Sokol Karviná – NH Ostrava 78:88 (31:47)

Domácí nastoupili ve velmi oslabené sestavě bez Horvátha, Hadince, Mairingera, Majerika i bez hostujících hráčů ze Šumperka, kteří museli hrát za mateřský klub. Základním problémem proti Nové huti byla pomalá obrana na nohách a pozdní reakce.

„V útoku to bylo celkem dobré, individuálními vniky a hrou zády ke koši na sebe upozornil Patrik Mosler, ale hůře jsme hráli kolektivně,“ postřehl kouč Petr Sodomka. Dobré vniky a trojky předvedl ještě Martin Surmaj.

Utkání bylo vcelku vyrovnané, ovšem od stavu 31:32 Karviné hrubě nevyšel závěr poločasu, kde se rozhodlo o výhře hostů. Ve třetí a čtvrté čtvrtině následovala ze strany Sokola velká snaha o obrat a také snížení na 76:82, ale na víc už nezbyl čas ani morální vlastnosti.

Po zápočtu ze základní části má Karviná bilanci ve skupině 8-3.

Karviná: Sodomka 21, Mosler 18, Oswald 15, Surmaj 14, Glac 4, Bruncko 2, Šeda 2, Salamon 2, Kraina. Trenéři: P. Sodomka a P. Krutina.