VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Uprchlíci v okrese vítáni nejsou

Karvinsko - Pobytové a integrační středisko Havířov: 103 osob. Zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty: 26 cizinců. Společnost Residomo: 14 bytů obsazených uprchlíky.

Při kempování v přírodě se bály o své bicykly. ...a vymyslely cyklostan

Jak záliba člověka někdy inspiruje k nápadu, který může být prospěšný mnoha dalším lidem. O tom mohou vyprávět vášnivé cyklistky Helena Záleská a Petra Krhutová, studentka 1. ročníku oboru Podniková ekonomika a management, na OPF v Karviné.

Značky na přání? Dlouhých front se obávat nemusíte

Mít na registrační značce auta či motorky jméno nebo třeba přezdívku? Od ledna loňského roku žádný problém. Přesto se řidiči z Karvinska do vymýšlení originálních značek příliš nehrnou. 

Uprchlíci chtějí jinam, my ani nemáme místo. Radnice reagují na fámy o běžencích

Pro přijímání většího množství uprchlíků na Karvinsku nemáme potenciál a v současnosti nemusíme mít ani takovéto obavy. Takto reagují radnice okresu na občasné „výlevy" některých subjektů.

Oprava mostku ve Fryštátě bude pokračovat

Staveniště ožije. Příští týden by měly pokračovat práce na opravě mostku v Mlýnské ulici ve Fryštátě.

Karvinské moře bude rekreační oblastí. Pořád se ale neví kdy

Prázdné plastové lahve a další odpad. To už nyní děsí rybáře, kteří se loni stali novými hospodáři takzvaného Karvinského moře. Oblíbená vodní nádrž v části Darkov je tak nyní rybářským revírem a do budoucna se zde stále počítá také s vybudováním rekreační zóny.

Televizní premiéra karvinského fotbalu

Historicky první domácí zápas před televizními kamerami sehrají tuto neděli fotbalisté prvoligového MFK Karviná. V rámci 19. kola domácí přivítají tým Fastavu Zlín.

Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci

Karvinsko Prázdné výlohy, demonstrace živnostníků a fronty na úřadech. I tak vypadá druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), která byla v Česku zahájena se začátkem března. 

Zemřel Jozef Chmiel, sběratel a folklorista

Karviná – Už nebude zaníceně líčit příběhy ze života horníků, nikomu neukáže svou sbírku hornických relikvií ani se nepochlubí trombitami, kterých vyrobil desítky. V úterý 28. února dotlouklo srdce Jozefa Chmiela z Darkova.

Stát nařídil zvýšit platy, peníze ale musí dát kraje, města a obce

Karvinsko - Loni v září rozhodla vláda o navýšení základní mzdy řidičů autobusů. Kde na to vzít, ale neřekla. Dopravci tak řidičům přidávají a větší náklady účtují městům a krajům.

Pomáhám už čtrnáct let a doufám, že ještě dlouho budu, říká dobrovolnice

Dobrý skutek je jako bumerang, vrací se k tomu, kdo jej vyslal do světa. Své o tom ví i třiašedesátiletá Jiřina Steklá z Karviné.

Miliony do modernizace nádraží

Karvinsko - Po loňské modernizaci železniční stanice Český Těšín se dočkají oprav i další nádraží v regionu. Ještě letos chce Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravit v Bohumíně střechu výpravní budovy i poškozenou fasádu. Náklady se odhadují na 16 milionů korun.

Místní politici z komunistů strach nemají

Karvinsko - Je spolupráce s komunisty něco závadného či dokonce amorálního? Malou mediální bouři vyvolal nedávný výrok premiéra Sobotky (ČSSD), který se vyjádřil ve smyslu, že by se spolupráci s komunisty na vládní úrovni nebránil. Jenže například na lokální úrovni se něco takového děje už dávno.

V Karviné scházejí lékaři-internisté. Docela akutně

Ačkoli jsou ve městě dvě nemocnice, může se brzy stát, že bude akutní nedostatek lůžek na interně. Krajská nemocnice v Karviné-Ráji totiž zápasí s nedostatkem, mimo jiné právě lékařů-internistů, v důsledku čehož musela na konci loňského roku jednu ze dvou stanic interny uzavřít.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies