Koncem května se jel v Dobřanech u Plzně další podnik Offroad maratonu. Ve třídě E1 dojel na skvělém druhém místě Jan Kakalejčík a upevnil si celkové vedení ve své třídě v tomto celorepublikovém seriálu. Ve třídě veteránů dojel na 11. místě Ferdinand Koiš a posunul se na celkové sedmé místo ve své třídě. Jan Lisztwan dojel ve třídě E2 v polovině startovního pole.

„Nově jsme měli zástupce i v kategorii čtyřkolek, kde L. Filzák dojel na 24. místě a P. Koiš na 54. místě. Těší nás, že jsme se rovněž objevili i na obrazovkách Galaxie Sport a ve Světě motorů na ČT4 Sport. Je vidět, že se náš poměrně mladý klub začíná dostávat do povědomí divácké veřejnosti,“ těšilo předsedu orlovského klubu Jana Lisztwana.

Dalším významnějším podnikem, kterého se Orlovští účastnili, byl další díl Enduro sprintů v Brankách u Valašského Meziříčí. Za ETO Orlová startovali ve třídě E1 David Třaska (dojel 19.) a ve třídě E2 David Kříž, který se umístil v polovině startovního pole.

V sobotu 7. června se jel další ročník kultovní soutěže O pohár Lysé Hory. Orlová vyslala do boje pět svých borců. Ve třídě E1 to byl Jan Kakalejčík, ten dojel sedmý, a David Třaska, který ovšem do cíle nedojel, protože na své yamaze spálil na extreme testu spojku a musel odstoupit.

Ve třídě E2 startovali J. Stankuš (celkově 34.) a David Kříž, který znovu dojel uprostřed startovního pole. Ve veteránech reprezentoval Orlovu Ferdinand Koiš a ten si vedl podobně jako Kříž.

Lepších umístění dosáhli jezdci Enduro Teamu v Ostravě na X-treme cupu, kde si v jednotlivcích dojel Jan Kakalejčík pro druhou příčku a Libor Sťahulák pro místo šesté. Dařilo se i deblům. Dvojici David Kříž – Pavel Janostyak registrovali v cíli jako osmé.

„Jeden z posledních závodů dvojic se jel ve Vesníku, kde nás reprezentovali opět Honza Kakalejčík s hostujícím Draštíkem a dojeli na slušném dvanáctém místě. Druhá dvojice Kříž, Třaska byla o dvě místa horší. Umístění v tomto závodě je pro nás o to zajímavější, že jsme poprvé coby členové Enduro Teamu Orlová startovali mezi profijezdci s licencemi,“ podotkl předseda Lisztwan.

Enduristé mají ve svých řadách i motokrosaře Bedřicha Ježe, který je po dvou odjetých podnicích Top Amatér Cupu v Petrovicích na průběžné šesté příčce. Jež, který v Offroad maratonu startuje za jiný orlovský tým MEEP.CZ, je v této soutěži ve třídě E2 zatím druhý.

Na závěr ještě vysvětlení pro čtenáře, jaké objemové kubatury se v enduru jezdí. Ve třídě E1 startují motocykly do objemu 125 ccm dvoutaktní a do objemu 250 ccm čtyřtaktní. Ve třídě E2 startují motocykly do objemu 250 ccm dvoutaktní a do objemu 450 ccm čtyřtaktní. A konečně ve třídě E3 startují motocykly s objemy většími, než je uvedeno ve třídě E2.