BSK České Budějovice – Sokol Karviná 41:105 (25:50)

Domácí nastoupili bez dvou dvoumetrových pivotů, hostujících z Písku, který hraje extraligu juniorů, Karviná zase bez zraněného Wisly a obou Krnovanů Svěchoty a Hlaváčka, kteří museli hrát doma v Krnově.

K tomu se přidal po šesti minutách Jan Šutovský, který má zraněné koleno. „Snad se dá rychle do pořádku. Je to náš nejrychlejší hráč a v posledních zápasech měl vynikající formu,“ litoval absence jednoho z klíčových borců sestavy trenér mužstva Roman Hamrus.

Jihočeši měli vzhledem k loňskému titulu Sokola v této věkové kategorii k soupeři velký respekt a také se projevila fyzická převaha karvinských hráčů. „Využili jsme zkušeností z mužské tvrdší hry, kterou vstřebávají naši kluci v oblastním přeboru,“ objasnil druhý kouč týmu Petr Šupol.

V utkání zaznamenal svůj první triple double v dresu Sokola Tomáš Kadlec. Karvinští za jasného vedení v posledních pěti minutách už experimentovali a riskovali. „Zkoušeli jsme takovou zajímavost, kdy jsme hráli zcela bez pivotů a dlouhých hráčů a presovali jsme osobně po celém hřišti pouze s rozehrávači a křídly,“ objasňoval Hamrus. Tento úsek hry skončil 2:19 pro Karvinou, neboť míč se pod její koš v podstatě nedostal…

Karviná: Odehnal 33 (4 trojky), Hamrus 18 (4 trojky), Oswald 18, Kristián 12, Micza 11, Kadlec 11, Šutovský 2, Mairinger. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.

Stále v popředí prvoligové tabulky se nachází i svěřenci trenérů Martina Kopeckého a Miroslava Mrowiece z juniorského družstva Sokola.

Sokol Karviná – BC Nový Jičín 81:67 (39:29)

Karvinští hráči (bez nemocného Vavruši) skvěle zvládli krajské derby s Novým Jičínem, který asi s nelibostí kouká na to, jak mu v regionu roste nový zdatný konkurent…

Utkání začaly oba týmy s velkým nasazením, avšak první koš padl až ve druhé minutě. Hosté kromě začátku utkání celou dobu dotahovali, přičemž první čtvrtina skončila 21:15 pro Sokol.

Novojičínští posléze přitlačili, dotáhli se na stav 27:26, jenže pak přišly chvíle Dana Sitka, který během minuty nastřílel tři trojky a opět Jičínu znechutil radost ze hry.

„Tento okamžik se stal klíčovým pro celé utkání, protože pak se hosté na dostřel našeho koše téměř nedostali,“ podotkl kouč Martin Kopecký.

Druhá půle již byla v režii jeho svěřenců, konkrétně pivotmanů Poruby a Moslera, kteří byli nejlepšími střelci a zaznamenali nejen 17, respektive 15 bodů, ale i výborně doskakovali.

Ve druhé půli se chytil i po nemoci hrající Kraina a rozehrávač Hadinec, jehož asistence, zisky i body byly vynikající.

Karviná při dvacetibodovém vedení v závěru polevila a dovolila hostům korekci. Zahráli si však i hráči mladších ročníků, což je pozitivní.

Karviná: Šeda 8, Morys, Horváth 9, Hadinec 8, Gremlica 6, Poruba 17, Mosler 15, Neškera 2, Kraina 7, Sitek 9. Trenéři: Martin Kopecký a Miroslav Mrowiec.