Mistry republiky jsou i starší dorostenci

Karviná – Házenkářská družstva Baníku OKD Karviná sbírají letos samé vavříny. Po mužích se titulu republikových mistrů dočkali i starší dorostenci.

21.5.2009

Mistři republiky, nahoře zleva: ved. družstva Bohdan Kaluža, Hanisch, Dudek, Pindej, Kuchař, Horňák, Monczka, Dolák. hlavní trenér Ludvík Mrkva, uprostřed: Franek, Pecka, Rečičár, Chudoba, Csöllei, dole: trenér Jaroslav Hudeček, Adamík, Matuszczyk.Foto: Ivo Dudek

Posledními koly nižších a mládežnických házenkářských soutěží skončila mistrovská sezona 2008/09. Junioři Baníku zvítězili po velkém boji nad béčkem Jičína a obsadili v soutěži druhé místo. Jako nováček soutěže nestačili o bod na celkově vítězný Dvůr Králové. ten vyhrál v posledním kole o gól v Náchodě (oba kluby se mají po sezoně údajně sloučit).

Starší dorostenci však v nervózním utkání přehráli Jičín a po třech letech získali pro Karvinou nejprestižnější mládežnický titul.

Mladší dorost znovu neměl problémy a bez námahy sestřelil Malomeřice. Celou soutěží proplul bez ztráty jediného bodu. Tento víkend 30. a 31. května si tedy v Jičíně zahraje finálové přebory o Mistra Česka, kde bude mít za soupeře Zubří (druhý tým tabulky), Jičín a Strakonice (dva první celky z vedlejší ligové skupiny z Čech).

I. liga mužů: Baník OKD Karviná jun. – Ronal Jičín B 28:27 (11:16)

Hosté přijeli se čtyřmi pendly z áčka a na průběhu utkání to bylo znát. Ale i domácí měli v týmu členy extraligového (a tudíž mistrovského) týmu. Jičín začal dobře, v první půli neustále vedl. Nejvíce rozdílem pěti branek. Tak skončil i poločas.

Ve druhém poločase domácí přidali a v 49. minutě vyrovnali na 18:18. Poslední desetiminutovka přinesla spoustu branek. Domácí si vypracovali třígólový náskok, Jičín stahoval, ale na remízu nedosáhl.

Vítězové podali srdnatý výkon a nesmírnou bojovností zaslouženě získali oba body. Tím potěšili svého trenéra Hudečka, jehož rukopis je na týmu patrný a dovedl mladíky z karvinské juniorky k nádhernému umístění. Už to jde jen o stupínek lépe.

Karviná: Lefan, Adamík – Rečičár, Kočí, Brož 2, Kavka 5/3, Faith 3, Vančo 5, Vala 5, Chudoba 2, Kubis 4, Floksa, Monczka 2, Dolák 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: Baník OKD Karviná – Ronal Jičín 25:18 (11:8)

Domácím šlo o vše. Titul nebo nic. To bylo jejich ústřední motto. Začali ale nervózně a soupeř, kterému už o nic nešlo, se ujal vedení. „Mohl hrát v pohodě, bez nervů. Naši kluci nervy měli,“ připustil kouč Ludvík Mrkva. Nervozity se domácí nemohli zbavit po celý první poločas. Nedali ani osm náskoků.

Vše se změnilo po přestávce. Větší agresivitou a přesnou kombinací se podařilo domácím rozvracet obranné šiky Jičínských, rozleptali jejich defenzovu a vytvořili si uklidňující náskok.

Starší dorost tak po tříleté odmlce slaví titul mistrů republiky. Podíleli se na něm vedle hráčů i oba trenéři, Ludvík Mrkva i Jaroslav Hudeček, jemuž patří absolutorium za letošní ročník.

Karviná: Adamík, Matuszczyk – Rečičár 2, Chudoba 7, Hanisch, Monczka, Franek, Pindej 3, Csöllei, Dudek, Pecka, Horňák 4, Kuchař 1, Dolák 1. Trenéři: Ludvík Mrkva, Jaroslav Hudeček.

I. liga mladších dorostenců: Baník OKD Karviná – Maloměřice 56:15 (29:8)

Bylo jen otázkou času, kolik branek domácí nastřílí. V letošním ročníku zaznamenali nejvíce branek (57) právě v Maloměřicích.

Karvinští chlapci neokusili ve 22 utkáních soutěže hořkost porážky (ba ani remízy) a zvítězili s komfortním náskokem šesti bodů na druhé Zubří, se kterým postupují na finálový přebor o mistra republiky.

V průměru nastříleli svěřenci trenéra Petra Laclavika nevídaných 44 gólů na utkání, to nemá v historii mládežnické házené obdoby.

Karviná: P. Kanaloš, Pala, Tabara – Niebroj, Užek 7, Vengřín 4, Mlotek 7/1, Bulant 1, Michalisko 14, Jensen 10, L. Kanaloš 12, Poncza 1. Trenér: Petr Laclavik.

21.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.