Torpedo Havířov – Buldogs Brno 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

„I kdybychom dnes hráli celý den, stejně gól nedáme. Takové zápasy prostě někdy přijdou. Teď musíme zabrat v dalších kolech,“ konstatoval po utkání hráčů místopředseda Torpeda Miroslav Smolka.

Domácí si vypracovali v průběhu zápasu dostatek velkých šancí, ale všechny trestuhodně spálili. Když přidali obrovské chyby v defenzivě, nebylo o vítězství Jihomoravanů pochyb. Na druhé straně jim totiž dali brněnští Buldoci pořádnou lekci z produktivity.

V dresu Torpeda se poprvé představila posila z Ostravy Jiří Charizan, který si svou premiéru určitě představoval jinak.

První třetina byla zcela vyrovnaná. Přinesla pouze jeden gól v havířovské síti, ale nic konkrétního ještě neznamenala. O výsledku se rozhodlo ve druhé části. Domácí vyrobili několik hrubek a ty Brněnští tvrdě trestali. Po páté brance se v poslední minutě druhé části nechal vystřídat bezmocný gólman Laja.

Závěrečná třetina jasně demonstrovala rozdílnost střelecké pohody. Domácí šli třikrát sami na brankáře, ale neuspěli. Pak trefili v jasné šanci břevno a Buldoci jediný brejk bravurně zakončili gólem na 0:7. Nutno doplnit, že řadu kombinací do otevřené obrany nedotáhli hosté díky vlastní laxnosti do úspěšného konce, takže mohli odjet při plné koncentraci i s dvoucifernou výhrou.

„Po takovém průběhu a navíc doma to je hrozný výsledek. Prostě nejsou lidi. Odchody opor jsou hodně citelné. Nejsme schopni konkurovat nabídkám jiných celků. Každopádně bych mladé hráče nezatracoval, protože už dokázali, že umějí zápasy nejvyšší soutěže zvládnout. Jenže jednou je to tak a podruhé jinak,“ uvedl po zápase předseda Torpeda Roman Kantor.

Nyní čeká Torpedo velmi důležité utkání. V rámci 10. kola se představí v neděli 22. listopadu na palubovce Sparty Praha, která má na desátém místě jen o jeden bod méně.

Branky a nahrávky: 12. Veselý (Kotlas), 25. Kadlec, 31. Veselý (Ondráček), 38. Valčík (Fila), 40. Fabián (Kotlas), 45. Gremmel (Najdekr), 53. Valčík (Jeski).

Havířov: Laja (40. Kotula) – Varta, Jurčík, Kubala, M. Kožušník, P. Kožušník, Kowal, Kičerka, Beneš, Charizan, Plášek, Bezděčík, Šmída, Bajgar, Smetana, Melník.