Slavia Havířov – CCM Jistebník B 4:2 (2:0)

Domácí nastoupili proti rezervě Jistebníku s cílem odčinit poslední vysokou porážku 1:9 z Hradce Králové a posílit své postavení pro play off, které si jistojistě zahrají.

Měli proti sobě mladý tým ligového Jistebníku, který chtěl především útočit. Hrstka diváků proto viděla svižný futsal.

Domácí vyčkávali v pozorné obranné formaci, ze které vyráželi do brejků. Od začátku tak bylo rušno před oběma brankami. Více však před tou hostující, neboť zkušený domácí tým soupeře do blízkosti svého gólmana nepouštěl.

Ve 3. minutě měl první tutovku zápasu domácí Miczka. Ten však ještě svou šanci neproměnil, nicméně Slavia se záhy stejně dostala do vedení, když po nahrávce Stachela otevřel skóre Jan Michalík – 1:0.

Gólové příležitosti se poté střídaly na obou stranách. V 6. minutě předvedli Havířovští krásnou kombinaci, po které zvýšil Vlček z úhlu na 2:0.

Také hosté si vypracovali dostatek šancí ke skórování, ale v koncovce byli hodně nepřesní. Když už se trefili, tak domácí hráči jejich střely zablokovali nebo zasáhl brankář David Michalík.

Druhý poločas začal Jistebník presinkem, ale nadále se nemohl střelecky prosadit. Ve 27. minutě předvedli slávisté nejkrásnější akci zápasu. Miczka převzal míč na vlastní polovině, prošel po lajně celé hřiště a pak našel volného Onderka, který zvýšil na 3:0.

O sedm minut později bylo o vítězi rozhodnuto. Vlček zakombinoval se Stachlem a druhý jmenovaný upravil už na 4:0.

Hosté si po této brance vzali oddechový čas a začali hrát bez brankáře. Už ve 35. minutě rozebrali domácí tým a dvěma góly upravili stav na přijatelných 4:2. To však bylo ze strany Jistebníku vše. Havířov si zbytek zápasu pohlídal a bezpečně dovedl utkání k tříbodovému zisku.

„Dnes proti nám hrálo mladé a běhavé mužstvo, proto si vítězství vážíme, neboť to bylo fyzicky náročné. Klukům děkuji za výkon i za to, jak zápas zvládli. Zkušenost vyzrála na mládí. Jsem rád, že se stále pohybujeme v popředí tabulky. Teď nás čeká těžký zápas v Brně s Agromeli, na který se musíme dobře připravit,“ řekl po zápase spokojený trenér Havířova Pavel Michalík.

Branky Havířova: 3. J. Michalík, 6. Vlček, 27. Onderek, 34. Stachel, diváci: 20.

Havířov: D. Michalík – Miczka, Maleňák, J. Michalík, Onderek, Vlček, Pastucha, Stachel.

Další zápas hraje Havířov v pátek v Brně s Agromeli.