Stoprocentní házenkářský zisk

Karviná - Po tříměsíční přestávce odstartovaly jarní boje házenkářských soutěží. Karvinská juniorka si bez problémů poradila s Lesanou Zubří, starší i mladší dorost zvítězil rozdílem dvou tříd ve Frýdku-Místku. Dohromady nadělil soupeři 87 branek.

8.3.2008

Mládežníkům Baníku se v posledním kole dařilo. Na snímku Jan Dudek z týmu ml. dorostu.Foto: Ivo Dudek

II. liga mužů: Lesana Zubří – Baník OKD Karviná SCM 23:29 (11:18)
Za domácí nastoupilo až pět hráčů, kteří prošli extraligovým Zubřím. V tvrdém utkání dokázali Karvinští vyhrát, ale oba body byly vykoupeny zlomeninami nosu Krejčiříka a Horňáka, kteří doplatili na tvrdost soupeře. Ten neváhal otisknout míče po svých střelách ani do obličejů karvinských brankářů Lefana a Adamíka…
Karviná: Lefan, Adamík – Horňák 1, Kavka 2, Galuszka 3, Vančo, Vala 3, Hes 2, Brož 2, Tománek, Sliwka 12/7, Monczka 2, Dolák, Krejčiřík 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: SKP Frýdek-Místek – Baník OKD Karviná 20:39 (12:17)
Ve 13. minutě byl stav ještě 8:8, ale pak začali úřadovat hosté. Převzali iniciativu a rychlými protiútoky navyšovali skóre. V posledních dvanácti minutách dali karvinští hráči 12 branek, zatímco domácí vyšli střelecky naprázdno. K nejlepším střelcům patřili Radim Chudoba a Dalibor Galuszka.
Karviná: Adamík, Matuszczyk – Monczka 3, Dolák 6, Šeriš, Franek 1, Horňák 5, Galuszka 7, Vančo 4, Chrenko 3, Chudoba 10/2, Hanisch, Csöllei. Trenér: Ludvík Mrkva.

I. liga mladších dorostenců: SKP Frýdek-Místek – Baník OKD Karviná 23:48 (13:25)
Jen do 10. minuty vydržel vzdor frýdecko-místeckých borců. Za stavu 9:9 nasadili hosté k rozhodujícímu trháku a vedli 18:9. Ve druhé části domácí úplně odpadli a hosté jen zvyšovali skóre, na němž se nejvíce podíleli střelecky disponovaní Chudoba s Krahulcem.
Karviná: Matuszczyk, Jančo – Dohnal 1, Pecka 3, Pindej 7, Dudek 3, Bulant, Kaluža 1, Csöllei 6, Krahulec 8, Mlotek 3, Hanisch 3, Chudoba 9/2, Vengřín 5. Trenér: Petr Laclavik.