VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Umělka nepřinesla výhru nikomu

Český Těšín – Fotbalisté Těšína i Bohumína se v sobotu podělili o body rovným dílem.

Jaro je tady! Města brzy rozkvetou

Karvinsko - Český Těšín zaplaví kvítky kaliny vonné, Havířov zase tisíce letniček a například v Karviné vysadí desítky rododendronů. To je jen zlomek toho, co letos na jaře oživí ulice ve městech našeho regionu.

Českotěšínská ČSSD chce navrhnout odvolání místostarosty

Snaha českotěšínského místostarosty Stanislava Folwarczného (ODS) prosadit změnu obecně závazné vyhlášky (OZV), která by umožnila zachování provozu dvou heren s automaty v centru města, nezůstala bez odezvy na českotěšínské politické scéně.

Český Těšín sází na odchovance

Český Těšín - Fotbalovému Těšínu by jistě také slušela divizní soutěž, zatím se ale spokojí s tím hrát pro radost s vlastními odchovanci.

Učí děti, jak se chovat bezpečně

Český Těšín - Vštípit dětem pravidla bezpečného chování doma i na ulici. To je cílem programu Sebeochrana, který se vyučuje na prvním stupni českotěšínských základních škol.

OBRAZEM: Setkání křesťanské mládeže

V Českém Těšíně se o víkendu koná setkání křesťanské mládeže z Moravskoslezského kraje.

Podnikaví studenti zaplnili Střelnici

Český Těšín - Pekařství, kadeřnictví, banka nebo zážitková agentura. Hlavně ale bojiště mezi originálními nápady a centrum podnikatelské inspirace.

Nejen papír a plasty. Třídí se už i tuky nebo plechovky

Karvinsko - Modré, žluté, zelené, popřípadě červené kontejnery na elektroodpad doplňují v ulicích některých měst další nádoby: třeba na plechový odpad či použité potravinářské tuky. Města se tak snaží motivovat obyvatele k separaci dalších použitých komodit.

Povinné čipování psů šetří městské pokladny i čas strážníků

Karvinsko - Méně psíků v útulcích, jejich lepší identifikace i nižší výdaje z městské pokladny. Takto si města pochvalují vyhlášky, které ukládají povinnost majitelům psů nechat své čtyřnohé kamarády čipovat, nebo tetovat.

Bývalá brusírna znovu ožila

Členové českotěšínského motoklubu G.M.U. obsadili prostory bývalé brusírny skla ve Střelniční ulici.

SŽDC vzkazuje městu: Zaplaťte si nové zastřešení

Český Těšín - Zastřešení peronů na modernizovaném vlakovém nádraží bude zřejmě i nadále kratší než původně. Město neuspělo se svou stížností na výslednou podobu nástupišť, které loni prošly generální obměnou v rámci optimalizace tratě.

Přeplněná parkoviště řeší lidé pronájmem parkovacích míst

Karvinsko - Nedostatek parkovacích míst. Tento problém řeší ne jeden obyvatel sídliště, který po příjezdu z práce krouží kolem domu a hledá volné místo. Své o tom ví i pan Roman, který bydlí v centru Českého Těšína. „Vždy jsem parkoval ve dvoře, to se mi ale nedávno prodražilo," říká.

Město chce zachovat dvě herny. Opozice mluví o korupci

Český Těšín - Korupce. Od pondělního zasedání zastupitelstva nejčastěji skloňované slovo v souvislosti s návrhem na zachování dvou největších heren s výherními automaty v centru města. Plénu zastupitelů jej předložil místostarosta za ODS Stanislav Folwarczny.

Charitní poradna řeší s klienty hlavně dluhy a exekuce

Pomoc charitní poradny je v Charitě Český Těšín poměrně novou službou, pod jejími křídly funguje od října 2014. V provozu je dva dny v týdnu, pondělí a středy, přesto už pomohla více jak stovce klientů, kteří si nevěděli rady se svou životní situací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies