Loni jeho členové odjeli třicet závodů, ve kterých se prosadili v jedenadvaceti případech na stupně vítězů. A to je solidní vizitka. „Byli jsme mezi vyhlášenými sportovci města Orlové a účastnili jsme se dne dětí, pořádaného městem Orlová. V roce letošním bychom chtěli být minimálně stejně úspěšní, což bude opravdu těžké. Opět se ukážeme na dni dětí a pak bychom chtěli uspořádat Den otevřených dveří pro širokou veřejnost, představitele města a naše partnery,“ nastínil své představy Jan Lisztwan, předseda klubu.

Koncem března a začátkem dubna už se Orlovští zúčastnili prvních závodů sezony. Ten úvodní se jel ve Šternberku a byl to podnik celorepublikového seriálu Offroad maraton. Tak jako loni i letos se jelo na náročné trati plné kaluží a bahna, místy hlubokého až po řidítka. Letos startovali Orlovští v kategoriích motorek a nově i čtyřkolek.

V kategorii motorek se na start postavilo 100 startujících ve třídách E1 a E2. A zde se umístil na pěkném sedmém místě Kakalejčík. Na místě třináctém dojel Dršťák, o dvě příčky za ním hostující jezdec v barvách ETO Mrkva.

Ve třídě E2 se představil poprvé od loňského zranění předseda klubu Jan Lisztwan. V kategorii čtyřkolek, kde startovalo 43 jezdců, se ve svém prvním závodě v životě umístil na krásném 16. místě Koiš, jedoucí na speciálu Yamaha.

V sobotu 5. dubna zase pořádal 3R Racing každoroční Orlowski kantracz, který si Enduro Team jednoduše nemohl v termínovém kalendáři dovolit ignorovat.

Na start se postavilo 43 startujících. Nejlépe z Enduro Teamu dojel na desátém místě opět Jan Kakalejčík, o deset pozic hůře evidovali pořadatelé zraněného B. Ježe, jen o příčku horší byl D. Kříž.

„Chtěl bych ještě pozvat motoristické fanoušky a příznivce dvou či čtyř kol v sobotu 19. dubna na první motokrosový závod v Petrovické kotlině, kterého se určitě zúčastníme,“ pravil Lisztwan, jehož spolujezdci odjedou v nejbližší době i závody Offroad maratonu v Sedlčanech či klasické enduro v Ostravě.