O první zářijové neděli začaly soutěže I. ligy mužů a nejvyšších soutěží dorostenců v házené. Karvinští vykročili správným krokem a získali plný počet bodů. Navíc mladší dorostenci pokračovali ve výkonech z minulé sezony a zaznamenali rekordní počet branek. Druhé kolo je na programu 13. září, kdy dorosty nastoupí proti Zubří a juniorka proti exligové Bystřici p. H.

I. liga mužů: HCB OKD Karviná jun. – Sokol Nové Veselí 31:16 (12:7)
Domácí začali svižně a ve 20. minutě vedli 9:4. Po změně stran vsítili pět branek za sebou a to znamenalo vedení ve 40. minutě 17:7, což rozhodlo o zisku obou bodů. Střelecky se dařilo Radku Sliwkovi a Radimu Chudobovi.
Karviná: Adamík, Matuszczyk – Horňák 3, Koubek, Monczka 4, Sliwka 6/3, Vančo 4, Hanisch 3, Seriš, Vala 2, Chudoba 5, Pindej, Kuchař 1, Dolák. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HCB OKD Karviná – Sokol Nové Veselí 33:19 (16:8)
Domácí si již v prvním poločase vytvořili dostatečný náskok. Již v 17. minutě vedli 9:3. Po změně stran si pak rychlou kombinační hrou vytvářeli bankové příležitosti, které s úspěchem proměňovali. K nejlepším střelcům patřil Michal Kuchař, jenž zatížil konto soupeřových brankářů sedmi góly.
Karviná: Tabara, Matuszczyk – Pecha, Vengřín 3, Chudoba 5, Csöllei, Dudek 2, Mlotek 4, Michalisko 1, Kaluža 2, Pindej 2, Koubek 2, Krahulec 5, Kuchař 7. Trenér: Ludvík Mrkva.

I. liga mladších dorostenců: HCB OKD Karviná – Sokol Nové Veselí 43:12 (23:8)
Střetnutí bylo o tom, kolik domácí vsítí branek. Hosté byli většinou v roli statistů. Střelecky zazářil Lukáš Kanaloš a David Jensen.
Karviná: Pala, Bartoň – Vančo, Niebroj 3, Kučo 6/1, Jiří Užek 5, Kanaloš 9/3, Panlulík 1, Jan Užek 7, Poliačik 1, Mrózek 1, Mlotek 1, Lukács 1, Jensen 8. Trenér: Petr Laclavik.