VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Karvinské děti vyrazí na lyže

Školáci z Karviné opět vyjedou za čerstvým vzduchem do hor a zároveň budou mít příležitost se naučit lyžovat.

České děti: Noe, Naomi, Džejn

Karvinsko - Kreativita rodičů při výběru jmen svých potomků nezná hranic. Svědčí o tom jména loni narozených dětí, která na svých stránkách přinášel i Karvinský a Havířovský deník v sobotních vydáních.

Fotbalisté MFK si poprvé zatrénovali

Karviná /FOTO/ – Fotbalisté Karviné se ve čtvrtek po měsíční přestávce sešli k zahájení zimní přípravy.

Lidé hlásí, kde z komína vychází tmavý kouř

Karvinsko - Zatím v jednotkách evidují městští úředníci podněty, jež jim přicházejí od lidí, kteří takto upozorňují na to, že někteří domkaři možná ve svých kotlech nespalují, co by neměli. Pokud se zjistí, že tomu tak skutečně je, mohou podle nového zákona dostat až padesátitisícovou pokutu.

Některá města na Karvinsku budou svážet vánoční stromy od popelnic

Karvinsko – Během Vánoc nazdobené osvětlené září a voní, ovšem počátkem ledna se z nich stává kus dřeva s větvemi, kterého se je třeba zbavit. To je osud většiny živých vánočních stromečků.

Petardy vesele bouchaly a psi hrůzou prchali

Karvinsko - Dva dny hledala svého křížence pudla žena, která sama málem zkolabovala, když jí při venčení bouchla pod nohama petarda.

Fotbalisté Karviné zahájí ve čtvrtek

Karviná – Fotbalisty Karviné čeká ve čtvrtek zahájení zimní přípravy před pokračováním ligové sezony. Už v úterý a ve středu však absolvují v Olomouci tradiční zátěžové testy.

Hasiči zachránili srnce ze zamrzlého rybníka

Karviná – Kluzký led zamrzlé vodní nádrže zradil asi ročního srnečka, který uvízl na rybníku Sirotek v Karviné-Starém Městě. Po desáté hodině ranní mu první den v roce vyjeli na pomoc karvinští hasiči.

Ztratili jste poníka nebo invalidní vozík? Víme, kde jsou

Místnost, v níž se dají nalézt dávno ztracené věci, nad kterými zůstává někdy rozum stát. I tak by se dalo popsat oddělení ztrát a nálezů.

Ochrnutému muži pomohli hasiči

Díky všímavé sousedce, která uslyšela jeho volání po pomoc, a následnému zákroku karvinských hasičů dopadlo vše na výbornou. Muž, ochrnutý na půl těla, zůstal po menší „havárii" ležet na zemi ve svém bytě.

Válečný památník opět září novotou

Další z památníků v karvinské části Doly je zrenovován. Odhalen byl v roce 1928 a jeho autory jsou Jaroslav Bem a Karel Eichler.

Ve Fairu zahraje španělský kytarista

Karvinský rodák, obyvatel Španělska. To je básník a hudebník David Olzín Matuška, který se spolu s přáteli představí na koncertě s podtitulem Ženám (nové básně) v karvinské kavárně Fair.

Bavíme se navzájem: netradiční módní přehlídka zaujala

Karviná – Bavíme se navzájem. Takový podtitul mělo poslední letošní setkání lidí v regionální knihovně, kteří se zabývají komunitním plánováním. Jde o občany z nejrůznějších sociálních služeb na území města, kteří společně pracují na budoucnosti této oblasti.

Vánoce prožijí uprostřed muslimské vesnice

Bez mámy je organizace, které se už roky stará nejen o sirotky v Mahangu v Tanzánii a pomáhá tamním školám.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies