Sokol Karviná – Sokol Darren Chrudim 71:62 (34:25)

Utkání mělo podle očekávání obrovskou atmosféru. Plná tělocvična ZŠ Družby viděla souboj dvou nejlepších celků soutěže, které byly navíc v plné síle.
Hosté přijeli se všemi expardubickými hráči. Hned šest borců Chrudimi hraje již II. ligu mužů a Soudek dokonce nastupuje za prvoligový Hradec Králové.

Východočeši disponovali až čtyřmi hráči nad dva metry, k tomu na rozehrávce operoval skvělý rychlík a vytříbený technik Oliver Dvořák, další pardubický basketbalista.

Karvinští se pokusili na úvod o překvapení. Nasadili do hry pět menších hráčů kolem 190 cm a hráli osobní presink po celém hřišti.

„Kluci soupeři nic nedarovali. Šli do toho po hlavě a několikrát jsme takto skutečně doslova vyrvali míč v osobních soubojích hostujícím hromotlukům,“ podotkl hlavní kouč týmu Roman Hamrus.

Chrudimští si nenechali nic líbit, extrémně tvrdou hru domácím opětovali, jenže tím získali také několik faulů, které přibrzdily jejich výškovou převahu, neboť byli nuceni střídat. Na to karvinští trenéři čekali a začali do hry postupně zapojovat své vysoké hráče, kteří skvěle bojovali.

To vyneslo domácím vedení 29:20. Díky šťastné trojce Tomáše Hamruse o desku v závěru první půle se dokonce utrhli na 34:25.

Poté se na hřišti odehrál velký boj na obou stranách. Na straně Karviné se však čím dál víc začala projevovat větší vyrovnanost sestavy. Ve 30. minutě dal s klaksonem další šťastnou trojku Dominik Svěchota (opět o desku) a upravil stav na 60:47.

Ani v poslední čtvrtině neponechali domácí nic náhodě a po drtivém tlaku v obraně, ve které střídali osobku, zónu a čtverec s osobním krytím Soudka si udržovali zhruba desetibodový náskok, který jim vydržel až do konce.

„Musím hráče pochválit za skvělý výkon a velkou bojovnost. Několikrát obětavě téměř zázračně vytáhli míč z autu a získali jej. Výteční byli Tomáš Kadlec, Tomáš Hamrus a Lubomír Oswald, ale i ostatní hráči bojovali, hlavně v obraně. Dodržovali stanovenou taktiku na střídání rytmu v útoku a také při střídání obran,“ chválil hráče další trenér Sokola Petr Šupol.

Karviná: Oswald 13, Kadlec 11, Hamrus 10, Odehnal 10, Svěchota 10, Micza 9, Wisla 5, Hlaváček 3, Kristián, Šutovský, Mairinger.

Sokol Karviná – SKB Brno Černovice 89:69 (37:36)

Soupeř dorazil k utkání se zpožděním, k tomu jej domácí podcenili, takže byl v první půli k vidění vcelku vyrovnaný zápas. Po mírném zemětřesení na lavičce začali Karvinští bojovat. Pochopili, že Brno se neporazí samo.

Od třetí čtvrtiny nasadili tvrdý tlak v obraně. Několik trojek jim vyneslo vedení 59:43.

„Takový rozdíl jsme si udržovali až do konce a v závěru jej i navýšili. Cenným zjištěním je, že za hráče, kteří si v sobotu hrábli na dno, zaskočili bodově další, jako třeba Šutovský či Kristián. Oba podali vynikající výkon. Znovu se tak ukázala velká vyrovnanost a šíře naší sestavy,“ pochvaloval si trenér Hamrus.

Po čtrnácti kolech mají karvinští hráči jedinečnou bilanci čtrnácti výher a vydatně vykročili k titulu republikových mistrů. Ještě hrají šeskrát.

Karviná: Šutovský 20, Odehnal 17, Kristián 14, Oswald 11, Hlaváček 7, Micza 6, Svěchota 5, Kadlec 4, Mairinger 3, Hamrus 2. Trenéři: R. Hamrus a P. Šupol.