Postup do finálovky je na dosah

Karviná - Karvinští junioři se v první basketbalové lize dočkali výhry venku

6.1.2008

Tomáš KristiánFoto: Ivo Dudek

Svěřenci trenéra Romana Hamruse ze Sokola Karviná vybojovali v lize juniorů důležité vítězství. Mohlo by jim pomoci k postupu do finálové čtveřice, která bude usilovat v kvalifikaci o nejvyšší soutěž – extraligu.
V desetičlenné skupině B prvoligové juniorské soutěže se to pěkně mele. Kromě bojů o postup usilují téměř všechny týmy hlavně o záchranu, neboť v letošním ročníku spadne ze soutěže nezvykle vysoký počet celků – čtyři poslední přímo a pátý od konce možná. Podle toho, zdali bude mít lepší bilanci než šestý tým ze skupiny A.
Není divu, že všichni bojují nadoraz a vyhrát venku je velice těžký úkol. Karviné se to v Šumperku povedlo. V posledním dvoukole si Ostrava, Žďár n. S. i Chrudim zajistili první čtyřku, které se velice přiblížili i karvinští hráči. V posledních dvou domácích utkáních by jim k postupu měla teoreticky stačit jedna výhra.
TJ Šumperk – Sokol Karviná 54:68 (30:31)
Domácí, povzbuzeni nedávnou výhrou nad Vysočinou ve Žďáru, nastoupili s odhodláním a zvlášť v obraně kladli velký odpor.
„Hráli jsme zónu 2-2 s osobním presem na rozehrávače Kuglera, který dal Vysočině 29 bodů. To se nám podařilo. Kugler dal ze hry jen dvě trojky, za dva body nic, pouze pár šestek. Občas jsme tuto zónu vystřídali se zónou 1-3-1 nebo 3-2 a 2-3, ale nebylo to z naší strany nic moc, zato jsme výborně bránili pod košem,“ pochválil svůj tým za dobrou defenzivu trenér Hamrus.
Karviná získala 24 míčů v poli, přidala 20 doskoků v obraně a 14 bloků, z čehož Kristián jich zaznamenal osm. „Na druhou stranu jsme si v útoku vytvořili spoustu dobrých pozic, ale neproměňovali jsme je. Trojky byly katastrofální (16/1 – pozn. red.), střelba za dva průměrná (45% - pozn. red.) a šestky znovu mizerné (25/9 – pozn. red.). Zase jsme ale utrpěli jen deset ztrát a přidali 17 asistencí, což je dobré,“ rekapituloval Hamrus.
Zápas rozhodla po vyrovnaném poločase třetí čtvrtina, individuálně se prosadili triple doublem Sodomka, Odehnal i Wisla.
Karviná: Sodomka 14, Odehnal 12, Oswald 10, Wisla 10, Hamrus 9, Micza 7, Bahník 4, Kristián 2, Salomon, Wiglasz, Mosler, Mairinger.
Den Braven Krnov – Sokol Karviná 77:72 (46:26)
Krnov se pohybuje na rozhraní první čtyřky a širokého sestupového pásma, a tak proti Karviné neponechal nic náhodě a posílil se o pivota Baďuru z extraligové Opavy (200 cm a metrák váhy).
„Ten byl pro domácí velkou posilou. Nemohli jsme jej ubránit. V první půli hráli domácí skvěle, my jsme spali v obraně a Krnov si vytvořil rozhodující náskok,“ komentoval první dějství Hamrus.
Ve druhé části předvedli jeho svěřenci velké vzepětí, minutu před koncem stáhli dokonce na 74:72, ale na větší dramatizaci duelu nebyl čas.
Stalo se již tradicí, že klíčový hráč Sokola Jaroslav Odehnal bývá při venkovních utkáních totálně „demolován“ soupeři. Letos již počtvrté venku nedohrál. V Krnově byl nejprve odstraněn ze hry nárazem do mezižeberního svalu, pak to ještě chvíli zkusil, ale tři minuty před koncem musel nuceně střídat – spustila se mu krev a jeho body chyběly.
Triple doublem se v tomto duelu blýskl Lubomír Oswald, dobrý výkon pod košem předvedl Jindřich Wisla, Tomáš Kristián zase doskakoval, blokoval, tak jak je jeho dobrým zvykem.
Karviná: Oswald 17, Wisla 16, Sodomka 9, Bahník 9, Kristián 7, Hamrus 6, Odehnal 6, Micza 2, Mairinger, Salamon, Wiglasz, Mosler. Trenér: Roman Hamrus.

6.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.