VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

V Těšíně se běžel osmý Fortuna běh

Čtrnáct set běžců z Česka, Polska, Slovenska, Ukrajiny ale třeba i Keni se v neděli postavilo na start hlavního závodu 8. ročníku Fortuna běhu, který se konal v Těšíně.

Boj o zámek, který původně nikdo nechtěl

Chotěbuzský obecní úřad hledal roky zájemce o téměř osm set let starý zámek. Ten je v dezolátním stavu a z památky už prakticky zbývají jen obvodové zdi. Náklady na rekonstrukci stavby jsou nad rámec obecních možností, a proto se snaží objekt prodat.

Výhra pro Kupczaka juniora

Český Těšín – Fotbalisté Těšína se na hřišti Vítkova dočkali první jarní výhry.

Český Těšín hostí kvalifikaci o ligu

Český Těšín – Badmintonový oddíl Slavoj Český Těšín pořádá už zítra, v sobotu 16. dubna kvalifikační turnaj o postup do I. celostátní ligy.

Nahrává nulová tolerance hazardu kvízomatům?

V Českém Těšíně přibývá kvízomatů. V posledních březnových dnech jich místní úředníci napočítali dvacet šest.

Referendum o hazardu nebude. Alespoň prozatím

Vyhlásit referendum o hazardu ve městě chce českotěšínská ČSSD. S takovým návrhem přišli českotěšínští sociální demokraté v pondělí na zasedání zastupitelstva, ovšem jejich návrh se ani neprojednával. Měl totiž právní nedostatky.

Hasiči, policisté i strážníci budou pod jednou střechou

Potvrzeno. Letos se začne připravovat stavba Integrovaného výjezdového centra v Českém Těšíně. Tuto zprávu v minulém týdnu potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec. Jednotné zázemí tak získají hasiči, policisté i městští strážníci.

Lidem radila nejkrásnější lékarnice

„Pečujte o svou krásu," radí Miss České republiky z roku 2004 Jana Doleželová. A právě ona nejlépe ví, jak na to. Je totiž doktorkou farmacie.

Další výjezd, další trojka

Český Těšín – Zatím hodně „sportovně" pojímají fotbalové jaro v přeboru hráči Těšína. Jediný bod z domácího duelu s Bohumínem asi není to, co si ve městě nad Olší představovali.

OBRAZEM: Rybáři začali s jarním úklidem

Dvě desítky lidí, zčásti členů místní pobočky rybářského svazu plus několik dobrovolníků, v sobotu dopoledne nazuly pevné boty, vzaly černé igelitové pytle a vydaly se na obchůzku Hrabiňské přehrady. Všichni důkladně prolezli každý remízek a sbírali to, co do přírody nepatří – platové lahve, plechovky, papírky nebo třeba staré dětské hračky.

Výrobky seniorů 
putovaly do Maďarska

Český Těšín – V příjemném tvůrčím prostředí domova pro seniory Centra sociálních služeb v Sokolovské ulici se scházejí senioři, a ač nesou na svých bedrech osm i více křížků a jejich skráně jsou prokvetlé stříbrem, s nadšením se pouštějí do práce.  

Umělka nepřinesla výhru nikomu

Český Těšín – Fotbalisté Těšína i Bohumína se v sobotu podělili o body rovným dílem.

Jaro je tady! Města brzy rozkvetou

Karvinsko - Český Těšín zaplaví kvítky kaliny vonné, Havířov zase tisíce letniček a například v Karviné vysadí desítky rododendronů. To je jen zlomek toho, co letos na jaře oživí ulice ve městech našeho regionu.

Českotěšínská ČSSD chce navrhnout odvolání místostarosty

Snaha českotěšínského místostarosty Stanislava Folwarczného (ODS) prosadit změnu obecně závazné vyhlášky (OZV), která by umožnila zachování provozu dvou heren s automaty v centru města, nezůstala bez odezvy na českotěšínské politické scéně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies