VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Díky internetu a mobilům lidé ohlásili už tisíce závad

Karvinsko – Ucpaná vpusť dešťové vody, počmáraná zeď, poničené zařízení dětského hřiště či zlomený strom v korytě říčky Petrůvky. To je jen nepatrný zlomek závad, které lidé na Karvinsku nahlásili prostřednictvím speciálních mobilních aplikací a webů jednotlivých měst.

Karvinsko se stále překotně vylidňuje

Uběhlo 25 let a z mapy Karvinska jako by zmizela celá Orlová. Podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu ubylo na Karvinsku mezi lety 1992 až 2017 (k 1. lednu) téměř 35 tisíc lidí. To je víc než 12 procent obyvatelstva okresu.

Studenti sestavili roboty i 3D tiskárny

Fyzikální pokusy, programování lego robotů a stavba 3D tiskáren v režii studentů. Tak vypadal předposlední březnový týden na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Karviné, kde se čeští i zahraniční žáci účastnili mezinárodního projektu Erasmus+ Learning Beauty.

Některým lidem práce nevoní, ale dávky ano

Karvinsko - Některým lidem se dnes nechce poctivě makat a nemotivuje je k tomu ani sociální systém. Nedostatek pracovníků pociťují hlavně odvětví, kde se pracuje rukama.

Interna v nemocnici funguje

I přes jistá omezení funguje interní lůžkové oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji normálně dál.

Atrakce a památky zahajují sezonu

Karvinsko - Startuje letní turistická sezona a s ní se po zimě otevírají místní památky a atrakce.

Pomáhají i chrání, vše zdarma a ve volném čase. Hledají se dobrovolníci

Karvinsko - Svůj volný čas věnují jiným. Nejčastěji seniorům nebo lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotními problémy skončili na ulici, případně dětem, na které doma nemají tolik času.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, 21,9 st.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, kde meteorologové naměřili 21,9 stupně Celsia.

Úředníci v ohrožení. Učí se sebeobraně

Bohumín - Urážky, nadávky, vyhrožování, omezování osobní svobody či dokonce fyzický útok. I takové zkušenosti si ze své práce odnášejí někteří úředníci. Zvláště ti, kteří mají na starost předávání či vyklízení obecních bytů a terénní práci se sociálně znevýhodněnými občany.

OBRAZEM: Jak se čistí voda? Je to alchymie

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Desítky lidí využily v sobotu možnost prohlédnout si provoz karvinské čistírny odpadních vod. Při zhruba hodinové prohlídce se dozvěděli, jak probíhá čištění vody, jak dlouho to asi trvá, co všechno je vedlejším produktem čištění.

Baníku chybí Užek, postoupit ale chce

Karviná – Házenkářská extraliga nabídne po reprezentační přestávce už svou vyřazovací část. Osm nejlepších celků soutěže vstupuje do rozhodující fáze sezony, kvůli které hráči celý rok dřeli.

Daniel Holzer: Jak na EURO? Hlavně pravidelně hrát

Karviná – Odchovanec ostravského Baníku Daniel Holzer je součástí reprezentačních výběrů od svých šestnácti let.

OKD za 80 milionů. Minimálně tolik by stát dal za důlní firmu

Státní podnik Prisko by za akcie společnosti OKD mohl zaplatit zhruba 80 milionů korun. Podle konzultací Priska s vedením důlní firmy jde o minimální částku pro to, aby reorganizační plán společnosti splňoval požadavky podle insolvenčního zákona a měl šanci na přijetí věřiteli OKD.

OKD žádá stát: Kupte nás!

Karviná - Vedení OKD žádá stát, aby jeho firma PRISKO zvážila koupi karvinské důlní firmy. Důvod? Ani jeden ze dvou seriózních zájemců o koupi OKD svou předloženou nabídkou nezaručuje reálný předpoklad schválení reorganizačního plánu a úspěšné provedení reorganizace. OKD dokonce připustilo, že jednou z variant by mohl být i konkurz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies