Domácí začali zostra. Ondráček nastřelil už po 51 sekundách tyč havířovské branky a gólman Laja musel o minutu později chytit další tutovku. Pegres nechtěl zůstat pozadu a také se snažil útočit, takže diváci sledovali od prvních minut svižný a zajímavý zápas. Hosty mohl poslat do vedení hned dvakrát Pavel Kožušník, ale pokaždé narazil na skvělé zákroky gólmana Baráka.

První branku dali Havířované ve 13. minutě. Jenže k jejich smůle si Jendrišák srazil míček nešťastně do vlastní branky, takže se vedení ujal Chodov. V 15. minutě hrál Pegres přesilovku, ale vyrovnávací gól nakonec vstřelil Mirek Kožušník sekundu po jejím ukončení – 1:1.

Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu. Aktivita se přestěhovala na domácí hole a Torpedo se snažilo hlavně pozorně bránit. Ve 26. minutě zachránila hosty opět tyč, ale o dvě minuty později se už Hanic radoval – 2:1. Pražané byli na koni, ale o tři minuty později odčinil svou úvodní chybu zápasu Jendrišák a začínalo se od nuly – 2:2. I potřetí šli do vedení domácí, kteří využili v 35. minutě přesilovku. Když o 44 sekund později zvýšil Vaněk na 4:2, nevypadalo to s Pegresem vůbec dobře. Torpedo ztratilo jistotu a díky nepřesnostem zůstávala aktivita na domácích holích. Definitivní rozuzlení důležitého souboje přišlo ve 39. minutě. Laja vyrazil míček k volnému Ondráčkovi a ten zajistil Chodovu před závěrečnou částí tříbrankový náskok – 5:2.

V závěrečném dějství se Pegres snažil výsledek zkorigovat. Hosté přidali v nasazení a důrazu, takže rázem to byli oni, kdo určovaval tempo hry. Jenže v útoku se trápili. S přibývajícím časem tlak hostů sílil a domácí lavička si v obavách o komplikace vybrala raději oddechový čas. Ani ten převahu Pegresu neotupil, jenže díky fatální koncovce se skóre neměnilo. Když se neprosadili Havířované, upravil třináct sekund před koncem na konečných 6:2 Bartošek.

Po této ztrátě se sousedem v tabulce se Pegres propadl na deváté místo a vidina možnosti obhajoby stříbra z minulé sezony má pět kol před koncem základní části opět mlhavější obrysy. O možnost zasáhnout do vyřazovacích bojů se bude muset Torpedo ještě pořádně porvat.
„Na našem výkonu se projevila únava z celodenního cestování. Kažopádně si domácí vítězství zasloužili, protože mu šli naproti s větším nasazením,“ řekl po utkání trenér Pegresu Zdeněk Cepek.

Branky a nahrávky: 14. vlastní, 28. Hanic (Bartošek), 35. Vaněk (Hanic), 35. Dvořák (Šochman), 39. Ondráček (Stavjaník), 60. Bartošek (Hanic) – 16. M. Kožušník (P. Kožušník), 30. Jendrišák (M. Kožušník). Rozhodčí: Mikula a Kotala, diváci: 118.
Havířov: Štěpán – R. Kantor, T. Kantor, Jeski, Kowal, Heczko, Koziorek – P. Kožušník, Jendřišák, M. Kožušník, Bezděčík, Kubala, Juhaňák, Krečmer, Plášek, Růžička, Vydra. Trenér: Zdeněk Cepek.