VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Řezbáři tvořili hlavně pro děti

Český Těšín – Nahlížet pod ruce šikovných řezbářů a na vlastní oči vidět, jak vznikají dřevěná umělecká díla, mohli lidé během celého víkendu v areálu Kulturního a společenského střediska Střelnice.

Na dopravní hřiště chodí i senioři

Nejen děti, které se učí, jak se bezpečně chovat v silničním provozu a při cestách po městě, ale i senioři si našli cestu na dopravní hřiště v Českém Těšíně.

V Českém Těšíně řádí falešný popelář

Český Těšín - V Masarykových sadech obcházel dům od domu a snažil se od občanů vylákat „příspěvek při odchodu do penze, který chce použít na rozlučkovou akci pro své kolegy a kamarády". Kdo? Falešný popelář, na kterého včera upozornili lidé městské strážníky.

Umělečtí řezbáři budou tvořit pro děti

Český Těšín - Od pátku do neděle proběhne v parku u KaSS Střelnice Mezinárodní řezbářské sympozium.

Vítězně zahájily také Těšíňanky

Český Těšín – Divizní fotbalistky Českého Těšína odstartovaly nový ročník soutěže přesvědčivou výhrou nad ostravským Slovanem.

Pomáhají pacientům 
s trénováním paměti

Luštění křížovek, sudoku, hlavolamů, rébusů, hraní pexesa nebo cvičení, k němuž je zapotřebí jen obyčejná tužka 
s papírem. Takto si pacienti českotěšínské nemocnice trénují paměť, a snaží se tak uchovat si mentální schopnosti na dobré úrovni do pozdního věku.

OBRAZEM: Mladí hasiči bojovali jako lvi

Družstva mladých hasičů v sobotu zápolila v požárním útoku a štafetě na závodech, které pořádal SDH v Mostech u Českého Těšína.

Skvělý závěr Těšína, vydřel výhru

Český Těšín – I když to herně skřípalo, důležité jsou body. A ty fotbalisté Těšína mají. První třetinu podzimu v krajském přeboru totiž zakončili domácím vítězstvím nad nováčkem z Bruntálu.

Mladíci z Těšína mají další bod

Český Těšín – Zatím solidně rozehrávají novou sezonu v krajském přeboru fotbalisté Českého Těšína. Snad nejmladší tým v soutěži si ve vloženém 15. kole přivezl bod z Ostravy.

Těšín ve Vendryni sčítal pozitiva

Český Těšín – Tohle se moc nečekalo. Fotbalisté Českého Těšína dobyli v regionálním derby půdu silné Vendryně, navíc s čistým kontem.

OBRAZEM: Loučení s prázdninami v Českém Těšíně

V Těšíně se děti v sobotu loučily s prázdninami. Tradičně se vydaly v maskách na Zámecký vrch , kde pro ně byl připravený program. Akci ukončil oňostroj nad řekou Olzou.

Fotbal šel tentokrát stranou

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína doma nestačili na nováčka z Čeladné, ale soustředit na fotbal se příliš nemohli. Myšlenkami totiž byli u svého spoluhráče Szkutka, který před utkáním zkolaboval v kabině.

Přehrada patřila netradičním plavidlům

/FOTOGALERIE/ Perníková chaloupka uprostřed přehrady, urostlá Mařenka se strništěm na tváři pádluje, co jí síly stačí. Kousek dál pluje loď nazvaná Pracovní morálka. Ve chvíli, kdy se za bójkou otočí k publiku na břehu, každý vidí ceduli s nápisem Praha. Posádka pokládá pádla a v klidu si zapaluje doutníky. Hlavní aktéři nechtějí vyhrát, chtějí pobavit diváky a s vtipem předvádějí pracovní morálku v našem hlavním městě. Nadšení diváci se smíchem tleskají.

OBRAZEM: Zásnuby na mostě Družby

Setkání knížecího páru, piastovského knížete Měška I. a Doubravky, dcery českého knížete Boleslava, mohli v pátek večer sledovat lidé na hraničním mostě Družby v Českém Těšíně. Český Těšín se vrátil do historie díky studentům mezinárodní letní školy polského jazyka a kultury katovické Slezské univerzity.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies