ILHC Písek – Panthers Havířov 8:6 (2:2, 2:1, 2:2, 2:1)

Na první zápas play off se Panteři připravovali svědomitě a tomu také odpovídal průběh utkání. Zodpovědná hra zezadu a rozvážné útoky pohnuly skórem až ve 4. minutě a Panteři vedli 1:0 po krásné brance kapitána Piechy. Za další tři minuty přidala druhá lajna druhou branku. Po mazácké nahrávce Staňka se trefil Saj – 2:0.

Písek se nevzdal a po spálené šanci Piechy korigoval a dokonce srovnal. Ve druhé a třetí čtvrtině se hrálo nahoru-dolů a diváci se určitě nenudili. O gól přesnější mušku měli Písečtí, kteří vedli 6:5. Náskok v poslední čtvrtině uhájili a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

Branky a nahrávky Havířova: Piecha (Kytka, M. Hanus), Saj (Staněk), Maršálek (Kytka, Piecha), Piecha (Kytka), Kytka (Piecha), Piecha (Maršálek). Rozhodčí: Votroubek, Lučan, vyloučení: 4:2, využití: 1:2, diváci: 20.

Havířov: Navrátil – Staněk, Piecha, Maršálek, Žwak, E. Hanus, M. Hanus, D. Vaštík, Kytka, Saj.

Panthers Havířov – ILHC Písek 12:8 po prodl. (4:2, 2:1, 2:2, 3:3 – 1:0)

V in line hokeji se zápasy play off hrají na dvě utkání a na body, skóre nehraje roli, takže Panteři potřebovali ve druhém utkání vyhrát a mohlo to být klidně i 1:0.

Po vzájemné dohodě nastoupili hráči obou klubů k odvetě po pouhé desetiminutové(!) pauze a Havířované jako polití živou vodou.

Svědomitě bránili a vyráželi k útokům, které se dařilo zakončovat. Hattrickem už v první čtvrtině se blýskl tahoun týmu Martin Piecha, čímž odstartoval kanonádu Panterů, kteří celý zápas tahali za delší konce provazu.

Soupeř v závěru zvyšoval tlak, ale náskok Havířov již udržel a za stavu 1:1 na zápasy poslal boje s Pískem do desetiminutového prodloužení, ve kterém se mělo rozhodnout formou náhlé smrti. Kdo dá gól, vyhraje.

Havířované v prodloužení přežili krizovou chvilku, kdy při jednom útoku Písku trnuli nervozitou, ale ve třetí minutě nastavení se po nádherné přihrávce Michala Maršálka podařilo skórovat do odkryté brány Davidu Vaštíkovi, který zlatým gólem odstartoval bujaré oslavy svého týmu do závěrečné fáze I. ligy.

Branky a nahrávky: Piecha, Žwak (Kytka), Piecha (Žwak), Piecha (Žwak), Kytka (Piecha), Kytka, Žwak (Piecha), Saj (Staněk), Vaštík (Staněk), Piecha (Maršálek), Staněk (Saj,Vaštík), rozhodující gól v prodložení Vaštík (Maršálek). Rozhodčí: Lučan, Votroubek, vyloučení: 4:2, využití: 1:1, diváci: 20.

Havířov: Navrátil – Staněk, Piecha, Maršálek, Žwak, M. Hanus, D. Vaštík, Kytka, Saj.