VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

V opraveném podchodu je kluziště

Český Těšín - Přestože zástupci Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), coby investora, společně s dodavatelem a zástupci města před pár dny slavnostně ukončili rekonstrukci českotěšínského vlakového nádraží za více než jednu a půl miliardy korun, cestující a lidé procházející podchodem pod nádražím nevěřícně kroutí hlavou.

Ztracené věci najdou lidé i na webech měst

Karvinsko - Samotnou knihu ztrát a nálezů vede Český Těšín již více než 40 let. Město však nově seznam ztracených věcí neoznamuje jen na úřední desce, ale také na svých webových stránkách. Zařadilo se tak po bok dalších obcí Karvinska, které podobnou službu nabízejí už několik let.

Lidé bez domova opět dostanou na Štědrý den horkou polévku

Lidé bez přístřeší dostanou jako už tradičně na Štědrý den v Českém Těšíně teplou hustou polévku a balíčky s ovocem a trvanlivou stravou.

Práce kaplanky je o Vánocích náročnější. Lidi trápí samota

Český Těšín, Třinec - Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými.

Sobotka: Spolupráce ČR s Polskem může být příkladem pro další regiony

Český Těšín - Vztahy Česka a Polska jsou činorodé a mohou být příkladem pro další regiony v Evropě. Na setkání se zástupci polské menšiny žijící v České republice to dnes v Českém Těšíně řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Spolu se sovu polskou kolegyní Beatou Szydlovou předtím symbolicky přešel těšínský most Přátelství, který spojuje obě země.

Sebevrah oznámil svůj úmysl na internetu, našli ho včas

Oznámení na internetu možná v neděli zachránilo život muže z Českého Těšína.

Sochy apoštolů zase září novotou

Filiální kostel Prozřetelnosti Boží v Českém Těšíně-Koňákově se může od minulého týdne pyšnit zrestaurovanými kamennými sochami dvou světců. Pravděpodobně jde o sv. Petra a sv. Pavla (podle jiných zdrojů sv. Matouše a sv. Filipa).

Kouzlo a vůně perníků u seniorů

Český Těšín - Vejdete-li do vestibulu Domova pro seniory Centra sociálních služeb Český Těšín z každého koutu na vás dýchne úžasná atmosféra Vánoc. Jejich kouzlo přivolávají voňavé perníčky, ale nejenom ty.  

Na radnici můžete platit kartou více věcí

Český Těšín - Radnice jde s dobou a rozšiřuje možnost bezhotovostních úhrad správních poplatků.

Jak se lidé bili pazourkem, kamenem, bronzem i ocelí

Chotěbuz – Až uvidíte meče, oštěpy, luky a další repliky historických zbraní v akci, třeba Spolku historie a šermu Tizon v Archeoparku Chotěbuz, vězte, že za každou z nich stojí kus poctivé práce, znalostí a vědění. Historické zbraně byly hlavním tématem sobotní akce ve zmíněném Archeoparku.

Na náměstí už stojí vánoční strom

Český Těšín – Náměstí ČSA už zdobí vánoční strom. Také letos ho městu darovali místní, specializovaná firma ho dopoledne pokácela v zahradě jednoho rodinného domu v ulici Pionýrů. Letošní vánoční strom je vzácný smrk omorika.  

„Neviditelní" chodci hrají o svůj život

Český Těšín, Karvinsko - „Neviditelní" chodci a cyklisté. Takto označují českotěšínští strážníci účastníky silničního provozu, kteří za současného brzkého šera a tmy riskují a nejsou dobře viditelní pro řidiče. Na problém častých nehod s chodci právě z tohoto důvodu upozorňují také policisté.

Těšíňané vynulovali Heřmanice, ale jen za bod

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína nedovolili nejlepší ofenzivě soutěže z Heřmanic skórovat, sami se však také gólově neprosadili, a tak zápas skončil bez branek.

Staří Slované se s mrtvými loučili veselím

Chotěbuz – Veselím, hrami, hostinou a také hojnou konzumací alkoholu. Takto se s mrtvými loučili naši slovanští předkové. O uctívání mrtvých za slovanských dob se hovořilo také na tématické akci v Archeoparku Chotěbuz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení