Setrvalý stav: 100%

Karviná – Karvinští mladí házenkáři ve svých soutěžích nadále vykazují plný bodový zisk. O víkendu znovu vyhrála jak juniorka, tak oba dorosty.

29.9.2009

Mládežníkům karvinského HCB OKD se daří.Foto: Ivo Dudek

Mladší dorostenci dokonce nasázeli nebohému soupeři z Maloměřic 52 gólů. Starší dorostenci se nenechali zahanbit a Lovosicím, kde rovněž funguje Sportovní centrum mládeže, nadělili nevídaných 40 branek. Takové drama jako v utkání mužů to tedy rozhodně nebylo.

I. liga mužů: HCB OKD Karviná jun. – Slavia Napajedla 35:24 (16:12)

Juniorka trenéra Hudečka válcuje své soupeře. Hosté zápas předem vzdali, přijeli jen s desíti hráči včetně gólmana a bylo jasné, že tempu domácích dravců budou těžko stačit. Na začátku se ale překvapivě drželi ve vedení. Karviná ale sedmi góly v řadě otočila z 3:7 na 10:7 a ve druhé části už z rychlých brejků exhibovala. Střelecky se zaskvěl Polák Krzysztof Łyźwa, který nebyl v utkání mužů tolik vytížen. Dal osm gólů. K němu se přidal i Matěj Horňák se sedmi trefami.

Karviná: Adamík, Lefan – Koubek 2, Horňák 7, Tománek, Pavlíček 6, Seriš 1, Rečičár 1, Vala 3, Csöllei, Monczka 2, Łyźwa 8, Požárek 4, Dolák 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HCB OKD Karviná – HK Lovosice 40:12 (19:3)

Jednoznačné vítězství domácích, kteří dobře bránili a v brance měli pozorného P. Kanaloše. Hosté v prvním poločase zaznamenali jen tři branky, naopak s chutí hrající domácí 19. Střelecky se dařilo Michalu Kuchařovi a Davidu Krahulcovi. Dosavadní vývoj soutěže napovídá, že starší dorostenci budou i letos hrát o titul.

Karviná: P. Kanaloš, Tabara – Pindej 4, Krahulec 8/1, Kuchař 9, Hanisch 3, Michalisko 1/1, Dudek 3, Koubek 2/1, Pecka 3, Chudoba 2, Mlotek 3, Csöllei, Vengřín 2. Trenér: Ludvík Mrkva.

I. liga mladších dorostenců: HCB OKD Karviná – SHC Maloměřice 52:17 (28:6)

Hosté přijeli s pouhými osmi hráči, čili o výsledku bylo předem rozhodnuto a řešila se jen výše skóre. V 18. minutě byl stav 18:1 a domácí mířili za pohodovým vítězstvím. Laclavikovi svěřenci pak výbornou kombinací rozebírali hosty i nadále. Téměř každou minutu měnili skóre. Gólově zářil Jan Užek, jemuž se přiblížil L. Kanaloš.

Karviná: Pala, Bartoň – L. Vančo 1, Niebroj 8, Jiří Užek 6, L. Kanaloš 9, Paululík 1, Jan Užek 12/1, Hána, Mlotek, Borys, Lukács 2, Jensen 5. Trenér: Petr Laclavik.

29.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.