VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči trénovali zásah po úniku čpavku

Havířov - Pravidelné prověřovací cvičení na zvládnutí zásahu po úniku čpavku se konalo v útrobách havířovského zimního stadionu.

26.11.2014
SDÍLEJ:

Cvičení hasičů motivované únikem čpavku ze strojovny zimního stadionu. Zajištění místa úniku čpavku. Foto: Libor Běčák

Ve středu dopoledne byly k Víceúčelové hale, jejíž součástí zimní stadion je, vyslány hasičské vozy z Havířova a také specialisté z Karviné. Podle námětu cvičení došlo k úniku čpavku, který se používá k chlazení ledové plochy.

„Jednalo o cvičení, které se koná pravidelně, aby si hasiči udrželi znalost prostředí a postupu při zásahu v objektu. Motivem byla havárie na kompresoru s únikem čpavku a zranění strojníka ležícího v bezvědomí na podlaze strojovny," řekl velitel havířovských hasičů Pavel Budina.

Hasiči po příjezdu na místo vytyčili ohroženou zónu, měřili koncentrace čpavku v okolí a ke snížení jeho množství použili zkrápění. V ochranných oblecích provedli průzkum objektu, aby zjistili, co se stalo a kolik lidí je v ohrožení. Postiženého strojníka, kterého představovala figurína, vynesli mimo ohrožený prostor k poskytnutí první pomoci.

Cvičení se účastnili také dobrovolní hasiči. „Naše jednotka si vyzkoušela průzkum a zhostila se také dekontaminace po zásahu," uvedl velitel jednotky SDH Havířov Město Emanuel Došlík.

Prevence

Ředitel SSRZ Václav Wicher ve strojovně zimního stadionu. K havárii, při které by došlo k úniku čpavku, v Havířově zatím naštěstí nedošlo.

„Vedle standardní údržby a nedávné kompletní modernizace celého chladicího zařízení posilujeme také ochranné prvky. Zařízení je jištěno několika systémy, které jsou v pravidelných intervalech kontrolovány. Nově byl v rámci krajského projektu Chemon instalován systém, který v případě havárie s únikem čpavku automaticky informuje záchranné složky," vysvětlil ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Václav Wicher.

Autor: Libor Běčák

26.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení