Torpedo Havířov – VHS Znojmo 2:3 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Extraligoví florbalisté havířovského Torpeda se již pomalu mohou připravovat na play down. V posledním zápase prohráli s posledním Znojmem a budou mít co dělat, aby na konci základní části dohnali aspoň pražskou Spartu.

Jako první se v utkání dvou nejhorších celků extraligy dostali do šance překvapivě hosté, ale jinak se v úvodní desetiminutovce diváci moc florbalem nebavili.

Domácí stačili prohospodařit první přesilovku, ale gól dali až po jejím skončení. Šmída se šikovně vyhnul třem hráčům a pak prostřelil gólmana – 1:0. Stejný hráč se hrnul i za druhým gólem. Jenže osobní souboj přehnal a musel si jít sednout na trestnou lavici. Ani Znojmo přesilovku nevyužilo. Jenže stejně jako Havířov poté brzy skórovalo. V závěru první třetiny si Torpedo vypracovalo tlak, ale vedení na svou stranu strhnout nedokázalo.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná bitva. Hráči obou týmů se snažili, ale jejich úsilí chyběla hlavně florbalovost. Před posední částí šli do kabiny spokojenější domácí, kterým vyšel jeden z rychlých protiútoků, který zakončil gólem Varta – 2:1.

V závěrečné části se hosté vrhli za vyrovnáním, ale do šancí se dostávali těžkopádně. S přibývajícím časem však získali převahu, kterou korunovali v 57. minutě vyrovnáním.

Nervózní zápas mohli florbalisté Torpeda rozhodnout v samotném závěru, když se jim naskytla možnost hrát další přesilovku. Havířovští si vytvořili velký tlak a byli několikrát blízko rozhodující brance. Když střelu Kubaly zastavila branková konstrukce, musel být zápas prodloužen.

Nastavení trvalo jen 67 sekund. Nejdříve zahodili šance domácí Kubala a Bajgar, pak udeřilo, jak už to tak bývá, na druhé straně. Mikeš zabojoval v rohu hřiště a po samostatné akci získal pro Znojmo bod navíc. Pro Torpedo to byla naopak devátá porážka v řadě.

„Udělali jsme několik hrubých chyb v obraně, které dokázalo Znojmo potrestat. V koncovce jsme opět vyhořeli a závěr zápasu nezvládli ani fyzicky,“ viděl příčiny porážky trenér Havířova Jan Gajdoš.

Branky a nahrávky: 12. Šmída, 36. Varta (Jurčík) – 17. Kucharič (Houbal), 57. Virgl (Sláma), 62. Mikeš. Rozhodčí: Janeček a Sekanina, vyloučení: 3:2, bez využití, diváci: 266.

Havířov: Schulmeister – Beneš, Frydryšek, Jurčík, Varta, Šmída, Kičerka, Kowal, Beneš, Charizan, Frydryšek, Plášek, Bezděčík, Kubala, Bajgar, Vydra, Smeták, M. Kožušník. Trenér: Jan Gajdoš.