Torpedo Havířov – FbK Mladá Boleslav 9:6 (2:3, 4:1, 3:2)

Zápas nabídl oboustranně útočně laděný florbal, při kterém bylo vidět, že ani jednomu týmu už v podstatě o nic nejde. Gólové hody začali v 7. minutě hosté využitou přesilovkou. Z vedení se však radovali jen čtyřiadvacet sekund než vyrovnal Jurčík. Hosté šli poté v první části ještě dvakrát do vedení, Havířov měl jen jednu odpověď, a tak si Boleslav do šatny odnesla těsný náskok.

Ten ve druhé třetině nejdříve zdvojnásobila, ale pak už stříleli jen havířovští hráči, kteří během 102 sekund otočili po gólech Jurčíka, Kičerky a Bezděčíka stav na 5:4. Když účet poslední části uzavřel šestým gólem Vydra, začali domácí příznivci věřit v úspěch po dlouhé době.

Jejich naděje začaly v závěrečné části sílit po dalších brankách Bezděčíka a Pavla Kožušníka. Když Boleslavští nedokázali využít ani minutovou přesilovku pět na tři, rozhodl zápas definitivně završením hattricku Pavel Kožušník. V závěru už Středočeši pouze kosmeticky zkorigovali výsledek na pro ně přijatelný třígólový rozdíl.

„Celé utkání se odehrávalo v poklidném tempu, které nasvědčovalo důležitosti utkání. Do zápasu jsme nastoupili hodně špatně a až díky únavě soupeře jsme se ve druhé třetině začali dostávat do hry. Doufám, že nám výhra psychicky pomůže do série s Pardubicemi,“ řekl po zápase kouč Havířova Jan Gajdoš.

Florbalisté Torpeda skončili tedy po základní části na předposledním jedenáctém místě a čekají je nyní zápasy play down o udržení v nejvyšší soutěži. Jejich soupeřem budou Pardubice. První dva zápasy se odehrají 6. a 7. března v Pardubicích, třetí a případné čtvrté utkání přivítá o týden později Havířov. Případný pátý zápas by viděli opět diváci na východě Čech. Hraje se na tři vítězství.

Branky a nahrávky: 7. Jurčík (Varta), 15. P. Kožušník (Kohút), 31. Jurčík (Varta), 31. Kičerka (Kohút), 32. Bezděčík (P. Kožušník), 38. Vydra (Varta), 42. Bezděčík (P. Kožušník), 46. P. Kožušník (Bezděčík), 56. P. Kožušník (Kowal) – 7. Rožnovják (Slaný), 10. Brychca (Slaný), 18. Heczko (Brychca), 27. Brychca (Ekl), 58. Slaný (Brychca), 59. Ekl. Rozhodčí: Kačer, Vybíhal, vyloučení: 4:2, využití: 0:1, diváci: 203.

Havířov: Schulmeister – Beneš, Frydrýšek, Jurčík, Varta, Kubala, Kičerka, Kowal, Kohút, P. Kožušník, Bezděčík, Vydra, M. Kožušník. Trenér: Jan Gajdoš.