také zapoj do dobrovolnické činnosti pro své město. Právě takovou akci rozjela tento týden Mládežnická rada města Karviné ve spolupráci s místní knihovnou a Dobrovolnickým centrem, které v knihovně působí.

15.8.2015

OBRAZEM: Rockování nad Olzou

V pátek se konal v parku Adama Sikory v Českém Těšíně hudební festival Rockování nad Olzou. 

9.8.2015

OBRAZEM: Dokořán přežil horko a žár

Podobně jako před třemi týdny na ostravských „kolorsech" bojovali i návštěvníci karvinský hudební Festivalu Dokořán s úmorným vedrem, které se zřejmě trochu podepsalo na návštěvnosti zejména v odpoledních hodinách. Ne že by bylo v hledištích prázdno, ale nabito rozhodně nebylo.

5.8.2015

Mladí němečtí hudebníci zahráli v lázeňském parku

Orchestr z německého Biberachu potěšil v úterý příznivce dechové hudby, když zahrál v Lázeňském parku v Karviné-Darkově.

27.7.2015

Festival Ladná Čeladná se blíží. Vyhrajte 2 vstupy zdarma!

/BLESKOVÁ SOUTĚŽ DENÍKU/ Dvoudenní rodinný festival Ladná Čeladná se letos poprvé uskuteční ve dnech 31. července a 1. srpna v Čeladné. Vyhrajte v soutěži Deníku 2 vstupenky zdarma.

20.7.2015

OBRAZEM: Festival bez hranic v Dolních Marklovicích

Petrovice u Karviné – První ročník Festivalu bez hranic proběhl v sobotu u hasičské zbrojnice v Dolních Marklovicích.

10.7.2015

V sobotu se koná Festiválek v letním

Městské kulturní středisko Havířov připravilo na tuto sobotu novou hudební akci pro mladší generaci.

7.7.2015

Rockování nad Olzou aneb hudba v parku

Český Těšín – Legendy českého klasického, hard rocku a punku a jejich fanoušci si dají 14. srpna dostaveníčko v českotěšínském parku Adama Sikory.

1.7.2015

Červenec nabídne hudbu, filmy i akce pro děti

Ani v létě úplně neosiří kulturní stánky ve městech a programoví pracovníci kulturních domů připravili na prázdninové měsíce zajímavý program.

28.6.2015

Rockeři pomohli nevidomým dámám

Přesně 78 716 vybrali mezi sebou rockeři na sobotním dobročinném festivalu Rocktherapy v Orlové. Akce každý rok pomáhá konkrétním lidem s nejrůznějšími zdravotními problémy.

24.6.2015

OBRAZEM: Výstava fotografa Josefa Talaše

Těrlicko – V prostorách Jaškovské krčmy u Těrlické přehrady byla v úterý 23. června slavnostně zahájena výstava předního havířovského fotografa Josefa Talaše Žena - portréty, Skleněné fantazie. 

21.6.2015

OBRAZEM: V Karviné se prolnuly kultury

Ve znamení folkloru a tradic se nesla sobota na hlavním náměstí v Karviné. Konal se zde totiž 10. ročník festivalu národnostních menšin s názvem Prolínání kultur.

21.6.2015

OBRAZEM: Svátek Tří bratří v Českém Těšíně dnes končí

25. ročník Svátku Tří bratří dnes vrcholí. Zatímco zahájení již tradičně patřilo slavnostním průvodům z Českého Těšína a Cieszyna, které se setkaly na mostě Družby, po zbytek víkendu již na návštěvníky čekal program plný hudby a folklóru.

18.6.2015

Rockeři letos podpoří slabozraké lidi

Organizátoři dobročinného festivalu Rocktherapy ve středu představili tři letošní tváře akce, tedy lidi, kterým peníze z akce pomohou při boji s jejich zdravotními problémy a při zlepšování jejich nelehkého života.

17.6.2015

Retro a současnost

Havířov – Ve stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím ve Společenském domě v Havířově byla ve středu slavnostně zahájena výstava Retro a současnost.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2015

ON-LINE ROZHOVOR s šéfkou Colours of Ostrava Zlatou Holušovou

Zakladatelka, ředitelka a hlavní dramaturgyně Colours of Ostrava Zlata Holušová v úterý 16. června, měsíc před začátkem festivalu, odpovídala na otázky čtenářů. Ptejte se již nyní.

14.6.2015

Lidé při písničkách Wabiho Daňka zavzpomínali

Karviná – Legenda tuzemské folkové hudby, Wabi Daněk, potěšil v sobotu večer své fanoušky a zazpíval na závěr letošního ročníku soutěže folkové a country hudby Moravský vrabec. Finálový večer se tradičně konal v Karviné u restaurace Oáza.

12.6.2015

OBRAZEM: Dny Karviné

V pátek začaly Dny Karviné na Masarykově náměstí. V sobotu pokračovaly dopoledne dětským programem. Od rána jezdí z hlavního nádraží na nádraží Karviné-Město u restaurace Praha historický parní vlak. v okolí jsou pak připraveny soutěže a atrakce pro děti. Pistolníci předvedli přestřelku na svatbě.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2015

DENÍK BYL U TOHO: Kryštof nečekaně zazpíval doma - v Havířově

/FOTOGALERIE/ Série koncertů kapely Kryštof nečekaně avizovaných na sociálních síti Facebook pokračovala v pondělí v Havířově.

8.6.2015

Na česko-polském pomezí vystoupil Cirk La Putyka

VIDEO/ Představením Play úspěšného souboru Cirk La Putyka skončil neděli v Českém Těšíně a v sousedním polském Těšíně Mezinárodní divadelní festival Bez Hranic. 

6.6.2015

Těžký úkol: vybrat ty nejlepší výtvory

Téměř 1500 obrázků, 138 z českých a 28 ze zahraničních škol se shromáždilo organizátorům mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Krásná jako kvítka…", kterou pořádá ZŠ Frýdecká v Havířově-Bludovicích.

3.6.2015

Lumír Krömer: Netvrdím, že kytaru ovládám natolik, že na ni umím hrát

Karviná – Lumír Krömer se na kytaru začal učit hrát jako „náctiletý" kluk, kdy spolu s kamarády snil o kariéře rockové či metalové hvězdy. Přestože nikdy neabsolvoval žádnou uměleckou školu, elektrická kytara se stala jeho osudem.

2.6.2015

Divadelníci hrají pro děti

Český Těšín - Divadelní představení, ale i workshopy a výstavy. Takový je program druhého týdne Mezinárodního divadelního festivalu pro děti, který pokračuje v Těšíně a Petrovicích u Karviné.

28.5.2015

Polské duo Kombii tahákem Festivalu PZKO v Karviné

Karviná - Polská synth-popová skupina Kombii bude hlavní hvězdou letošního Festivalu PZKO, který organizátoři připravili na tuto sobotu. Program začne už dopoledne na Masarykově náměstí, kde se představí polské folklorní soubory a mládežnické kapely.

16.5.2015

OBRAZEM: Galakoncert Talent 2015

Havířov – Ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově byla v pátek galakoncertem uzavřena letošní mezinárodní soutěž amatérských zpěváků populární hudby.

10.5.2015

OBRAZEM: Radegast Líheň 2015 zná vítěze

Klub Stolárna v Havířově patřil v sobotu hudebníkům. Konalo se tam velké finále 14. ročníku největší česko-slovenské klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2015. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies