VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radek Štěpánek propůjčí jméno tenisové akademii

Karviná – Kurty na Kovoně připadnou nově vzniklému subjektu, který se jmenuje Městský tenisový klub Karviná. Takový je závěr Rady města, která minulé pondělí odsouhlasila návrh sportovní komise, která Městský tenisový klub jednoznačně podpořila.

15.6.2010
SDÍLEJ:

Radek Štěpánek propůjčí své jméno karvinské tenisové akademii.Foto: Archiv

Do veřejné soutěže o provozování tenisu na Kovoně se přihlásily tři organizace. Dvě z nich splňovaly podmínku radnice o zastřešení mládeže. Podle očekávání jimi byly kluby Junior Tenis Karviná (JTK), zastoupený Rostislavem Kniezkem, a pak také Městský tenisový klub (MTK), který vzniknul teprve před měsícem a v jehož čele je náměstek primátora města Petr Juras. Za klubem také stojí známí tenisoví karvinští trenéři Pavla Monczková-Schnattingerová, Marek Svoboda a především Patrik Malinowski.


Sportovní komise na svém posledním květnovém zasedání posuzovala koncepce obou klubů a Radě města posléze doporučila návrh MTK Karviná. „Vyslechli jsme obě koncepce a rozhodli se pro Městský klub, jelikož organizační schéma MTK bylo zcela transparentní a na řadové struktuře klubu se zde podílí několik osob. Pan Juras představil projekt, který má smysl i jasně danou cestu. I proto jsme dali přednost této organizaci,“ vysvětlil předseda sportovní komise Roman Hamrus, proč nakonec zvítězil MTK a ne Junior Tenis.


Předseda JTK a sám také člen sportovní komise Rostislav Kniezek ovšem ihned upozornil, že jednání sportovní komise nebylo tak zcela košer. „To zasedání bych nazval spíš fraškou, neboť se na něm tenisové koncepce obou klubů neměly vůbec projednávat. Pak se zničehonic objevil pan Juras, uprostřed schůze přednesl připravenou koncepci a já jako předseda Junior Tenisu jsem v závěru na vlastní žádost přednesl tu svou. Ovšem neměl jsem čas se připravit, což považuji za nefér jednání. Všichni členové komise až na dva pak logicky hlasovali pro návrh pana Jurase,“ nabídl svůj pohled na zasedání sportovní komise Kniezek.


Minulé pondělí pak Rada města Karviné po delší diskusi rozhodla o tom, že kurty připadnou právě MTK Karviná. Svou roli v jejím rozhodnutí hrál určitě i fakt, že záštitu nad nově vzniklým občanským sdružením, respektive nad tenisovou přípravkou a tenisovou školou, které začnou v klubu brzy fungovat, převezme Radek Štěpánek, nejslavnější karvinský tenista, jenž na kurtech ve městě vyrůstal.


„Pokud naši tenisté v dalším kole Davis cupu přejdou přes Chile, představí se na podzim doma a Radek Štěpánek si udělá čas, aby navštívil i Karvinou a kurty na Kovoně posvětil. Zavítá pochopitelně i mezi děti,“ informoval s předstihem Petr Juras, sám tenisový nadšenec, kterému se v kanceláři blyští několik tenisových trofejí.

Osoba Radka Štěpánka se pro nový projekt mládeže přímo nabízela. „Hovořil jsem před několika dny s Radkovým otcem, panem Vlastimilem Štěpánkem, který angažovanost předního tenisty světa v klubu MTK potvrdil. Radek je snad jediným sportovcem, který se na všech besedách ke Karviné hrdě hlásí a město je na něj právem pyšné,“ podotkl Juras.

Ten sám se bude v klubu angažovat, neboť jej podle vlastních slov zakládající členové MTK oslovili s myšlenkou, zdali by pro ně nevykonával koordinační činnost do doby, než se klub zavede. „Souhlasil jsem, i když manželka to asi neuslyší ráda. Už tak mám starostí nad hlavu. Tenis je ale má srdeční záležitost, nemohl jsem říct ne,“ pousmál se Juras, který měl na téma budoucnosti tenisu v Karviné hovořit i s Rostislavem Kniezkem z Junior Tenisu Karviná.

„U Junior Tenisu bylo opravdu jediným problémem to, že pan Kniezek je v klubu nejen šéftrenérem a prezidentem, ale i jednatelem a podkladníkem. Já jsem s ním o tom hovořil, navrhl mu několik řešení, za jakých podmínek by kurty na Kovoně mohl spravovat Junior Tenis, ale on na nic nepřistoupil,“ pokrčil rameny Juras.

„S tím zásadně nesouhlasím, pan Juras se se mnou osobně nesešel v rámci správy areálu a nikdy mi nenabízel žádné konktrétní řešení a podmínky,“ oponuje však předseda JTK Rostislav Kniezek. „Považuji za směšné, že Rada města přiřkla kurty subjektu, který ještě ani pořádně nezačal fungovat, zatímco našemu klubu, který má ve svých řadách čtyřicet dětí, jež hrají regionální mládežnické soutěže, vyhověno nebylo,“ prohlásil další člen výboru Junior Tenisu Lubomír Šafránek. Podle JTK navíc není pravdou, že by Kniezek zastával v klubu několik funkcí. „Například pokladníkem je pan Russina,“ doplnil Šafránek. Pro klub se rozhodnutím Rady města údajně nic nemění. „Budeme normálně fungovat na Jäklu, jedeme dál,“ poznamenal předseda Kniezek.

Autor: Martin Ruščin

15.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Natáčecí den nového českého televizního filmu Dukla 61 v prostorách Dolu Žofie v Orlové.
10

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Ilustrační fotografie.
1

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Senioři projdou malou „policejní akademií“

Jak se chovat při pouličním přepadení, jak správně použít pepřový sprej, ale také jak se nenechat napálit třeba takzvanými šmejdy, ale i základy první pomoci či procvičování paměti.  

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Nečekaný pohyb psa na chodníku u cesty vylekal ve čtvrtek ráno šoféra, který pak zboural semafor u přechodu v karvinské části Louky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení