Během turnaje se postaral o velké překvapení, když dokázal porazit dva zdatné, skutečně těžké soupeře, z nichž ten finálový byl mistrem Balkánu ve váze do 54 kilogramů. Jenže na to Patrik nehleděl, odešel z ringu jako vítěz a navíc byl vyhlášen nejtechničtějším boxerem turnaje. Zajistil si tak start na Mistrovství světa v boxu juniorů, které proběhne od tohoto pátku do neděle v ázerbájdžánském Baku.

Patrik Velký je osminásobným mistrem republiky v kategoriích kadetů, juniorů a už i seniorů. Je to vítěz mnoha mezinárodních turnajů a reprezentant České republiky v boxu.

Další z karvinských odchovanců Antonín Gašpar je zase jeden z nejlepších českých sudích. Loni byl vyhlášen nejlepším arbitrem tohoto prestižního turnaje. Zároveň je rozhodčím EABA, tedy evropským arbitrem.

Ještě před srbským turnajem se v Děčíně konalo mistrovství republiky v boxu školní mládeže a kadetů. Karvinou zde reprezentoval Robin Ďatko. Chtěl zde obhájit loňské prvenství a začal dobře. Ve vyřazovacím duelu porazil bez diskusí domácího Cirka 12:0 na body přesnými kontry. V semifinále však prohrál o dva body s kroměřížským Gáborem a odvezl si „jen“ bronzovou medaili. „Mohl zabojovat víc. Teď ví, že obhajoba titulu je vždy těžší než první titul. Robin je ale nadějný boxer a slíbil, že v příštím roce vše napraví,“ prohlásil trenér karvinských boxerů Roman Nevrla.

Zároveň upozornil, že boxerský oddíl nadále provádí nábor chlapců od sedmi let. Tréninky boxerů probíhají na ZŠ Cihelní, a to vždy v pondělí, středu a pátek v době od 16:45 do 18:30, takže všichni noví zájemci o tento mužný olympijský sport jsou srdečně zváni.