Baník OKD Karviná uspořádal o víkendu přípravný turnaj pro své Sportovní centrum mládeže. Karvinští chlapci jej vyhráli.

Do Karviné přijela na turnaj dvě prvoligová mužstva z Kostelce na Hané a Prostějova, posledním účastníkem bylo druholigové družstvo Polanky nad Odrou, které je věčným rivalem karvinských mladíků a také jediným celkem, který mladým baníkovcům dokázal v podzimní části II. ligy vzít oba body na jeho palubovce.

Zimní turnaj byl pro všechny zúčastněné kvalitní prověrkou na pokračování mistrovských soutěží. Nakonec se stalo vítězem domácí družstvo karvinské juniorky, sdružené pod Sportovním centrem mládeže (SCM), které mělo stejný počet bodů jako druhý Kostelec. Svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka prohráli během turnaje jen s Prostějovem, další dva soupeře porazili. Proti Prostějovu se karvinským házenkářům nedařilo zhola nic a vybrali si slabší chvilku. Nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Vala se 17 brankami.

Výsledky: Karviná SCM – Polanka n. O. 31:19, Kostelec na H. – Prostějov 23:20, Karviná SCM – Kostelec na H. 34:18, Polanka n. O. – Prostějov 26:23, Karviná SCM – Prostějov 17:24, Polanka n. O. – Kostelec na H. 27:31.

Konečné pořadí: 1. Karviná SCM 4 b. (82:61), 2. Kostelec 4 (72:81), 3. Polanka n. O. 2 (72:84), 4. Prostějov 2 (67:66).
Karviná: Adamík, Lefan 1 – Vala 16, Vančo 11, Sliwka 10/2, Hes 10/1, Krejčiřík 8, Tománek 6, Chudoba 4, Galuska 4, Horňák 3, Dvořák 3, Rečičar 3, Dolák 2, Brož 1.