Hokejbalisté doplatili na disciplínu + fotogalerie

Karviná - Poslední dva zápasy prvoligovým hokejbalistům karvinského Inteva příliš nevyšly. V obou přitom měli na výhru.

31.10.2008

Nedařilo se. Hokejbalisté Inteva prohráli poslední dvě utkání.Foto: Ivo Dudek

Prvoligoví hokejbalisté Karviné prohráli poslední dvě utkání. Nejprve klasické mistrovské v Malenovicích a poté i pohárové, když nad extraligovou Opavou vedli 3:1, ale prohráli 3:4 po prodloužení.

Geniczech Malenovice – Intevo Karviná 6:4 (1:0, 1:3, 4:1)

Do Zlína odcestovala karvinská výprava pouze v jedenácti hráčích. Mohla tedy sestavit jen dvě pětky a to se na výsledku nakonec projevilo. I když za hlavní příčinu porážky označil kouč Vladimír Sýkora nedisciplinovanost svých svěřenců. „Necháme se zbytečně vylučovat a tvrdě za to pykáme. Vezli jsme kromě Kurze a Pavlíčka samé mladé hráče a ti ještě potřebují herně i vnitřně vyzrát. Klíčové situace zatím nezvládají, musí dostat čas,“ omlouval mladíky ve svém kádru Sýkora.

Dvě třetiny utkání byl stav vyrovnaný, Intevo dokonce vedlo 3:2, ale zkušení domácí v poslední patnáctiminutovce stav obrátili právě díky mládežnické nerozvážnosti Karvinských. I přes hromadu vyloučení viděli diváci celkem pěkný zápas, který měl tempo i spád. „Výsledek není příznivý, ale průběh zápasu ano. Mladí se aspoň vyhrají, je to pro ně potřebná zkušenost,“ rekapituloval Vladimír Sýkora.

Branky Inteva: Dittmann, Kurz, Tomiczek, M. Kubica.

Intevo Karviná – SHC Opava 3:4 pp (0:1, 3:1, 0:1 – 0:1)

V utkání 3. kola Českého poháru vystřídal Vaška v bráně Blucha, ale hned po třiceti sekundách špatně rozehrál a Opavané toho využili k vsítění vedoucí branky. Postupem času Intevo s extraligovým týmem srovnalo krok nejen herně, ale i výsledkově, dokonce perfektně otočilo z 0:1 na 3:1. „Měli jsme ještě dalších pět vyložených příležitostí k pojištění náskoku, ale nevyužili je a pak znovu doplatili na nedisciplinovanost některých jedinců,“ opakoval se i v úterý trenér Sýkora.

Opava v pětiminutové přesilovce za píchnutí hole Hublíkem nejprve snížila na 3:2, vycítila šanci a přidala na agresivitě. Domácí pod tlakem dělali chyby a hosté nakonec přeci jen srovnali.

V prodloužení se pak nechal zbytečně vyloučit další mladík Zaremba a hosté v přesilovce dali vítězný gól – 3:4. „Musím se opakovat, ale mladí zkátka potřebují čas, aby si to srovnali v hlavě. Nechávají se emočně vykolejit, zkušenější hráči by se třeba nenechali vyloučit v prodloužení,“ hodnotil trenér Sýkora a za výkon vyzdvihl Tomáše Tomiczka a Martina Kurze, kteří podle něj splnili očekávání v obou posledních zápasech.

Branky Inteva: Pavlíček, M. Kubica, Dittmann.

Karviná: Blucha, D. Vašek – Dittman, Komendir, Folwarczny, Tomiczek, Zaremba, Kadlec – Kurz, Pilch, L. Kubica – Hublík, Pavlíček, M. Kubica. Trenér: Vladimír Sýkora.

31.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.