VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Mladí modeláři se scházejí a tvoří na prvním nástupišti

Klubovnu mají přímo na prvním peronu karvinského vlakového nádraží. Kolem oken jim tak projíždí skutečná inspirace. Děti z kroužku železničního modelářství ji pak vkládají do nádherných krajinek, panoramat i samotných modelů mašin a vagonů, které zde tvoří.

Lukáš Budínský před Slavií: Motivaci mám velkou, začínal jsem tam

Karviná – Podruhé v krátké době i historii klubu bude na novém karvinském stadionu v Karviné-Ráji vyprodáno. Sobotní duel se Slavií hodlá sledovat stejná návštěva jako nedávno proti Plzni a asi je zbytečné dodávat, jak moc se všichni v Karviné na utkání s mistrovským adeptem těší.

AKTUALIZOVÁNO

Státní podnik Prisko koupil zkrachovalé OKD

Těžební společnost OKD dnes uzavřela smlouvu se státní společností Prisko, v níž vykonává vlastnická práva ministerstvo financí, o převodu akcií dceřiné společnosti, kterou kvůli této transakci založilo. Do této společnosti mají být vloženy doly. Prisko nabude veškeré akcie nové společnosti.

EET dusí kulturu i tradice

Karvinsko – Založíte si amatérskou kapelu, po měsících ve zkušebně vyjedete na první koncert, za který dostanete pár korun na benzín a na pivko. Na to vám už příští rok nebude stačit jen hudební um, nástroje a aparáty. Ve výbavě by neměla chybět ani EET kasa.

Díky internetu a mobilům lidé ohlásili už tisíce závad

Karvinsko – Ucpaná vpusť dešťové vody, počmáraná zeď, poničené zařízení dětského hřiště či zlomený strom v korytě říčky Petrůvky. To je jen nepatrný zlomek závad, které lidé na Karvinsku nahlásili prostřednictvím speciálních mobilních aplikací a webů jednotlivých měst.

Karvinsko se stále překotně vylidňuje

Uběhlo 25 let a z mapy Karvinska jako by zmizela celá Orlová. Podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu ubylo na Karvinsku mezi lety 1992 až 2017 (k 1. lednu) téměř 35 tisíc lidí. To je víc než 12 procent obyvatelstva okresu.

Studenti sestavili roboty i 3D tiskárny

Fyzikální pokusy, programování lego robotů a stavba 3D tiskáren v režii studentů. Tak vypadal předposlední březnový týden na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Karviné, kde se čeští i zahraniční žáci účastnili mezinárodního projektu Erasmus+ Learning Beauty.

Některým lidem práce nevoní, ale dávky ano

Karvinsko - Některým lidem se dnes nechce poctivě makat a nemotivuje je k tomu ani sociální systém. Nedostatek pracovníků pociťují hlavně odvětví, kde se pracuje rukama.

Interna v nemocnici funguje

I přes jistá omezení funguje interní lůžkové oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji normálně dál.

Atrakce a památky zahajují sezonu

Karvinsko - Startuje letní turistická sezona a s ní se po zimě otevírají místní památky a atrakce.

Pomáhají i chrání, vše zdarma a ve volném čase. Hledají se dobrovolníci

Karvinsko - Svůj volný čas věnují jiným. Nejčastěji seniorům nebo lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotními problémy skončili na ulici, případně dětem, na které doma nemají tolik času.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, 21,9 st.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, kde meteorologové naměřili 21,9 stupně Celsia.

Úředníci v ohrožení. Učí se sebeobraně

Bohumín - Urážky, nadávky, vyhrožování, omezování osobní svobody či dokonce fyzický útok. I takové zkušenosti si ze své práce odnášejí někteří úředníci. Zvláště ti, kteří mají na starost předávání či vyklízení obecních bytů a terénní práci se sociálně znevýhodněnými občany.

OBRAZEM: Jak se čistí voda? Je to alchymie

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Desítky lidí využily v sobotu možnost prohlédnout si provoz karvinské čistírny odpadních vod. Při zhruba hodinové prohlídce se dozvěděli, jak probíhá čištění vody, jak dlouho to asi trvá, co všechno je vedlejším produktem čištění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies