Ronal Jičín – Baník OKD Karviná 27:29 (12:16)

V Jičíně zvítězili svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka o dvě branky, sérii vyhráli 2:0 na zápasy a postupují dál. V očekáváném semifinále se střetnou s Duklou Praha. Série začíná až za dva týdny, ve středu 15. dubna.

Jičínská sportovní hala viděla mnohem dramatičtější podívanou než diváci v Karviné v prvním duelu obou soupeřů. Ve 12. minutě svítil na ukazateli skóre stav 6:7, pak ale přišlá hluchá desetiminutovka Jičína a Baník díky zlepšené obraně a udržovaném tempu v útoku zvýšil své vedení na rozdíl sedmi branek. „Od 25. minuty utkání to z naší strany vypadalo daleko lépe. Do té doby jsme nehráli kombinačně moc dobře,“ pravil trenér Baníku.

Jičínský tým oslabil nucený odchod Lepieše, jenž viděl červenou kartu už do přestávky. Úderná síla domácích tím notně utrpěla. Baník si udržoval převahu i čtyřgólový náskok. Na straně Ronalu hráli jen oba hráči, kteří dělali Karviné problémy už v prvním utkání – Král a Vtípil. Jenže to bylo málo.

Ale ani karvinská výprava nezářila spokojeností. „Obrana nám ještě poměrně slušně fungovala, ale v útoku to bylo opět špatné. Nevytvořili jsme si dostatečný náskok a zbytečně drželi Jičín pořád ve hře,“ nebyl příliš spokojen s předvedenou hrou trenér Hudeček, podle něhož snesli přísnější měřítko jen gólman Tomáš Mrkva a také Ondřej Šulc v útoku.

Rozhodčí: Opava, Válek, sedmimetrové hody: 5/4:1/1, vyloučení: 8:4, červená karta: 28. Lepieš (J.), diváci: 500.

Nejvíce branek Jičína: Král 9/4, Vtípil 4.

Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 2, Vančo, Farář 1, Sliwka 1, Heinz 4/1, Faith 2, Šulc 6, Mrózek 2, Petrovský 3, Požárek 3, Kočí 3, Kavka 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.